Dalintis „Lietuvos biatlonininkai džiaugiasi galimybe šventes sutikti namuose“

Lietuvos biatlonininkai džiaugiasi galimybe šventes sutikti namuose

Prieš pat didžiąsias metų šventes Vilniaus „Akropolyje“ esančią didžiausio sporto prekių ir atletiškos laisvalaikio mados prekybos tinklo Baltijos šalyse „Sportland“ parduotuvę užplūdo geriausi šalies biatlonininkai. Lietuvos rinktinės nariai turėjo galimybę išsirinkti ir įsigyti norimą aprangą ar reikalingus aksesuarus.

Jau tradiciškai savo apsipirkimą sportininkai pradėjo simboliniu startu specialioje bėgimo zonoje.

„Aš paprastai nemėgstu labai didelių parduotuvių, bet iš kitos pusės – toks didelis pasirinkimas leidžia pamatyti, ko man trūksta arba ko visą laiką norėjau. Labai džiaugiuosi, kad turėsiu galimybę viską ramiai apeiti ir surasti dalykus, kurių man labai reikėjo. Turiu keletą minčių, tai pradžioje pasižiūrėsiu tai, kas sukasi mano galvoje, o vėliau gal pavyks kokių „perliukų“ atrasti“, – šypsojosi viena geriausių Lietuvos biatlonininkių Gabrielė Leščinskaitė.

Jau trečius metus besitęsiančiu Lietuvos biatlono federacijos ir „Sportland“ bendradarbiavimu džiaugėsi ir vienas Lietuvos rinktinės lyderių Tomas Kaukėnas.

„Norisi pasipuošti prieš Kalėdas. Taip pat neturiu normalių rudeninių-žieminių batų, todėl pasidairysiu čia. Jau žiūrėjau vienus, kurie tikrai kokybiški, odiniai, tai turbūt toks bus pagrindinis pirkinys. Dar galvoju įsigyti naują džemperį“, – atskleidė T. Kaukėnas.

Biatlonininkas taip pat pasidžiaugė, kad Šv. Kalėdas šįkart sutiks su šeimos nariais. Kūčias jis ketina leisti žmonos gimtinėje, o per Kalėdas vyks pas savo artimuosius Ignalinoje. Tiesa, anksčiau jam ne kartą teko šventes sutikti stovyklaujant užsienyje.

„Ne kartą buvo taip, kad Kalėdas sutikdavau užsienyje, nes tuo metu ruošdavausi svarbioms varžyboms, ypač olimpiniais metais. Šiemet Kalėdas galėsiu sutikti namuose, bet po kelių dienų vėl vyksime į užsienį, nes Lietuvoje tiesiog nėra sniego. Kadangi Lietuvoje esame trumpai, tai šventės yra gana intensyvios, per keletą dienų yra daug dalykų, kuriuos reikia padaryti, todėl šventiško atsipalaidavimo nėra. Bet kokiu atveju, namuose šventes sutikti yra smagiau. Nors tenka kelioms dienoms atsisakyti slidinėjimo, bet emociškai galima „užsikrauti“ teigiama prasme“, – pasakojo T. Kaukėnas.

G. Leščinskaitė taip pat džiaugėsi, galėdama Šv. Kalėdas pasitikti su artimais žmonėmis, tačiau apgailestavo, kad neturėjo laiko pasidžiaugti visu šventiniu laikotarpiu.

„Mums pasisekė, nes pasaulio taurės kalendorius sudėliotas taip, kad per pagrindines metų šventes nebūtų varžybų, todėl visas Kūčias ir Šv. Kalėdas švenčiu namie. Didžiausias minusas tas, kad į Lietuvą dažniausiai grįžtame tik pora dienų iki švenčių ir nėra laiko pajusti tos laukimo dvasios. Realiai atvykstame tiesiai prie vaišių stalo, o iškart po Kalėdų išvykstame į treniruotes. Naujuosius metus dažniausiai sutinkame užsienyje“, – sakė sportininkė.

Didžiausios metų šventės pasižymi savo vaišių gauna. Tradiciškai per Kūčias turi būti bent 12 skirtingų patiekalų, o kur dar visokie senelių paruošti skanėstai.

„Dėl persivalgymo bėdų nėra. Jau iš anksto žinau, kas laukia, ir tam nusiteikiu. Žinau, kad tris dienas teks daug valgyti, gerti, o po to reikės išvykti. Ir labai gerai, nes trečią švenčių dieną jau visko būna per akis ir norisi greičiau grįžti į sportinį režimą“, – teigė G. Leščinskaitė.

„Aš kaip ir neturiu antsvorio, svoris neauga, tai galiu ramiai valgyti ir dėl nieko nesijaudinti. Bet kai kam Kalėdos būna iššūkis“, – šypsojosi aukštą 13-ą vietą Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse 2018 metais užėmęs T. Kaukėnas.

Lietuvos biatlonininkai sezoną pradėjo lapkričio mėnesį. Pajėgiausi sportininkai varžėsi Norvegijos čempionate bei pirmuose trijuose pasaulio taurės etapuose. Svarbiausi startai – pasaulio ir Europos čempionatai vyks žiemos pabaigoje.

„Nusiteikusi esu gana pozityviai. Manau, kad blogiausi mano metai jau praeityje. Stengiuosi nepasiduoti savo blogiems nutikimams, nesėkmingiems startams. Kiekvienose varžybose stengiuosi įžvelgti kažkokių pliusų, dalykų, iš kurių galiu pasimokyti, ir stengtis dėl šviesesnio rytojaus. Pagrindinis tikslas yra išlikti sveikai ir, kiek įmanoma, išpildyti treniruočių ir varžybų planą“, – pridūrė G. Leščinskaitė.

„Po pirmųjų startų išanalizavome savo klaidas, todėl lieka viską iššlifuoti ir ruoštis pasaulio bei Europos čempionatams. Tarp švenčių dar laukia Lietuvos čempionatas Estijoje ir tuomet dėliosime savo pasirengimą tolimesniems startams. Laukia intensyvus sezonas, bet orientuosimės į pasaulio čempionatą. Dabar turiu daug tarpinių tikslų ir, jeigu juos pavyks įgyvendinti, tai manau, kad bus geras rezultatas ir svarbiausiose varžybose“, – pridūrė T. Kaukėnas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Manto Repečkos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kyudo - istorinis Japonijos kovos menas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį