Dalintis „Sportland darbuotoja K. Vaidžiulytė suspindėjo savo pirmajame pusmaratonyje“

Sportland darbuotoja K. Vaidžiulytė suspindėjo savo pirmajame pusmaratonyje

Sekmadienį Liepojoje (Latvija) vykusiame „Skrien Latvija“ bėgime visu gražumu sublizgėjo Šiaulių „Saulės Miesto“ Sportland parduotuvėje dirbanti lengvaatletė Kamilė Vaidžiulytė. Ji pirmą kartą oficialiose varžybose startavo pusės maratono (21 km) bėgime ir tapo nugalėtoja.

Lietuvė finišavo per 1 val. 17 min. 31 sek.

„Pergalės tikrai nesitikėjau, bet būti tarp prizininkių planavau. Savo rezultatą vertinu tikrai gerai, nes pirmą kartą bėgant tokią ilgą distanciją tikrai jaudinausi. Ir tikrai nesitikėjau, kad taip gerai jausiuosi bėgdama. Treneris planavo, kad turėčiau distanciją įveikti kiek greičiau nei per 1 val. 20 min., o aš pati galvojau, kad bėgsiu lėčiau. Dėl to tikrai esu labai patenkinta savo laiku“, – įspūdžiais dalinosi K. Vaidžiulytė.

 

Sportininkė, kuri mėgsta žiūrėti futbolą ir plaukimą, stengiasi visus metus bėgioti po atviru dangumi. Bėgimas tapo tarsi nepagydoma liga.

„Bėgimas yra mano antras darbas. Jam skiriu bent porą valandų per dieną. Tai man jau yra priklausomybė – neprabėgus diena tampa neefektyvi. Man patinka išsikrauti, mėgstu paskui jausti pasididžiavimą savimi. Net ir šaltuoju metų laiku stengiuosi kuo daugiau bėgioti lauke, nes manieže sunku ir nuobodu bėgti daug ratų, o ilgų nuotolių bėgikams padidėja traumų tikimybė. Kalbant apie aprangą, tai būtina nepamiršti kepurės, pirštinių, plonos striukės, kuri nepraleidžia vėjo. Šiltuoju metų laiku visą treniruotės laiką praleidžiu lauke, stengiuosi kartas nuo karto bėgioti miške, o ne tik asfalto takeliais“, – kalbėjo K. Vaidžiulytė.

K. Vaidžiulytė džiaugėsi, kad Lietuvoje populiarėja bėgimai ir kiti masinio sporto renginiai. Ji taip pat atskleidė, dėl ko dažniausiai į ją kreipiasi parduotuvės klientai.

„Taip, masiniai bėgimai šiuo metu yra „ant bangos“ ir dalyvių skaičius tikrai yra didelis. Pačiame Sportlande galbūt neteko susidurti su klausimais apie bėgimą, tačiau virtualioje erdvėje tikrai straipsnių ir patarimų apie bėgimą šiuo metu netrūksta ir manau, kad jie tikrai yra aktualūs“, – sakė K. Vaidžiulytė. – Parduotuvėje šiuo metu jaunimas dažnai klausia, ar turime „Vans Old School“ batelių, o kalbant apie drabužius ir jų kokybę, tai žmonės teiraujasi, kokios šalies yra vieni ar kiti sportiniai prekiniai ženklai, kur jie pagaminti“.

Šiame sezone sportininkė dar kartą bėgti pusės maratono neplanuoja. Ji orientuosis į savo mėgstamiausius trumpesniu nuotolius. Dėl to dar vienas tikslas – maratono įveikimas yra paliktas ateičiai.

„Pusės maratono šiemet greičiausiai jau nebebėgsiu, bet startų po 10 km ar 15 km dar tikrai turėsiu ne vieną. Artimiausias startas laukia dar šio mėnesio pabaigoje Kauno ąžuolyno pavasariniame bėgime. Vasaros sezono metu visada renkuosi trumpesnes distancijas, nes dalyvauju stadiono varžybose, kuriose dažniausiai startuoju 1500 m arba 5000 m rungtyse. Kalbant apie maratoną, tai galbūt ateityje jį tikrai įveiksiu, bet dar prieš tai reikia pagerinti asmeninius rekordus kitose rungtyse, kad būčiau pajėgi įveikti maratoną“, – pasakojo K. Vaidžiulytė.

K. Vaidžiulytė prisipažino, kad jos didžiausia svajonė – olimpinės žaidynės.

„Bet prieš tai reikia įgyvendinti paprastesnius tikslus – sudalyvauti Europos U23 čempionate ar universiadoje. Kaip ir visi sportininkai, savo karjeroje norėčiau pasiekti kuo daugiau“, – pridūrė bėgikė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: iš asmeninio herojės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Ėjimo treniruotės: 7 mitai ir faktai

Ar turėtumėte vaikščioti kiekvieną dieną? Ar vienas ilgas pasivaikščiojimas geriau nei keli trumpesni? Ir kokiu greičiu reikia vaikščioti, kad jūsų…

Sekantis straipsnis:

Šioje šalyje yra vietos futbolui

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį