Dalintis „Lietuvos čempionė L. Karlonaitė: „Kalnų slidinėjimas yra didžioji mano gyvenimo meilė““

Lietuvos čempionė L. Karlonaitė: „Kalnų slidinėjimas yra didžioji mano gyvenimo meilė“

Žiemos sporto sezonas įsibėgėja, todėl nesnaudžia ir Lietuvos sportininkai. Jau surengtas ir vienas Lietuvos čempionatas, kuris vyko gruodžio viduryje Druskininkų „Snow arenoje“. Lietuvos Alpių dvikovės čempionato moterų elito grupėje triumfavo perspektyvi Lietuvos kalnų slidininkė Liepa Karlonaitė.

Sportininkė prisipažįsta, kad Lietuvoje konkurencija nėra didelė, todėl ją labiau džiugina pergalės didesnėse tarptautinėse varžybose. Ji nusiteikusi siekti, kad tos pergalės būtų vis ryškesnės ir skambesnės.

Iš Druskininkų kilusi kalnų slidininkė „Sportlandmagazine.lt“ papasakojo, kad šio sporto pamokas ji pradėjo lankyti pradinėse klasėse kaip papildomą sportinį užsiėmimą.

„Palaipsniui įsitraukiau į kalnų slidinėjimą. Labai patiko mano komanda, per daugelį metų visi tapome draugais, galima sakyti – didele šeimyna. Laikui bėgant, mano visą laisvą laiką nuo mokslų užvaldė kalnų slidinėjimas: treniruotės „Snow arenoje“, fizinio ugdymo užsiėmimai, išvykos į kalnus, kur vyksta stovyklos bei varžybos“, – teigė L. Karlonaitė.

Liepa Karlonaitė

Natūralu, kad galimybės kokybiškai treniruotis ir sparčiai tobulėti L. Karlonaitei suteikė jos gimtajame mieste esanti „Snow arena“. Šioje arenoje, ypač šiltuoju metų laiku, neretai treniruojasi ir pajėgūs užsienio sportininkai.

„Snow arena“ man labai patinka. Tai yra mano namų trasa, vieta, kur prasidėjo mano užsiėmimai. Sąlygos sportininkams čia yra puikios. Tačiau norint nuolat tobulėti, taip pat reikia nuolatinių išvykų į kalnus bei treniruočių ten“, – prisipažįsta L. Karlonaitė.

Sportininkė nesureikšmina pergalės Lietuvos Alpių dvikovės čempionate. Jai kol kas įsimintinesnis yra praėjęs – 2021-2022 metų – sezonas.

„Žymiai svarbesni laimėjimai yra kuomet varžosi daug sportininkų iš įvairių šalių. Labai pergalingas man buvo praėjęs sezonas, kuomet laimėjau bendrą Baltijos taurės įskaitą po keturių etapų (Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Suomijoje) bei parvežiau pirmos vietos taurę į Lietuvą, – prisiminė L. Karlonaitė. – Šiemet sezonas prasidėjo pergalingai namų trasoje – „Snow arenoje“ laimėjau Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) varžybas, kur dalyvavo sportininkų iš „kalnų“ šalių – Slovakijos, Čekijos, Slovėnijos, Šveicarijos, Latvijos. Tokie laimėjimai džiugina.“

Liepa Karlonaitė

Kalnų slidinėjimas, nors ir sudėtingas, bet labai žavus sportas. Jis leidžia įveikti baimes, patirti daug emocijų, išvykti į užsienio kurortus. L. Karlonaitė prisipažįsta, kad kalnų slidinėjimą pamilti labai lengva.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad kalnų slidinėjimas yra mano didžioji gyvenimo meilė. Aplink jį sukasi visas mano laisvalaikis, mano draugai bei atostogos. Žinoma, siekiant tikslo, laukia ilgas treniruočių, treniruočių ir dar kartą treniruočių procesas, kuriame reikia daug užsispyrimo, fizinės ištvermės bei atkaklumo“, – vardino viena geriausių Lietuvos kalnų slidininkių.

Apie savo didžiausius sportinius tikslus bei svajones L. Karlonaitė neatvirauja, bet ambicijų ji neslepia.

„Planų yra daug, o laikas parodys kaip seksis“, – šypsojosi kalnų slidininkė.

L. Karlonaitė atstovauja Kauno kalnų slidinėjimo klubui „Alpių Aidas“, bei yra Druskininkų sporto centro auklėtinė. Šiame sezone sportininkė užsitikrino vietą Lietuvos rinktinėje ir toliau ruošis pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatui, kuris vyks 2023 m. vasario mėnesį Kuršavelyje (Prancūzijoje).

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: ski.lv

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kaip skirti daugiau laiko sau?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį