Dalintis „Naujas sportas ir pramoga lankinis“

Naujas sportas ir pramoga lankinis

Galbūt šią vasarą prie Baltojo tilto Vilniuje teko matyti neįprastą vaizdelį: dvi komandos lankininkų kovoja viena prieš kitą specialiai įrengtoje aikštelėje? Jeigu taip, vadinasi, matei lankinį – naują ir sparčiai populiarėjantį žaidimą Lietuvoje ir pasaulyje. Apie šio žaidimo taisykles, ypatumus ir azartą kalbamės su lankinio pradinininku ir entuziastu Eitautu Bartuškevičiumi.

 Lankinis – naujovė Lietuvoje. Kas tai yra?

 Lankinis – tai naujas energingas komandinis žaidimas, visai nesenai pasiekęs Lietuvą. Jį sugalvojo ir išpopuliarino amerikiečių kompanija “Archery Tag”, taip, beje, angliškai vadinamas ir pats žaidimas. Šis žaidimas panašus į dažasvydį, tik lankinio tikslas – eliminuoti priešininkų komandos narius pataikant į juos strėle šaunama iš lanko. Žaidžiant nereikia specialios aprangos, nėra pavojaus nei išsitepti, nei susižeisti. Žaidime naudojama saugi patentuota įranga, dėl to žaidėjai gali būti ramūs dėl savo sveikatos – per 5 metus visame pasaulyje nebuvo nė vieno draudiminio atvejo, nors žaidimas populiarėja neįtikėtinu greičiu – visame pasaulyje jau veikia daugiau nei 400 vietų, kur galima žaisti originalų “Archery Tag” žaidimą ir jų vis daugėja.
IMG_1478

Kokios lankinio taisyklės?

Lankinio žaidimo taisyklių yra nemažai, turime bent 7 žaidimų scenarijus (taip mes vadiname skirtingus žaidimų tipus), tačiau pagrindinės iš jų yra: eliminuoti kuo daugiau priešininkų komandos narių per tam tikrą laiką; išmušti arenos centre esančius priešininkų komandos taikinukus; stengtis įvairiausiais būdais sugražinti į aikštelę savo komandos draugus. Galimi scenarijai nuo Last man standing, kuomet nėra bunkerių ir kovojama iki paskutinio likusio aikštelėje, iki VIP, kur norint laimėti raundą, reikia pataikyti būtent į vieną parinktą priešininką.

 Kaip sugalvojote pradėti kultivuoti šį sportą-pramogą Lietuvoje?

 Mes organizuojame mokymus ir renginius verslo klientams ir nuolatos ieškome naujų komandinių žaidimų idėjų. Neseniai sužinojome apie 2011-aisiais metais JAV gimusį ir sparčiai plintantį po visą pasaulį žaidimą “Archery Tag”. Lietuvoje tokios pramogos nebuvo, tad nutarėme ją pasiūlyti būtent verslo laisvalaikiui ir susisiekę su amerikiečiais susitarėme, jog tapsime pirmaisiais jų atstovais Baltijos šalyse.

 Ar būna tarptautiniai lankinio turnyrai?

 Šios sporto šakos turnyrai – labai stipriai plėtojama “Archery Tag” sritis. Įsteigta tarptautinė asocialicja, ruošiamos taisyklės, mobilios aplikacijos ir tikimės, kad greitu metu turėsime galimybę rinkai pristatyti Tarptautinį turnyrą, kuriam registruosime komandas. Mes rudeniop planuojame pristatyti Turnyra Lietuvos įmonėms, kuris bus rengiamas pagal piramidės taisykles.

Lankinis – labai azartiškas užsiėmimas. Nebūna taip, kad jau metas užrakinti salę, o žaidėjų negalite išprašyti lauk?

 Kai tik paduodame žaidėjams lankus į rankas, žmonėms sukirba abejonės dėl to, kad jie gyvenime nėra laikę rankose lanko. Tačiau po trumpo instruktažo ir pirmojo raundo, visų veido išraiškos ir pirmosios garsiai išreikštos mintys pasikeičia kardinaliai: kad tai yra vienas labiausiai įtraukiančių žaidimų, kokius jie yra žaidę. Na, o ką jau kalbėti apie metą, kai reikia žaidėjams pranešti, kad suplanuotas laikas eina į pabaigą… tuomet prasideda derybos dėl papildomų 10 minučių, kad tik nereikėtų paleisti lanko iš rankų!

Vasarą pristatote šį žaidimą ketvirtadieniais prie Baltojo tilto Vilniuje. Ar didelis susidomėjimas?

 Susidomėjimas prie Baltojo tilto tikrai yra, tačiau gamta ne visuomet mums suteikia galimybes dėl blogo oro. Kuomet visgi pavyksta, nemažai žmonių paprasčiausiai nuo tilto ar pačioje pievelėje sėdi ir mėgina spėlioti, koks čia žaidimas. Žmonės dar prisibijo prieiti ir surinkus komandą tiesiog išbandyti lankinį.  Niekada nesidrovėkite prie mūsų prieiti ir pasikalbėti. Kiekvienam tikrai skirsime laiko, ir be abejo leisime sužaisti! 
01-DSC03302 copy

Prastėjant orams žaidimai persikels į mūsų naują unikalią areną. Arena unikali tuo, kad aplink aikštelę įrengti balkonai, kas atveria galimybę stebėtojams puikiai matyti veiksmą aikštelėje ir padidina azartą.

Ko šiame žaidime daugiau: taktikos ar galimybės paprasčiausiai išsikrauti?

Šiame žaidime, kaip ir bet kokiame komandiniame sporte, svarbu daug dalykų. Nuo pirmųjų minučių atiduodate paskutines jėgas mėgindami išvengti varžovų strėlių ir siekdami nušauti priešininką, na, o antroje raundo pusėje, jau reikia pasitelkti ir šiek tiek gudrumo bei taktikos: bendradarbiaujate su komandos nariais, kaip eliminuoti tą vienintelį besislepiantį priešininką, kuris niekaip nenori išlįsti iš uždangos. Čia daug erdvės įvairioms komandų taktikoms įgyvendinti, vadmenims realizuoti. Žinoma, tai puiki galimybė ir išsikrauti po darbų ar savaitgalį, kai trykštate energija ir nesugalvojate, ką nuveikti.

 Turbūt šiame žaidime privalomas taiklumas. Kokių dar savybių reikia, norint nugalėti?

Na, priešininkų komandos narys yra pakankamai didelis taikinys, tad pataikyti į jį nėra labai sudėtinga (šypsosi). Snaiperiško taiklumo tikrai nereikia.  Viską, ką reikia žinoti, norint „nušauti“ priešininką, paaiškins instruktorius prieš žaidimą. Svarbiausia, ko reikia norint nugalėti, tai ateiti pas mus ir išbandyti šį naują sportą-pramogą, ir be abejo reikia geros draugų kompanijos, su kuria trumpai aptarę veiksmų planą  sėkmingai žengsite į kovos lauką nugalėti!

Nuo kokio amžiaus žaidžiamas šis žaidimas? Kokio amžiaus žaidėjų yra daugiausiai?

Žaidimas tinkamas nuo 9-10 metų amžiaus iki senatvės, kol žmogus gali pakelti ranką ir iššauti strėlę. Greitu metu gausime dar lengvesnio tampumo lankus, kas leis įsitraukti ir dar jaunesniems vaikams. Kaip rodo pasaulinė praktika, šis žaidimas populiarus tiek tarp abiejų lyčių, tiek tarp įvairaus amžiaus žaidėjų. Dažniausiai jį renkasi įvairioms progoms – nuo gimtadienių vaikams, paaugliams, vakarėlių ir bernvakarių jaunuoliams, iki įmonių švenčių, įvairių renginių suaugusiems. Tikimės, kad greitu metu turėsime ir turnyrus nuolatiniams žaidėjams!

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: lankinis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Nesėkmės ir viltys. Penkta diena

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį