Dalintis „Lietuvoje pailsėję biatlonininkai stoja į kovą pasaulio čempionate“

Lietuvoje pailsėję biatlonininkai stoja į kovą pasaulio čempionate

Geriausi Lietuvos biatlonininkai pasiekė svarbiausią sezono etapą ir jau trečiadienį startuos pasaulio biatlono čempionate Čekijoje. Prieš kiek daugiau nei savaitę lietuviai dar varžėsi kitose svarbiose varžybose – Europos pirmenybėse Slovakijoje.

Europos čempionatas mūsiškiams susiklostė dvejopai. Nors netrūko sėkmingų startų, ne visi šalies biatlonininkai įgyvendino savo tikslus. Labiausiai džiugino moterys – Lidija Žurauskaitė asmeninėse lenktynėse užėmė septintąją vietą, o sprinto – 15-ąją.

L. Žurauskaitė Lietuvos garbę Čekijoje gins su Natalija Kočergina, Judita Traubaite bei Sara Urumova. Pastaroji planetos pirmenybių normatyvą įvykdė būtent Europos pirmenybėse. Taip pat  Ruslano Nikitino vedama Lietuvos moterų ekipa iškovojo teisę dalyvauti pasaulio čempionato estafetės rungtyje, kurioje lietuvių nebuvo nuo 2017 metų.

Lietuvos biatlonininkai. Indrės Bagdonaitės nuotr.

Lietuviams pavyko neblogai pasirodyti Europos čempionato mišrioje estafetėje, kur Tomui Kaukėnui, Vytautui Stroliai, Juditai Traubaitei ir Natalijai Kočerginai atiteko aštunta vieta tarp 25 ekipų. Vyrų varžybose aukščiausiai užkopė V. Strolia (17 vieta sprinte) ir Tomas Kaukėnas (18 vieta persekiojime).

Lietuvos rinktinės lyderiu pastaraisiais metais tapęs V. Strolia prisipažįsta, kad sezonas klostosi gana permainingai ir prognozuoti pasirodymus pasaulio čempionate yra labai sudėtinga.

„Tikrai savo karjeroje esu turėjęs ir geresnių momentų, nes šis sezonas yra labai banguotas ir, atvirai kalbant, nežinau ko galiu iš savęs tikėtis prieš pasaulio čempionatą. Po Europos čempionato pavyko gerai pailsėti, pasitreniruoti pagal planą, bet dabartinę būseną sunku apibūdinti, nes savijauta nuolat šokinėja į visais puses. Šiuo metu jaučiuosi gerai, o kaip seksis, pamatysime“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė V. Strolia.

Po Europos čempionato visi rinktinės nariai grįžo į Lietuvą, kurioje nebuvo nuo pat Kalėdų.

„Toks ir buvo planas, nes visiems reikėjo pailsėti tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Iš pradžių nežinojome kuriomis dienomis tai pavyks padaryti, nes nebuvo aišku dėl oro sąlygų Lietuvoje. Visgi oras čia buvo puikus, todėl galėjome pilnavertiškai pasitreniruoti Ignalinoje. Iš ten vykome tiesiai į pasaulio čempionatą“, – teigė V. Strolia.

Vytautas Strolia. Dmytro Yevenko nuotr.

Pasaulio biatlono čempionatas Čekijoje startuos trečiadienį mišrių estafečių varžybomis. Vasario 9-10 dienomis vyks sprinto rungtis, 11 dieną – persekiojimo. Vasario 13-14 dienomis sportininkai startuos individualiose varžybose, vasario 15 dieną vyks individuali mišri estafetė, 17 dieną – komandiniai vyrų bei moterų startai, o geriausi čempionato biatlonininkai vasario 18 dieną pirmenybes užbaigs prestižinėmis bendro starto lenktynėmis.

„Pas mus nėra taip, kad skirtume didesnį dėmesį kažkuriai konkrečiai rungčiai. Mums reikia kiekvienoje rungtyje pasirodyti kuo geriau“, – pabrėžė V. Strolia.

Varžybos vyks lietuviams puikiai pažįstamoje Novo Mesto miesto biatlono bazėje, kur nuolat vyksta aukščiausio lygio renginiai. Tiesa, šiuo metu Čekijoje vyrauja šilti orai, o tai gali sukelti papildomų rūpesčių tiek biatlonininkams, tiek organizatoriams.

„Trasa tikrai turi savo išskirtinumų. Nepasakyčiau, kad tai mano mėgstamiausias trasa, bet nereikia to sureikšminti. Viskas priklauso nuo mūsų pačių. O su sąlygomis situacija tikrai nekokia. Dabar yra labai šilta ir vėjuota. Nežinau kokia bus sniego būkle per visą čempionatą, nes oro prognozės irgi nieko gero nežada. Jau viena treniruotė buvo atšaukta dėl oro sąlygų. Manau, kad organizatoriams bus iššūkių“, – pasakojo V. Strolia.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

K. Tvaronavičiūtė: „Prieš didžiausią karjeros iššūkį jaučiuosi užtikrintesnė“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį