Dalintis „MTB dviračių maratonai – šventė visai šeimai“

MTB dviračių maratonai – šventė visai šeimai

Dviračių sporto mėgėjai nekantraudami laukia gegužę prasidėsiančių „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ varžybų. Gamta, adrenalinas, greitis ir gera nuotaika į kiekvieną etapą sutraukia daugiau nei tūkstantį dalyvių.

„Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ 16-asis sezonas gegužės 21 dieną startuos Druskininkuose. Šiais metais dalyvių vėl laukia penki etapai, penkiuose Lietuvos miestuose pasiūlysiantys skirtingas trasas ir išbandymus.

Druskininkų trasa laikoma šiek tiek lengvesne, mat dalis jos driekiasi dviračių takais, o ir pati vietovė nepasižymi kalvomis. Trasa driekiasi proskynomis ir smėlėtais ruožais.

Antrasis etapas birželį vyks Vilniuje. Ši trasa vadinama techniškai sudėtingiausia, čia didelę dalį sudaro vienvėžis kelias, tenka laviruoti tarp medžių, įveikti stačias įkalnes.

Pernai Molėtų trasą pakeitė Panevėžys. Čia dviračių mėgėjai rinksis liepą. 70 proc. trasos sudaro lygumos, tačiau šiemet organizatoriai pažadėjo įrengti daugiau techninių kliūčių.

Rugpjūtį dviratininkai rinksis į išbandymų trasa vadinamą Ignaliną. Tai pati seniausia ir sudėtingiausia trasa. Būtent joje 2002-aisiais prasidėjo šios varžybos. Čia – didžiausios įkalnės ir sudėtingiausias paviršius.

Varžybas rugsėjį vainikuos Anykščių etapas. Organizatorių teigimu, čia gausu visko: proskynų, įkalnių, medžių. Trasa nėra sudėtinga, tad puikiausiai tiks jau pavargusiems dalyviams.

Trasą sudaro trys ratai, vieno jų ilgis svyruoja nuo 20 iki 25 km. Pagal pajėgumą dalyviai skirstomi į tris grupes ir pasirinktinai gali važiuoti vieną, du arba visus tris ratus.

Dažniausiai į varžybas susirenka 1200-1300 žmonių. Pernai Anykščiuose buvo užfiksuotas rekordas, kuomet varžybose dalyvavo 1500 dalyvių.

„Mūsų tisklas – ne sportiniai rezultatai, bet masiškumas. Daug dėmesio skiriame vaikams ir jaunimui. Dažniausiai dalyviai suvažiuoja su šeimomis, todėl prieš pagrindinį suaugusiųjų startą leidžiame varžytis patiems mažiausiems. Pasidžiaugę savo varžybėlėmis, jie vėliau stebi, kaip sekasi tėveliams.

Prie starto ir finišo įrengėme žaidimų zoną, ten yra animatoriai, kurie užsiima su vaikais, kol tėveliai varžosi. Veiksmas vyksta“, – pasakojo pagrindinis varžybų organizatorius Arūnas Daugirdas.

Kiekvienai trasai yra nustatytas laiko limitas, per kurį būtina ją įveikti. Skirtingose amžiaus ir pajėgumo kategorijose gali varžytis vyrai, moterys, vaikai ir senjorai. Jauniausiems dalyviams – vos dveji, tuo tarpu vyriausiajam – 78-eri. Vis labiau populiarėja ir komandinės varžybos.

Kasmet atvyksta ir dalyvių iš užsienio. Paprastai tai mūsų kaimynai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, tačiau taip pat sulaukiame svečių ir iš Olandijos, Italijos, Prancūzijos, netgi JAV.

„Norime, kad kuo daugiau žmonių atvyktų ir išbandytų dviratį, organizuotai praleistų savaitgalį. Taip pat siekiame populiarinti dviratį kaip ekologišką transporto priemonę. Save vadiname draugiškais aplinkai, nes visada sutvarkome vietas, kur vyksta varžybos“, – pasakojo A. Daugirdas.

Pernai „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ varžybose įdiegta naujovė – prieš pirmąjį etapą surengta dviračių mugė.

„Jos metu dviračių mėgėjus supažindinome su sezono naujovėmis, suteikėme galimybę pamatyti ir įsigyti ekipuotę – nuo pačių dviračių, šalmų, atskirų dalių, iki aprangos“, – sakė organizatorius. Praėjusiais metais savo produkciją pristatė dešimt įmonių. Sulaukus susidomėjimo, mugę ketinama rengti ir šiemet.

[alert color=”violet”]Tvarkaraštis:

  • 2017 m. gegužės 21 d. – I etapas Druskininkuose;
  • 2017 m. birželio 18 d. – II etapas Vilniuje;
  • 2017 m. liepos 23 d. – III etapas Panevėžyje;
  • 2017 m. rugpjūčio 13 d. – IV etapas Ignalinoje;
  • 2017 m. rugsėjo 17 d. – finalinis, V etapas, Anykščiuose.[/alert]

VW MTB dviračių maratonų Taurė 2016

Tekstas – Linos Motužytės
Nuotraukos – Karolio Kavolėlio

Komentarai

  1. Ridikas

    Sis maratonu soc projektas yra didele pinigu plovimo masina ir skolu nurasymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gyvenimo variklis – šokis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį