Dalintis „Sensacijų kupinas pasaulio futbolo čempionatas pasiekė finalinę fazę“

Sensacijų kupinas pasaulio futbolo čempionatas pasiekė finalinę fazę

2022 metų FIFA Pasaulio futbolo čempionate Katare liko tik keturios komandos. Jeigu Argentinos ir Prancūzijos žygis link pusfinalio buvo daugiau mažiau nuspėjamas, tai Kroatijos ir Maroko komandų pasirodymas privertė ir žavėtis, ir nustebti daugelį futbolo mėgėjų.

Argentina – Kroatija

Kroatijos futbolininkai antrą kartą iš eilės taip pat sensacingai pateko į pasaulio čempionato pusfinalį. Kantriai ir atkakliai su brazilais žaidę kroatai išlaukė savo momento – 11 m baudinių serijos, kurioje sugebėjo palaužti tituluotus varžovus. Verta pažymėti, kad pratęsime brazilai pirmavo po Neymaro įvarčio, bet veterano Luko Modričiaus vedami kroatai po kelių minučių sugebėjo atsakyti netikėtu įvarčiu ir išplėšti 11 m baudinių seriją. Taip baigėsi penkiskart planetos čempionės Brazilijos komandos žygis Katare, visiškai paneigęs bukmekerių ir didžiosios dalies futbolo sirgalių prognozes.

Baudinių serijos prireikė ir kitai Pietų Amerikos komandai – Argentinai. Tiesa, ji savo žygį dar tęsia. Argentiniečiai pirmavo prieš Nyderlandus 2:0 ir atrodė, jog užtikrintai iškovos kelialapį į finalą. Visgi emocingų ir kietų rungtynių pridėto laiko paskutinę minutę olandai po genialaus baudos smūgio derinio sugebėjo išplėšti pratęsimą. Galiausiai viskas sprendėsi baudinių serijoje, kurioje triumfavo Lionelis Messi su komandos draugais.

Argentinos rinktinė džiaugiasi patekusi į pusfinalį

Jeigu kroatai sugebėjo sustabdyti brazilus, tai nėra priežasčių manyti, kad to paties jie negalėtų padaryti ir su argentiniečiais. Kroatijos saugai Marcelo Brozovicius, Luka Modričius ir Mateo Kovačičius pademonstravo aukščiausią klasę ir gali tapti dar vienos pergalės kalviais, mat jų linija yra itin nepalanki per vidurio zoną perdavimus mėgstantiems atlikti argentiniečiams.

Kroatijai pavyko pasiekti pratęsimą penkeriose iš šešerių paskutinių pasaulio čempionatų atkrintamųjų varžybų rungtynių. Tik 2018 metų finale to padaryti nepavyko, pralaimėjus Prancūzijai. Argentina neabejotinai bus laikoma šios poros favorite, tačiau dėl geltonų kortelių pusfinalį turės praleisti porą svarbių žaidėjų, o Kroatija vėl savo nepatraukliu, pragmatišku, bet pasiaukojančiu žaidimu sieks savo šaliai padovanoti dar vieną stebuklą.

Prancūzija – Marokas

Antrajame pusfinalyje susitiks dvi prancūzakalbės šalys. Prancūzijos futbolininkai nors ir nelengvai, bet palaužė vėl trofėjaus į Angliją neparvežusius varžovus. Didžiausia drama vyko 83-iąją min. kai anglų žvaigždė Harry Kane’as 11 m baudiniu galėjo išlyginti rezultatą, bet priešiningai negu pirmuoju smūgiu kiek anksčiau, šįkart kamuolys nuskriejo kažkur į dausas. Daugelio prieš turnyrą nuvertintas prancūzų veteranas Olivier Giroud vėl tapo pergalingo įvarčio autoriumi.

Olivier Giroud

Tuo tarpu Marokas tiesiog talžo europiečių viltis ir tapo pirmąja Afrikos komanda pasaulio čempionatų pusfinalyje. Aštuntfinalyje eliminavę ispanus, ketvirtfinalyje marokiečiai pranoko portugalus. Nors portugalai iki šio mačo blizgėjo puolime, šįkart jie atsitrenkė į kietą Maroko gynėjų bei vartininko sukonstruotą sieną, o Maroko pergalei užteko tikslaus Youssefo En-Nesyri smūgio, kuris veikiausiai užbaigė Cristiano Ronaldo epopėją pasaulio pirmenybėse.

Tiek Prancūzija, tiek Marokas pasižymi tuo, kad sunkiai dirba priversdami varžovus suklysti. Už tai varžovus bausti mėgstančios komandos sugebėjo prasibrauti iki pusfinalio nepaisant svarbių žaidėjų trūkumo.

Marokas jau pademonstravo, kad viskas šiame pasaulyje yra įmanoma ir galima keliauti iki pat viršūnės. Neabejotinai priartėjusi svajonė dar labiau užves marokiečius ir prancūzams bus labai sunku juos palaužti. Tiesa, Prancūzija, priešingai negu ispanai ar portugalai, turės kur kas labiau patyrusią puolimo grandį ir turės nemažai būdų, kaip įveikti nukraujavusio Maroko gynybą. Prancūzijai labai padėtų greitas įvartis, nes kuo ilgiau rezultatas bus lygus, tuo labiau augs Maroko futbolininkų pasitikėjimas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix