Dalintis „Pirmieji medaliai ir puikūs pasiekimai. Šeštoji diena“

Pirmieji medaliai ir puikūs pasiekimai. Šeštoji diena

Ketvirtadienį pagaliau sulaukėme medalių moterų ir vyrų iporinių dviviečių irklavimo varžybose, plaukikas S.Bilis net dukart pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi finalą, o Lietuvos krepšininkai atkeršijo Argentinai už pralaimėjimus ankstesnėse olimpiadose ir jau užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Irkluotojai iškovojo sidabrą ir bronzą

SetWidth530-VEE-8077
Olimpinių žaidynių bronzą iškovojusios 22 metų Milda Valčiukaitė ir 27-erių Donata Vištartaitė jau švietė plačiomis šypsenomis, susidaužė rankomis su žurnalistais ir dar gaudydamos kvapą atsakinėjo į klausimus, kai į olimpinėje lagūnoje plūdurais nužymėtą 2000 m ilgio trasą šovė vyrų porinių dviviečių finalo dalyviai. Čia po finišo svyruodami iš nuovargio, bet laimingi rankas į viršų kėlė sidabrą iškovoję 27 metų Saulius Ritteris ir 30-metis Mindaugas Griškonis.

Jau distancijos pradžioje pasidarė aišku, kad dėl aukso šiandien kovos dvi įgulos – pastaraisiais metais visas lenktynes iš eilės laimintys broliai kroatai Martinas ir Valantas Sinkovičiai, bei vos prieš mėnesį į vieną valtį sėdę S.Ritteris ir M. Griškonis. Lietuviai įpusėjus distancijai buo išsiveržę į priekį, tačiau nenugaliemieji Kroatijos broliai susigrąžino pranašumą ir pirmi kirto finišo liniją (6 min. 50,28 sek.). Lietuvos įgula vos daugiau nei sekunde pralaimėjo kroatams (6 min. 51,39 sek.). Trečiają vietą iškovojo Norvegijos sportininkai Kjetilis Borchas ir Olafas Tufte (6 min. 53,25 sek.). Tai buvo jau šeštoji legendinio norvego O.Tufte olimpiada.

Moterų porinių dviviečių varžybos vyko pagal panašų scenarijų. Čia irgi tvirtai pirmavo du ekipažai – lenkės ir britės. Lietuvės netruko įsitvirtinti trečioje pozicijoje, mėgino artėti prie lyderių, bet liko trečios. Auksas atiteko lenkėms Magdalenai Fularczyk-Kozlowskai ir Natlia Madaj (7 min. 40,1 sek.), sidabras – britėms Vicoriai Thornley ir Kaherine Grainger (7 min. 41,05 sek.). Bronzinis lietuvių rezultatas – 7 min. 43,76 sek.

Į finalą – rekordiniu greičiu

SetWidth530-2016-08-09-dsc-0739-simonas-bilis
Šiaurės Karolinos universiteto Technologijų ir visuomenes studijų ketvirtakursis iš Lietuvos padarė tai, apie ką svajoja, bet niekada nepasiekia daugybė ryškių pasaulio plaukimo laisvuoju stiliumi žvaigždžių.

22 metų S.Bilis, per du dieną kartus pagerinęs Lietuvos rekordą, pateko į daugiausia dalyvių sulaukusios olimpinės rungties – 50 m distancijos laisvuoju stiliumi – olimpinių žaidynių finalą.

Pusfinalyje lietuvis nuotolį įveikė per 21,71 sek. ir su brazilu Bruno Fratusu pasidalijo 6-7 vietomis. Atrankos varžybose, kuriose dalyvavo net 85 plaukikai, S.Bilis, pasiekęs Lietuvos rekordą (22,01 sek.) su japonu Shinri Shioura pasidalijo 14-15 vietomis. Ankstesnis Lietuvos rekordas dar nuo 1994 m. priklausė legendiniam Raimondui Mažuoliui, 1992 m. ir 1996 m. Lietuvos olimpinės rinktinės vėliavnešiui. 

„Dar net netikiu, kad patekau į finalą. Tikriausiai tik rytoj ryte patikėsiu. Net nežinau, kaip tai pavyko. Nedaug žmonių, ypač iš Lietuvos, gali pasakyti, kad plaukė olimpinių žaidynių finale. Rengdamiesi žaidynėms labai daug dirbome jėgai, kad atsirastų greitis. Kai plauki 100 m ar 200 m nereikia, kad iškart greitis didelis būtų. O 50 m distancijoje turi iškart pagauti greitį. Labai daug tam dirbome, daug svorių kilnojome, kad būtų sprogstamoji jėga. Pasiruošimas tikrai kitoks, nei ilgesnėms distancijoms. Šįvakar padėjo ir adrenalinas – juk matote laiką ir užimą vietą. Šiaip labai stengiuosi nesivervinti. Nes 100 m distancijoje jaudulys gal ir pakišo koją“, – po finišo kalbėjo S.Bilis.

Paklaustas, ar jaučioa savo galimybių ribas, plaukikas šyptelėjo: „Dabar, kai pamačiau savo laiką, tikiuosi, kad nesustosiu ir toliau. Šiemet vis greitėjau ir trumpame, ir olimpiniame baseine.“

Finale kartu su lietuviu varžysis Florentas Manaudou (Prancūzija, pusfinalio rezultatas 21,32 sek.) Andrejus Govorovas (Ukraina, 21,46 sek.), Anthony Ervinas (JAV, 21,46 sek.), Nathanas Adrianas (JAV, 21,47 sek.), Benas Proudas (Didžioji Britanija, 21.54 sek.), Bruno Fratusas (Brazilija, 21,71 sek.) ir Edwardas Bradley Tandy (Pietų Afrikos Respublika, 21,8 sek.).

Krepšininkų žygis: trys pergalės iš trijų galimų

SetWidth530-VEE-8521
Atkakliose, nervingose ir permainingose olimpinio turnyro B grupės lyderių rungtynėse Lietuvos krepšininkai įveikė patyrusią Argentinos komandą 81:73 (16:15, 14:12, 27:22, 24:24).

Trečią pergalę iš tiek pat galimų iškovoję lietuviai jau užsitikrino kelialapį į olimpinių žaidynių ketvirtfinalį. Audringai kelių tūkstančių savo sirgalių palaikyti argentiniečiai liko su dviem laimėjmais. Tiek pat turi ir kroatai. Po vieną pergalę laimėjo ispanai ir brazilai, tuščiomis žengia tik Nigerijos komanda.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje su argentiniečiais žaidė Mindaugas Kuzminskas (23 taškai), Mantas Kalnietis (17) ir Jonas Mačiulis (10).

Argentiniečius į priekį vedė ryškiausios žvaigždės – keturiskart NBA čempionas Manu Ginobili (22 taškai), Andresas Nocioni (14), Liusas Scola (12).

Lietuvos krepšininkai karaliavo po krepšiais, kovą dėl atšokusių kamuolių laimėję net 51:29. Vien Jonas Valančiūnas atkovojo 10 kamuolių.

Pirmajame olimpinio turnyro etape lietuvių dar laukia dvikovos su Ispanijos (rugpjūčio 13 d.) ir Kroatijos (rugpjūčio 15 d.) rinktinėmis.

„Labai sunkios rungtynės. Visomis prasmėmis. Matėte varžovų sirgalių palaikymą. Juolab, tai labai gera komanda. Jie jautėsi kaip namie. Džiaugiuosi, kad vyrai parodė charakterį, nors buvo pakankamai sunku“, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Jis džiaugėsi itin sėkmingu M.Kuzminsko pasirodymu ir tuo, kad kaskart atsiranda vis naujas lyderis: „Mūsų komanda labai nenuspėjama. Vieną dieną Jonas Mačiulis, kitą – Mindaugas Kuzminskas, dar kitą – Paulius Jankūnas, o dabar laukiame, kai Jonas Valančiūnas iššaus. Visą laiką gerai žaidžia Mantas Kalnietis, tik jam reikia daugiau poilsio. Jis truputį per ilgai buvo aikštėje.“

Informacija: ltok.lt
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio ir Vytauto Dranginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Naujas sportas ir pramoga lankinis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį