Dalintis „Lietuvos futbolo rinktinės narys P. Širvys: „Reikia nepasiduoti varžovų provokacijoms““

Lietuvos futbolo rinktinės narys P. Širvys: „Reikia nepasiduoti varžovų provokacijoms“

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė antradienį Kauno Dariaus ir Girėno stadione žais atsakomąsias UEFA Tautų lygos rungtynes dėl išlikimo C divizione su Gibraltaro futbolininkais. Nykštukinė Gibraltaro komanda pralaimėjo pastaruosius dešimt savo mačų ir pagal FIFA reitingą nepatenka net tarp 200 stipriausių ekipų, tačiau pirmosiose rungtynėse Portugalijoje mūsiškiams nusileido tik minimaliu skirtumu 0:1.

Tiek žiūrovai, tiek patys Lietuvos futbolininkai prisipažino, kad ši pergalė kukloka. Tuo pačiu, niekas neabejoja, kad atsakomosiose rungtynėse lietuvių pranašumas bus dar ryškesnis, o apie blogiausią scenarijų niekam nėra net minčių.

„Nežaisdami savo geriausio futbolo, pasiekėme Portugalijoje teigiamą rezultatą, todėl esame geroje pozicijoje. Turime persvarą, taip pat turėsime savo sirgalius, kurio tikimės gausaus būrio. Komanda yra pasiruošusi. Pirmos rungtynės buvo labai informatyvios. Galbūt kai kuriuose epizoduose jautėsi nervingumas, bet po to susipažinome su varžovų žaidimo braižu bei jų provokacijomis. Turime būti pasiruošę tiek tam, kas vyksta aikštėje, tiek tam, kas vyksta greta“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Edgaras Jankauskas. Scanpix nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinės gynėjas Pijus Širvys teigė, jog komandos kelionė į Lietuvą praėjo sklandžiai ir žaidėjai turėjo pakankamai laiko pailsėti ir pasiruošti atsakomajam mačui.

„Reikia nepasiduoti varžovų provokacijoms, žaisti savo žaidimą, būti kantriems. Pirmose rungtynėse darėme daug neišprovokuotų klaidų, todėl reikės rungtyniauti ramiai. Žinome, kad esame geresni, bet tą reikia įrodyti aikštėje“, – teigė P. Širvys.

Skelbiama, kad Lietuvos rinktinę Kaune palaikys per 6000 sirgalių. Tai didelis kontrastas tarp to, kas buvo Portugalijoje, kur komandos žaidė kone tuščiame stadione.

„Mačiau, kad „Vyčio“ tribūna bus pilna, o sirgaliai visada suteikia papildomos motyvacijos. Manau, kad atmosfera bus puiki, o mes galėsime nudžiuginti savo fanus“, – vylėsi P. Širvys.

Pijus Širvys

E. Jankauskas pakartojo, kad šiose rungtynėse lietuvius tenkina tik pergalė. Jis viliasi, kad Kaune lietuviai turės dar daugiau progų pasižymėti bei pagerins realizaciją.

„Pirmosiose rungtynės, manau, Gibraltaras pasiekė maksimaliai gerą rezultatą sau. Mums nepavyko sužaisti gerų rungtynių ir laimėti didesniu skirtumu, kaip tikėjomės. Bet nėra taip, kad sužaidėme daug žemiau savo lygio. Turėjome totalią kontrolę, susikūrėme šešis momentus, kurie galėjo baigtis įvarčiu. Dominuodami išvykoje, išsivežėme pergalę, todėl negaliu sakyti, kad mačas buvo blogas. Manau, kad panašus žaidimas bus ir Kaune, tiesiog dabar mes žinome detales, kurių pritrūko Portugalijoje ir jas sieksime pagerinti“, – pabrėžė treneris.

Kitas Lietuvos rinktinės žaidėjas Justas Lasickas taip pat akcentavo emocinį pasiruošimą.

„Treneris mums akcentavo emocinę brandą. Pirmosiose rungtynėse galbūt per daug norėjome ir tikėjomės, kad viską greita išspręsime. Reikia stengtis kontroliuoti emocijas, neįsivelti į jų žaidimą, kai priešininkai daug krenta, daug rėkia. Turime daryti savo dalykus ir viskas bus gerai“, – sakė J. Lasickas.

Vienintelį lietuvių įvartį Portugalijoje pelnė Armandas Kučys. 21-erių metų puolėjas pasižymėjo tiksliu smūgiu galva. Šio žaidėjo potencialą pastebi ir labiau patyręs J. Lasickas.

„Buvo tikrai geras puolėjiškas įvartis. Kartų kaita niekada nebūna lengva, bet džiugina, kad atsiranda vis daugiau jaunimo ir matau, kad vis daugiau žaidėjų jau yra jaunesni už mane. Tas džiugina. O Armandui linkiu toliau sėkmingai išnaudoti savo progas, gerai save užsirekomenduoti „Kauno Žalgiryje“ bei Lietuvos rinktinėje ir ateityje išvažiuoti į aukštesnį. Įvartis rinktinėje turi suteikti didesnį pasitikėjimą“, – kalbėjo J. Lasickas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gabrielė Stonkutė triumfavo tarptautiniame A. Šociko bokso turnyre

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį