Dalintis „Naują burlentę neseniai prisijaukinęs J. Bernotas, šį sezoną nusiteikęs sunkiai dirbti“

Naują burlentę neseniai prisijaukinęs J. Bernotas, šį sezoną nusiteikęs sunkiai dirbti

Nors pirmąsias sezono treniruotes ant šalto Kauno Marių vandens sportininkas Juozas Bernotas vadina prasibudinimu po žiemos miego, geriausiam 2021-ųjų buriuotojui šiemet teko iš jo atsibusti anksti – neseniai kaunietis grįžo iš varžybų Maljorkoje. Anot buriuotojo, pirmoji sezono kova visada kelia daug jaudulio, tačiau J. Bernotas didžiausias viltis deda į Pasaulio čempionato varžybas Prancūzijoje, kurios vyks šių metų spalio mėnesį. Su Juozu kalbame apie naujos klasės burlentės prisijaukinimą, sezono tikslus ir asmeninius planus.

Teko skaityti, kad 2022-ųjų buriavimo sezonui ruošėtės ypač aktyviai. Gal galite atskleisti, kokiose varžybose planuojate šiemet sudalyvauti?

Varžybų šį sezoną tikrai nusimato nemažai, bet visos jėgos bus sutelktos į pagrindines – tai būtų Italijoje organizuojamas Europos čempionatas, kuris vyks gegužės 15-22 d. Gardos ežere, esančiame netoli Veronos bei Pasaulio čempionatas, kuris vyks spalio mėn. Prancūzijoje. Kadangi šios varžybos vyksta kasmet, tai, jei nevyksta olimpinės žaidynės, šios dvejos varžybos buriuotojų visuomet yra laukiamiausios.

Juozas Bernotas. A. Ridikaitės nuotr.

Jau esate išmėginęs ne vieną buriavimo klasę. Kuri Jums arčiausiai širdies ir kodėl?

Po Tokijo olimpinių žaidynių, 2021 m., „RS:X“ burlenčių klasė buvo pakeista į „iQ FOil“ klasę, tad nuo šiol visoms varžyboms ruošiuosi su naujos klasės burlente. „IQ Foil“ burlentės atsirado 2018 m. ir jos yra modernesnės bei šiuolaikiškesnės. Jos gali plaukti ir prie silpno vėjo, o esant stipriam vėjui, išvysto labai didelį greitį. Iš tiesų, ši naujoji olimpinė burlentė su povandeniniais sparnais ir yra dabar man arčiausiai širdies. Man tas skridimas povandeniniais sparnais yra naujas dalykas, įdomus ir, tiesą pasakius, šita burlentė kol kas yra ekstremaliausia. Praėjusiais metais Latvijoje vyko „Raceboard“ klasės pasaulio čempionatas, tai, kadangi jis buvo organizuojamas kaimyninėje šalyje, nepraleidau progos pasivaržyti ir net iškovojau pasaulio čempiono titulą, bet tai buvo vienkartinis iššūkis.

Juozas Bernotas. Nikos_Karanikolas nuotr.

Kaip manote, ar jau perpratote visus „IQ FOIL“ burlenčių klasės niuansus?

Populiarus posakis sako, kad tobulėjimui ribų nėra – tas tiesa. Tačiau stengiuosi treniruotis kuo įmanoma daugiau. Kadangi Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvavau su senąja burlente, matau, kad atsilieku nuo kitų sportininkų. Su „IQ FOIL“ burlente visapusiškai pradėjau ruoštis tik šią žiemą, kai kiti sportininkai su šia klase treniruojasi jau apie dvejus metus, o yra ir tokių, kurie jau beveik ir 5-erius. O be to, pasiruošimas vyko tik išvykose, nes Lietuvoje dar buvo šalta, todėl dabar reikia įdėti daug darbo, kad pasivyčiau kitus.

Juozas Bernotas

Kaip vertinate savo pirmąsias varžybas šiemet – Maljorkoje vykusio pasaulio buriavimo taurės etapą, „Trofeo Princessa Sofia Mallorca“ regatą, kur užėmėte 42-ąją vietą?

Kadangi šios varžybos buvo antrosios su šia burlente ir pirmos šiemet, galiu tik pasakyti, kad matėsi, jog varžovai tikrai geriau pasiruošę. Sąlygos man taip pat nebuvo labai tinkamos – ruošiausi ne būtent šioms varžyboms, o Europos čempionatui, kuris vyks ežere ir sąlygos bus kitokios, nei jūroje. Todėl atsižvelgiant į tai, vertinu visai neblogai. Rezultatas nėra įspūdingas, savo klaidas žinau ir bandau iš jų mokytis, bet pažiūrėjus ne į bendrą rezultatą, o į kai kuriuos plaukimus, matyti, kad galima lenktyniauti su lyderiais ir kad mes judame teisinga kryptimi.

Juozas Bernotas

Ar esate išsikėlęs šio sezono tikslus? Jei ne paslaptis, kokie jie?

Žinoma, noras būtų pasirodyti gerai abejuose minėtuose varžybose. Europos čempionatas kelia šiek tiek nerimo, nes jis įvyks visai netrukus, o Lietuvoje, Kauno mariose, plaukiau dar tik kartą, nes vis dar šalta. Tai tikrai lengva nebus. O įdomiausias ir laukiamiausias dabar atrodo pasaulio čempionatas.

Su šeima. Asmeninio archyvo nuotr.

Sezonas nusimato tikrai aktyvus. Ar esate suplanavę ką nors be darbo?

Planuojame su žmona ir sūnumi porai savaičių skristi pas uošvį į Čikagą, nes jis dar gyvai nesusitiko mūsų Viesulo, kuriam jau netrukus bus pusantrų metų. O taip pat ten ketiname apsilankyti žmonos mėgstamiausios grupės „Red Hot Chili Peppers“ koncerte.

Tekstas: Karinos Vladičkės
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gražus pilvo presas iki vasaros – misija įmanoma?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį