Dalintis „Šokdynė – nepamainoma sporto priemonė tiek namuose, tiek kelionėje“

Šokdynė – nepamainoma sporto priemonė tiek namuose, tiek kelionėje

Šokinėjimas per virvutę – ar tik tai ne boksininkų ir mažų mergaičių užsiėmimas? Tikite tuo ar ne, tačiau šokinėjimas per virvutę gali pagerinti mūsų dinaminę pusiausvyrą ir koordinaciją, refleksus, kaulų tankį ir raumenų ištvermę, širdies ir kraujagyslių sveikatą, padėti sulieknėti ir net tapti ramesniais bei protingesniais. Apie visa tai skaitykite žemiau.

Gerina koordinaciją

Šokinėjimas per šokdynę priverčia mus sutelkti dėmesį į savo pėdas. Nesvarbu, ar žiūrime į jas, ar tik apie jas mąstome, mūsų smegenys sutelktos būtent į kojas. Ši praktika ypač padės, jei, pavyzdžiui, ruošiatės ekstremalioms karinio stiliaus kliūčių ruožo lenktynėms. Kuo sudėtingesnius triukus pavyksta atlikti su šokdyne, tuo labiau vystosi mūsų sąmoningumas ir koordinacija.

Degina kalorijas

Šokinėjant per virvutę, sudeginama daug daugiau kalorijų, nei per tą patį laiką bėgant. Šokinėjimas per šokdynę gali sudeginti iki 1300 kalorijų per valandą – t.y., maždaug 0,1 kalorijos vieno šuoliuko metu.

Didina kaulų tankį

Geriausias pratimas, siekiant padidinti kaulų tankį, yra tiesiog šokinėjimas aukštyn-žemyn. Kaip rašo „The New York Times“, Japonijoje atliktas tyrimas, kurio metu pelės per savaitę privalėjo padaryti 40 šuoliukų, parodė, jog po 24 savaičių žymiai padidėjo šių gyvūnėlių kaulų tankis. Šis tankis išliko dar kurį laiką, kai pelės šokinėjo aukštyn-žemyn tik maždaug 20 ar 30 kartų per savaitę. Tačiau norint šokinėti su šokdyne jūsų kaulai turėtų būti stiprūs. Todėl jei turite lūžių, sergate osteoporoze ar šia liga serga kas nors iš jūsų giminaičių, prieš šokinėdami per virvutę, turėtumėte pasitarti su gydytoju.

Gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą bei kvėpavimo efektyvumą

Šokinėjimas per virvutę yra rekomenduojamas, siekiant treniruoti širdį ir plaučius efektyviau pumpuoti kraują, kas padidina deguonies įsisavinimą į organus ir raumenis. Taigi, šokinėjimas per šokdynę taip pat pagerina mūsų kvėpavimo efektyvumą. Norėdami pagerinti savo širdies ir plaučių sveikatą bei ištvermę, per šokdynę turėtumėte šokinėti  tris-penkis kartus per savaitę po 12-20 min.

Padaro mus protingesnius

Nors skamba neįtikėtinai, tačiau šokinėjimas per virvutę padeda išsivystyti ir kairiajam, ir dešiniajam mūsų smegenų pusrutuliams. Tai didina erdvinį suvokimą, gerina skaitymo įgūdžius, atmintį ir daro mus budresnius.

Pagerina mūsų sugebėjimą išlikti ramiems

Taip yra todėl, kad šokinėjant per virvutę, dirba ne tik mūsų kūnas, bet ir protas. Gebėjimas šokinėti su virvute ir tuo pačiu būti sinchroniškam su savo kūnu bei protu, padeda mums tapti ramesniems ir kitose gyvenimo situacijose.

Tekstą pagal  lifehack.org straipsnį parengė Karina Sėrikova
Nuotraukos: depositphotos.com, pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos olimpiečiai išbandė naują lauko sporto klubą Vilniuje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį