Dalintis „Pergalingai metus baigusi P. Paukštytė džiaugiasi atversiančiomis naujomis galimybės“

Pergalingai metus baigusi P. Paukštytė džiaugiasi atversiančiomis naujomis galimybės

Viena geriausių jaunųjų Lietuvos tenisininkių Patricija Paukštytė besibaigiančius metus gali drąsiai vadinti įsimintiniausiais ir įspūdingiausiais. Daugybė pergalių turnyruose užsienyje, debiutas Lietuvos moterų rinktinėje bei aukščiausia karjeros vieta ITF jaunių reitinge – šie pasiekimai sportininkę tik dar labiau įkvepia siekti naujų aukštumų.

Pati P. Paukštytė džiaugiasi pasibaigusiu sezonu ir atvėrusiomis naujomis galimybės. ITF jaunių (iki 18 metų) reitinge lietuvė jau antrą savaitę užima 88-ąją vietą – aukščiausią karjeroje. Ši vieta jai leis dalyvauti pirmajame kitų metų „Didžiojo kirčio“ („Grand Slam“) jaunių turnyre, kuris vyks tolimojoje Australijoje.

„Esu labai patenkinta savo rezultatais ir jaučiuosi pozityviai pabaigusi šį sezoną. Tai vieni geriausių mano karjeros metų ir jie buvo tikrai neužmirštami. Visgi manau, kad dar įsimintinesnis bus kitas sezonas, nes dalyvausiu pirmajame save jaunių „Grand Slam“ turnyre – „Australian Open“. Tokia galimybė atsirado dėka pakilusio reitingo“, – Sportlandmagazine.lt pasakojo P. Paukštytė.

Lietuvos teniso čempionatas. Finale žaidžia P. Paukštytė.

Lietuvos tenisininkė 2021 metais laimėjo vieną ITF jaunių vienetų turnyrą ir net keturis – dvejetų. Taip pat ji po dukart žaidė vienetų ir dvejetų finaluose, dar po du sykius ji pateko į vienetų bei dvejetų pusfinalius. Ji taip pat debiutavo Lietuvos moterų rinktinėje, su kuria tapo „Billie Jean King Cup“ varžybų III grupės Europos-Afrikos zonos turnyro, vykusio Vilniuje, nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į aukštesnę II grupę.

„Momentų, kurių neužmiršiu šiais metais, buvo tikrai daug: tiek profesionalus laikas, praleistas su moterų rinktine, tiek visi sužaisti turnyrai, bet įsimintiniausia pergalė šiais metais yra Turkijoje žaistas antros kategorijos jaunių turnyro antras ratas, kuriame ištraukiau kelis priešininkės „match point’us“ ir laimėjau mačą. Šis susitikimas man suteikė labai daug pasitikėjimo savimi ir dar praplatino mano galimybių ribas“, – kalbėjo sportininkė.

Vilniaus teniso akademijoje (VTA) įgūdžius tobulinanti P. Paukštytė dėl pagerėjusio žaidimo dėkojo savo treneriams. Šiemet ji dirbo ne tik su patyrusiu Rimvydu Mugevičiumi, bet ir profesionalo karjerą pabaigusiu jo sūnumi Luku Mugevičiumi.

„Norėčiau padėkoti savo naujiems treneriams Lukui ir Rimvydui Mugevičiams, kurie man tikrai padėjo parodyti labai gerus rezultatus šiais metais, pasikelti reitingą ir patekti į „grand slam’ą“. Jaučiu, kad dirbome ir tobulinome teisingas mano žaidimo vietas. Labiausiai esu patobulėjusi savo dešiniuoju smūgiu, kuriam reikėjo daugiausiai dėmesio, taip pat visuose smūgiuose jaučiuosi labiau užtikrinta. Gerai jaučiuosi ir fiziškai, galiu daug išbėgioti ir atlaikyti ilgesnius mačus, už tai noriu padėkoti savo fizinio treneriui Jonui Simoneit. Be to, ir psichologiškai jaučiuosi gerai, labiau pasitikiu savimi“, – pabrėžė perspektyvi tenisininkė.

P. Paukštytė

Sportininkė pridūrė, kad ji šiemet įgyvendino praktiškai visus išsikeltus tikslus. Be žaidimo ITF turnyrų finaluose, ji tikėjosi patekti bent tarp 150 stipriausių pasaulyje jaunių tenisininkių.

„Pavyko pasiekti dar geresnius rezultatus nei tikėjausi ir tuo esu labai patenkinta. Taip pat išsipildė svajonė žaisti moterų rinktinėje“, – kalbėjo P. Paukštytė.

2022-ieji metai tenisininkei bus paskutiniai, kuriais ji dar galės varžytis jaunių turnyruose. Tenisininkė prisipažįsta, jog kitais metais ją bus galima vis dažniau išvysti ir suaugusių turnyruose.

„Taip, nuo kitų metų stengsiuosi po truputį pradėti žaisti moterų turnyrus, nes liko paskutiniai metai jauniuose. Pereinant į moterų lygį, manau, sunkiausia yra tai, kad pradedi be reitingo, sunku patekti į turnyrus, turi žaisti kvalifikacijas. Tik man, tikiuosi, pagelbės reitingas jauniuose, nes esant Top-100, dvi vietos skiriamos būtent jiems“, – aiškino P. Paukštytė.

2022 metais lietuvė norėtų pasiekti jaunių reitingo 30-uką. P. Paukštytė taip pat sieks sudalyvauti visuose „Grand Slam“ serijos jaunių turnyruose ir vėl patekti į moterų rinktinę, su kuria siektų pergalių aukštesnėje „Billie Jean King Cup“ grupėje.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Benediktas Vanagas išvyksta į savo dešimtąjį Dakaro ralį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį