Dalintis „Lietuvos šaudymo iš lanko viltis J. Grigaravičius: „Sunkiausia – susitvarkyti su stresu varžybose““

Lietuvos šaudymo iš lanko viltis J. Grigaravičius: „Sunkiausia – susitvarkyti su stresu varžybose“

Lietuvos šaudymo iš lanko sporte vis ryškiau ima žibėti Jono Grigaravičiaus žvaigždė. Talentingas uteniškis pastaraisiais metais spėjo pasižymėti Lietuvos jaunimo rekordais, solidžiu pasirodymu Europos jaunimo pirmenybėse, o taip pat iškovojo kelialapį į vasarą vyksiančias Europos žaidynes Krokuvoje.

15-metis sportininkas prisipažįsta, kad šiuo sportu jį sudomino šeima, nes tiek tėtis, tiek mama taip pat šaudo iš lanko. Tiesa, J. Grigaravičiaus gyvenime sportas užima dar didesnę dalį.

„Tėvai patys sportuoja ir mane pasiimdavo į treniruotes. Iš pradžių tai buvo tik pramoga, o po to peraugo į rimtesnį sportą. Pirma sporto šaka, kurią išbandžiau, buvo karatė. Vėliau žaidžiau rankinį, o dabar dar pažaidžiu tinklinį. Be to dar vaikštau į sporto salę“, – pasakojo lankininkas.

J. Grigaravičius neslepia – taiklumo sportas domina tikriausiai daugelį berniukų, todėl šaudymas iš lanko jam greitai prilipo. Visgi šis sportas pasižymi labai didele konkurencija visame pasaulyje, o norint pasiekti itin aukštus rezultatus, yra svarbi kiekviena detalė.

Jonas Grigaravičius. World Archery nuotr,

„Maloniausia šiame sporte yra pataikyti į taikinio centrą, o sunkiausia – susitvarkyti su stresu varžybose. Žinoma, išmokti šaudyti irgi buvo nelengva, nes tai labai monotoniška sporto šaka“, – sakė J. Grigaravičius.

Nors uteniškis dar labai jaunas, praėjusių metų pradžioje jis jau pradėjo rodyti aukštus rezultatus treniruotėse. Dėl to jį treniruojantis tėtis Marius Grigaravičius leido jam startuoti suaugusių varžybose.  J. Grigaravičius sako, kad dirbti su tėčiu nėra sunku, o iš jo perimama patirtis – itin vertinga.

„Praėjusiais metais laimėjau beveik visas varžybas Lietuvoje tarp suaugusiųjų, o tai suteikė daug patirties. Labiausiai pavyko pagerinti šaudymo techniką ir susitvarkyti su jauduliu. Nors šiais metais psichologiškai yra sunkiau šaudyti, nes visi tikisi aukštų rezultatų“, – neslepia šaudymo iš lanko atstovas.

J. Grigaravičius šaudo su skriemuliniais lankais. Tai modernūs lankai, naudojami daugelyje svarbiausių pasaulio varžybų. Tiesa, olimpinėse žaidynėse yra šaudoma šiek tiek kitokiais – olimpiniais – lankais. Naujokai ir mėgėjai dar gali šaudyti paprastaisiais bei ilgaisiais lankais.

Jonas Grigaravičius. Laisvalaikio nuotr.

„Esu bandęs šaudyti iš visų lankų, o skriemulinis labiausiai patiko todėl, kad juo šaudo tėtis. Su juo dirbti labai lengva. Jis puikiai išmano savo darbą ir savo patirtį perduoda man“, – sakė J. Grigaravičius.

J. Grigaravičius priklauso Utenos lankininkų klubui ir sportuoja šiame gražiame Aukštaitijos mieste. Žiemos metu treniruotės vyksta Krašuonos progimnazijos salėje, o vasaros – Utenos aerodrome.

„Norint toliau tobulėti, labiausiai reikia laiko ir tarptautinių varžybų, nes kol kas į užsienį išvykęs buvau tik porą kartų. Žinoma, norėtume geresnių treniruočių sąlygų. Nežinau, ar tai įmanoma Utenoje, bet labai tikimės“, – šypsojosi sportininkas.

Jonas Grigaravičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Jau dukart Lietuvos uždarų patalpų suaugusių čempionas J. Grigaravičius labiausiai žavisi Estijos lankininkais. Šioje šalyje šaudymo iš lanko sportas yra labai stiprus, o estai jau yra pasižymėję ir pasaulio lygmeniu.

„Šiuo metu labiausiai patinka estų lankininkas Robinas Jaatma ir jo sesuo Lisell Jaatma, tad tikiuosi pasiekti jų lygį“, – pabrėžė J. Grigaravičius.

Šis lygis – išties labai aukštas. R. Jaatma 2021 metais iškovojo bronzos medalį pasaulio šaudymo iš lanko čempionate ir tapo pirmuoju tą padariusiu Estijos lankininku. Kartu su L. Jaatma jis praėjusiais metais tapo Europos vicečempionais mišrių porų rungtyje bei tapo pasaulio taurės etapo finalininkais.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Eurolygos finalo ketvertas į Lietuvą grąžins senai matytą krepšinio bumą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį