Dalintis „Olimpinės žaidynėse – naujos rungtys“

Olimpinės žaidynėse – naujos rungtys

2018 m. Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse sportininkai kovos penkiolikos sporto šakų varžybose. Čia bus išdalyti net 102 medalių komplektai. Šešis iš jų gaus anksčiau nerengtų rungčių laimėtojai. Tad bus paskelbta daugiau nei šimtas olimpinių čempionų!

Šį kartą žiemos olimpinėse žaidynėse bus įteikti šeši nauji medalių komplektai: vyrų ir moterų šuolių su snieglente „Big Air“, greitojo čiuožimo bendro starto lenktynių nugalėtojams vyrams ir moterims, mišrių dvejetų akmenslydžio ir komandinių kalnų slidinėjimo varžybų.

Šuolininkai su snieglente „Big Air“ nusileisdami turi pasiekti kuo didesnį pagreitį, kad atlikdami šuolį nuo specialaus tramplino galėtų atlikti triukus. Triukų įvertinimai ir lems, kokią galutinę vietą snieglentininkai užims. Ši rungtis olimpinių žaidynių programoje pakeis snieglenčių paralelinį slalomą.

Į olimpinį tvarkaraštį įtrauktose greitojo čiuožimo bendro starto lenktynėse vienu metu galės varžytis daugiausia 28 čiuožėjai. Jiems teks įveikti 400 m žiedu 16 ratų, kiekvieną kartą po keturių ratų fiksuojant tarpinį finišą ir taip varžyboms suteikiant daugiau azarto. Trys pirmieji čiuožėjai gaus atitinkamai 5, 3 ir 1 tašką, o už paskutinį finišo sprintą – 60, 40 ir 20 taškų. Sportininkai, kurie paskutinio rato finišo liniją kirs pirmieji, laimės pirmąsias tris vietas ir gaus aukso, sidabro ir bronzos medalius. Pagal taškus, gautus už tarpinius finišus, sportininkų eiliškumas bus nustatomas pradedant nuo ketvirtosios vietos. Taigi sportininkas, kuris laimėjo kurį nors tarpinį finišą, bet paskutiniame finiše liko paskutinis, protokole gali užimti gana aukštą vietą.

Mišrių dvejetų akmenslydis – komandų, kurias sudaro du žaidėjai, vyras ir moteris, varžybos.

Komandinėse kalnų slidinėjimo varžybose vieną komandą sudaro keturi sportininkai – du vyrai ir dvi moterys. Jie rungsis paralelinio slalomo trasoje atkrintamųjų varžybų principu.

Iš viso Pjongčango žiemos žaidynėse bus surengtos penkiolikos sporto šakų varžybos: biatlono, kalnų slidinėjimo, akrobatinio slidinėjimo, slidinėjimo, šiaurės dvikovės, šuolių su slidėmis, greitojo čiuožimo, snieglenčių, kerlingo, greitojo čiuožimo trumpuoju taku, dailiojo čiuožimo, ledo ritulio, bobslėjaus, skeletono ir rogučių sporto.

Tekstas: Liisi Rist
Nuotraukos: IOC/Sun-jun chung; Bigstock.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Žiemos olimpinės žaidynės Pjongčange

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį