Dalintis „Mindaugas Pašvenskas: dviratininkas turi būti ambicinga asmenybė“

Mindaugas Pašvenskas: dviratininkas turi būti ambicinga asmenybė

Dviračių sezoną uždarome paskutiniu šių metų straipsniu apie dviratininkų komandos „Bottecchia Team LT“ narius. Šį kartą kalbiname Mindaugą Pašvenską,  „Bottecchia Team LT“ komandos vadovą ir įkvėpėją.

Trumpai prisitatykite mūsų skaitytojams.

Sveiki, aš Mindaugas. Tradicinėmis darbo valandomis rūpinuosi, kad prekės ženklai virstų kūnu (pakuotėmis) ir gyventų tarp mūsų, kitaip tai dar galima pavadinti rinkodaros ženklodara. Likusiu laiku užsiimu viskuo kitku, taip pat ir mėgėjišku sportu. Esu prikišęs rankas prie „Runglorious Bastards“ komandos atsiradimo ir iš to sekusiu „Bottecchia Team LT“ susiformavimu. Aš gana neblogai bėgu, progresuojančiai minu dviratį, na ir vis dar apgailėtinai plaukiu, bet turiu įžūlumo dalyvauti ir triatlono varžybose (juokiasi).

Esate „Bottecchia Team LT“ komandos vadovas. Kaip ir kodėl subūrėte komandą?

„Bottecchia Team LT“ ir dviračiai mano sporto karjeroje atsirado ne taip ir seniai – prieš 2-3 metus. Plento dviratis pirma, kiek vėliau ir MTB. „Bottecchia Team LT“ susiformavo iš „Runglorious Bastards“ komandos pedalo entuziastų, turinčių didesnį ar mažesnį įdirbį ant dviračio. Prieš dvejus metus sužinojome, kad Bottecchia atstovai Sportland turi planų suformuoti MTB komandą, pasitarėme ir pasiūlėme jiems natūraliai susiformavusį, darnų „Runglorious Bastards“ sporto ansamblį.


Jūsų komanda deklaruoja, kad svarbiausia varžybose yra ne užimta vieta, bet smagiai praleistas laikas. Ar iš tikrųjų taip ir yra? Ir ką darote su tais, kurie vis dėlto nutaria siekti aukštų rezultatų? Pašalinate iš komandos?

Iš tiesų taip ir yra, kaip deklaruoja. O jei atsiranda vienas kitas drąsuolis/-ė, nusiteikęs/-usi siekti aukštų rezultatų, operatyviai užsiimame reguliaru spaudimu, speed-shame‘ingu ir iškart rekomenduojame vykti nusiaubti Šėtos 5 km maratoną.

Jei ir toliau, nepaisant visų priemonių, neklauso, apdovanojame šakočiu ir surimtėjame. O šiaip tai yra komandoje keletas talentingų arba didelį įdirbį turinčių narių bėgimo ir dviračių sporte. Jie tokie suprofesionalėję mėgėjai. Taigi jie puikiai ir patogiai jaučiasi komandoje su savo hard workout požiūriu, o ir sėkmingai diegiasi workout hard – celebrate harder požiūrį ir paprastai nebūna taip, kad the winner stands alone (juokiasi).

Kokios buvo sunkiausios ir daugiausiai jėgų pareikalavusios varžybos?

Šietmet tai buvo pirmas VW MTB taurės etapas Druskininkuose. Galima sakyti, sezono startas, nebuvau įsukęs pakankamai kilometrų pasiruošimo laikotarpiu, tad po finišo pėdas ir kojas traukė, tikrai buvo nelengva. Sunkoka buvo ir Panevėžio etape, mat pamečiau gertuvę, tai teko važiuoti taupant skysčių resursus.

Kiek kartų ir ką būtent treniruojatės per savaitę? Kokia treniruočių trukmė?

Per savaitę paprastai būna du-trys 1 – 2,5 val. trukmės išvažiavimai, priklausomai nuo treniruotės intensyvumo.

Kaip atstatote organizmo jėgas po sunkių varžybų ir alinančių treniruočių?

Atsistatymui labai gerai tinka ilgesnis miegas, SiS recovery kokteilis, po varžybų ir stiklas alaus su komanda, aptariant praėjusius įvykius.

Be sporto, kokių dar turite interesų gyvenime?

Kitų gyvenimo interesų gal nedeklaruosiu (juokiasi).

Kokiomis charakterio savybėmis turi pasižymėti dviračių sportą pasirinkęs žmogus?

Sakyčiau, turėtų būti gana užsispyrusi, ambicinga asmenybė. Turėtų būti linkęs varžytis, mokėti kentėti, turėti tolerancijos skausmui ir greičiui, nebijoti nugriūti, mėgti gamtą ir nebūtinai sterilias sąlygas.

 

Kokie buvo jūsų asmeniniai sportiniai tikslai šiais metais?

2017 m. tikslai – įsukti daugiau kilometrų, įsitvirtinti VW MTB taurės TOP 100-uke, gerai praleisti laiką ant ratų, mėgautis tuo. Panašu, kad šiemet tai ir pavyko padaryti. Na, o apie norus ir tikslus ateinantiems 2018-tiems metams pagalvosiu sezonui pasibaigus.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: iš asmeninio herojaus archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Baidarininkai A. Lankas ir E. Ramanauskas: mums ruduo - atostogų metas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį