Dalintis „Rūta Meilutytė tapo Pasaulio čempione“

Rūta Meilutytė tapo Pasaulio čempione

Paskutinę pasaulio čempionato Melburne (Australija) dieną aukso medaliu sužibo Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė buvo neprilygstama moterų 50 m plaukimo krūtine finale, kur distanciją įveikė per 28,50 sek.

Užvakar pusfinalių etape naują planetos rekordą (28,37 sek.) užfiksavusi lietuvė finale buvo kiek lėtesnė, tačiau to pakako iškovoti auksui.

Pasaulio čempione trumpajame baseine R. Meilutytė tapo ketvirtą kartą karjeroje, o triskart – būtent šioje plaukimo rungtyje.

Antroji finišavo Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lara van Niekerk, pagerinusi Afrikos žemyno rekordą (29,09 sek.), o trečia finišo sienelę palietę JAV plaukikė Lilly King (29,11 sek.). Greta prizininkių liko naują Azijos rekordą užfiksavusi kinė Qianting Tang.

Rūta Meilutytė

„Buvo ilgas sezonas, smagu užbaigti jį aukšta nata. Mėgavausi plaukimu, merginos yra puikios, atmosfera nuostabi“, – emocijomis po finišo su organizatoriais pasidalino R. Meilutytė.

Primename, kad dvigubai ilgesnės distancijos finale Melburne Lietuvos sportininkė atplaukė antra ir būtų pelniusi sidabro medalį, tačiau teisėjai mūsiškės parodytą rezultatą anuliavo dėl stiliaus taisyklės pažeidimo (atlikto daugiau nei vieno judesio delfinu kojomis po starto).

Paskutinis iš lietuvių į baseiną sekmadienį šoko Danas Rapšys, pasirodęs vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale.

27-erių panevėžietis jame užėmė septintą vietą. Finišavęs per 1 min. 41,74 sek. jis aplenkė japoną Katsuhiro Matsumoto (1.41,91 min.).

Danas Rapšys

Bronzą lietuvis būtų laimėjęs finišuodamas su jam priklausančiu Lietuvos rekordu (1.40,85 min.).

Nugalėtoju kiek netikėtai tapo iš kraštinio takelio startavęs ir įspūdingą plaukimą pademonstravęs Pietų Korėjos atstovas Sunwoo Hwang’as. Čempiono laikas – 1 min. 39,72 sek. – naujas pasaulio čempionatų bei Azijos žemyno rekordas.

S. Hwang’as visai nedaug pritrūko ir iki pasaulio rekordo (1.39,37 min.), kuris nuo 2009 metų tebepriklauso Paulas Biedermannas iš Vokietijos.

Atrankos lyderis britas Tomas Deanas čia užėmė trečią vietą (1.40,86 min.), o tarp dviejų prizininkų įsiterpė rumunų talentas Davidas Popovici (1.40,79 sek.).

Į finalą D. Rapšys pateko penktuoju rezultatu (1.42,21 min.).

Prieš tai D.Rapšys iškovojo bronzą 400 m distancijoje laisvuoju stiliumi.

Bendroje čempionato įskaitoje lietuviai su vienu aukso ir bronzos medaliu užėmė dešimtą vietą tarp apdovanojimus iškovojusių 23-ų komandų.