Dalintis „Populiarumas išaugo po televizijos reportažo“

Populiarumas išaugo po televizijos reportažo

Paplūdimio sporto šakos Lietuvoje randa vis daugiau entuziastų. Statomos arenos, rengiami turnyrai, o požiūris – vis atsakingesnis. Paplūdimio tenisas mūsų šalyje savo istoriją skaičiuoti pradėjo vos prieš kelerius metus, tačiau entuziastų bendruomenė gyvena intensyviai – įvairūs turnyrai vyksta beveik kiekvieną savaitgalį.

Paplūdimio tenisas – dar nauja sporto šaka Lietuvoje, skaičiuojanti vos penktuosius metus. Pasak entuziastų, žinia apie šį žaidimą pasklido 2012-aisiais per Londono olimpines žaidynes, kai televizija parodė reportažą apie paplūdimio tenisą. Tuomet Lietuvoje ėmė augti susidomėjimas šia sporto šaka ir plėstis entuziastų gretos.

Paplūdimio tenisą išbandė ir didžiausios Lietuvos teniso žvaigždės – Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis, o entuziastai patikino, kad ant smėlio žaisti daug smagiau.

„Paplūdimio tenisas yra dinamiškesnis, per trumpesnį laiką gali sužaisti daugiau žmonių. Pavyzdžiui, teniso partija trunka apie pusantros valandos, o čia – perpus trumpiau. Todėl gali vienu metu ir dešimt žmonių ateiti ir žaisti pasikeisdami. Tuo tarpu tenise tokia praktika nėra taikoma.

Be to, paplūdimio tenisas labiau pritaikytas žaisti gamtoje, o aikštelę galima pasidaryti praktiškai bet kur“, – privalumus vardijo paplūdimio teniso entuziastas Arūnas Grigalauskas.

Paplūdimio teniso taškai skaičiuojami taip pat, kaip ir tradicinio teniso, tačiau čia kamuoliukas negali nukristi ant žemės, žaidimas vyksta ore. Paplūdimio teniso kamuoliukai – minkštesni, tokie, su kokiais dažniausiai vaikai žaidžia tenisą.

Paplūdimio teniso aikštelė yra šiek tiek mažesnė (16 m x 8 m) nei teniso (23,77 m x 8,23 m), o tinklas pakeltas į 170 cm aukštį. Paplūdimio teniso raketė trumpesnė, neturi stygų, yra vientisa, labai primena naudojamą padelio tenisui.

Tiesa, ant smėlio dažniausiai žaidžiama poromis, vienetų varžybos nepopuliarios, dažniausiai žaidžiamos treniruočių metu.

Paplūdimio teniso entuziastai beveik kiekvieną savaitgalį turi kur išbandyti jėgas. Kartą per metus vyksta Lietuvos čempionatas, keli tarptautiniai turnyrai, kuriuose dalyvauja ir svečiai iš užsienio.

„Ir tai tikrai ne viskas, beveik kiekvieną savaitgalį vyksta pramoginės ar draugiškos varžybos. Norintieji žaisti tikrai turi kur“, – nusišypsojo A. Grigalauskas.

Paplūdimio teniso aikštelės dydis – toks pat kaip ir paplūdimio tinklinio. Todėl vasarą atviroje „Credit24“ arenoje Vilniuje, prie Baltojo tilto, nenustebkite pamatę tenisininkus.

„Išnuomojamas laikas tenisininkams, greitai nuleidžiamas tinklas ir padaroma paplūdimio teniso aikštelė“, – pasakojo A. Grigalauskas.

Atrodytų, paplūdimio sporto šakos populiarumu pajūris turėtų gerokai lenkti kitus miestus, tačiau entuziastas nustebino – paplūdimio tenisas populiariausias Kaune.

„Žinoma, vasarą didžiausia žaidėjų koncentracija yra Palangoje, prie jūros, tačiau vertinant visus metus, Kauno kol kas niekas negali pralenkti. Jie turi RIO smėlio areną, o vasarą keliasi į Nemuno salą, kur yra aikštelės.

Galbūt dabar Kauną aplenks Vilnius, mat čia atsidarė naujos uždaros smėlio arenos, kurios dalijasi stogu kartu su tinklininkais. Pažiūrėsime, ar vilniečiai bus tokie pat entuziastingi“, – svarstė A. Grigalauskas.

Vilniuje paplūdimio sporto entuziastai laukiami „Delfi“ arenoje ir „Smėlio arenoje“.

R.Federeris ir A.Murray’us išbandė paplūdimio tenisą:

Tekstas – Linos Motužytės
Nuotraukos – iš asmeninio herojaus archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Istorinės futbolo komandos: Milano „Inter“ 2009-2010 m.

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį