Dalintis „Per darbą ateis ir pergalės“

Per darbą ateis ir pergalės

15-metė Patricija Paukštytė – viena perspektyviausių Lietuvos tenisininkių. Kad taps sportininke, buvo beveik aišku vos jai gimus, nes praktiškai visa jos giminė yra susijusi su sportu.

Patricijos proseneliai – legendiniai krepšinio ir rankinio treneriai Vytautas ir Fausta Bimbos. Vienas iš Patricijos senelių Kastytis Kundrotas – krepšinio treneris. Jos mama Neringa Paukštienė aktyviai žaidė krepšinį. Aktyvų laisvalaikį mėgsta ir Patricijos tėtis Skirmantas. Pati Patricija nuo vyresnės sesės užsikrėtė teniso virusu. Šiuo sportu ji užsiima nuo penkerių.

Tenisu užkrėtė sesuo

Nors dauguma P. Paukštytės giminių skambiausias pergales pasiekė komandinėse sporto šakose, ji pati pasirinko individualų sportą.

„Sportas, aktyvus gyvenimas – neatsiejami dalykai mūsų šeimoje. Visas mūsų laisvalaikis buvo aktyvus – važiavimai į kalnus, plaukimai baidarėmis, kelionės dviračiais ir pan. Kadangi vyresnė sesė jau žaidė tenisą, tai tėvai nuvedė į teniso treniruotes. Jie man norėjo aktyvesnės veiklos ir net nesitikėjo, kad su šiuo sportu siesiu savo ateitį. Tenisą pamilau iškart, net negalėčiau tiksliai pasakyti, kodėl. Namie daugybę valandų nepaleisdavau raketės iš rankų, mušinėdavau kamuoliuką į sieną. Tenisas mane žavi tuo, kad žaisdama esu pati atsakinga už savo sprendimus, klaidas bei rezultatą. Pati turiu ieškoti būtų, kaip pakreipti mačo eigą sau palankia linkme, o to nepatirčiau nuėjusi į komandinį sportą“, – apie savo pasirinkimą pasakojo P. Paukštytė.

Talentinga mergina prisipažino, kad kitokio sporto ji net nenorėjo išbandyti. Teniso trauka buvo per didelė.

Paukščių šeima. Iš apačios: Skirmantas, Patricija, Martyna, Neringa ir Skirmantas vyresnysis.

P. Paukštytė kilusi iš Kauno. Nepaisant jauno amžiaus, ji turėjo palikti tėvus, namus ir norėdama siekti teniso aukštumų persikėlė gyventi bei treniruotis į Vilnių. Tenisininkė džiaugėsi, kad Vilniaus Ozo gimnazijoje yra puikios galimybės suderinti sportą ir mokslus – lankstus pamokų tvarkaraštis, galimybė mokytis nuotoliniu būdu ir pan.

„Suderinti sportą ir mokslą tikrai nėra lengva. Mokslai kažkiek nukenčia, nes siekiant rezultatų reikia daug laiko praleisti teniso aikštelėse, fizinio rengimo salėje, išvykose į turnyrus. Natūralu, kad laiko lieka nedaug. Viskas labai palengvėjo pradėjus lankyti Ozo gimnaziją. Mano nuomone, labai norint suspėti visur tikrai įmanoma. Niekada nesakiau, kad dėl teniso kažką aukoju. Tai tik mano pasirinkimas daryti tai, kas man miela, patinka ir su kuo aš sieju savo ateitį, – pasakojo P. Paukštytė. – Visas mano perėjimas iš Kauno vyko laipsniškai. Iš pradžių keletą dienų per savaitę, o šiemet namo grįžtu tik savaitgaliais. Vilniuje mane labai gerai priėmė, susiradau naujų draugų. Gal dėl to ir nebuvo sunku.“

Tenisininkė pridūrė, kad iki Kauno atstumas nėra didelis, todėl ji bet kada gali sėsti į autobusą ar traukinį ir grįžti namo. Be to, prireikus ją tėvai aplanko Vilniuje.

Puikios sąlygos Lietuvoje

Treniruotes P. Paukštytė lanko Vilniaus teniso akademijoje (VTA). Sportininkė džiaugiasi galėdama dirbti su patyrusiais aukšto lygio treneriais.

„Vilniaus teniso akademijoje turiu idealias sąlygas treniruotis. Teniso treniruotės, fizinis pasirengimas – viskas vienoje vietoje. Be to, ir mokykla šalia. Mane supa puiki trenerių komanda – tai žmonės, su kuriais praleidžiu daugiausiai laiko ir kuriais aš pasitikiu. Žinoma, būna ir sunkiau, ir lengviau, bet taip, manau, yra kiekviename darbe“, – nesiskundė P. Paukštytė.

P. Paukštytė treniruojasi Vilniaus teniso akademijoje

VTA įsikūrusi didžiausiame uždarų teniso kortų centre Baltijos šalyse – SEB arenoje. P. Paukštytė jau yra pasiekusi nemažai pergalių tarp savo bendraamžių, sėkmingai dalyvauja ir turnyruose užsienyje. Lietuvos 16-mečių tenisininkių reitinge Patricija yra trečia.

„Visada smagu pasiekti pergalę ar tapti turnyro nugalėtoja. Tai suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, bet kol kas viso to nesureikšminu. Man ypač gera pasiekti pergalę prieš varžoves, kurioms anksčiau esu pralaimėjusi. Saldus tas revanšo skonis, – šypsojosi P. Paukštytė. – Turnyruose taip pat visada norisi susitikti su favoritėmis, kad galėčiau išbandyti save. Tik tai būtų geriausia ne pirmuosiuose ratuose. Tikiuosi, kad įsimintiniausi ir didžiausi mano laimėjimai dar laukia ateityje. To ir sieksiu.“

Nelengvas perėjimas į jaunių lygį

Nors Patricijai dar tik penkiolika, ji šiemet dažniau dalyvauja jaunių (iki 18 metų) turnyruose. Ten jau laukia pajėgesnės varžovės, bet būtent to ir reikia norint sparčiai tobulėti.

„Šiuo metu kaip tik vyksta perėjimas iš 16-mečių į 18-mečių grupę. Pradžia nėra labai lengva. Varžovės vyresnės ir turi daugiau patirties. Daugiau orientuosimės į jaunių turnyrus, bet mano amžiaus žaidėjoms yra tam tikras turnyrų limitas, todėl žaisiu ir 16-mečių varžybose. Mano tikslas – žaisti kuo stabiliau, o per darbą ateis ir pergalės“, – pabrėžė Lietuvos teniso viltis.

P. Paukštytė yra įsitikinusi, kad gerų rezultatų galima pasiekti ir sportuojant Lietuvoje, todėl bent jau šiuo metu apie galimybes tobulėti užsienyje dar negalvoja.

DOSJĖ

Gimimo metai: 2004 m. rugsėjo 13 d.

Ranka: Dešinė

Mėgstamiausia danga: Gruntas

Trenerė: Edita Liachovičiūtė

Lietuvos U16 reitingas: 3 vieta

„Tennis Europe“ U16 reitingas: 272 vieta

ITF jaunių reitingas: 1030 vieta.
Pavyzdys

P. Paukštytė neslepia, kad teniso idealių turėjo ne vieną. Ji paminėjo kinę Li Na, baltarusę Viktoriją Azarenką, ispanę Garbinę Muguruzą.

Naomi Osaka

„Šiuo metu vieno idealo neturiu ir apie tai negalvoju. Jei reikėtų išsirinkti žaidėją, kuria žaviuosi, tai būtų japonė Naomi Osaka. Mane žavi jos žaidimas, o ypač – elgesys korte, sugebėjimas išlikti ramiai esant bet kokiai situacijai“, – sakė P. Paukštytė.

Tekstas: Dominykas Genevičius
Nuotraukos: Saulius Čirba, „Scanpix“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Už „Bayern“ šou atsakingas „Arsenal“: anglų (ne)sėkmingi pardavimai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį