Dalintis „Ledo ritulys Lietuvoje – populiarumo augimą stabdo infrastruktūros stoka“

Ledo ritulys Lietuvoje – populiarumo augimą stabdo infrastruktūros stoka

Ledo ritulys Lietuvoje yra mylimas ir pakankamai populiarus sportas. Lietuvos rinktinės svarbiausiose savo varžybose susilaukia didelio susidomėjimo, o sportuojančių vaikų skaičius irgi smarkiai išaugo. Ir tai vyksta nepaisant to, kad iš didžiosios scenos jau nulipo ryškiausi Lietuvos ledo ritulio deimantai – Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus.

Vis tik augančiam populiarumui reikia ir daugiau erdvės. Būtent infrastruktūros stoka neleidžia patenkinti visų norų ir tai tampa opia problema siekiant dar spartesnio šio sporto augimo.

Šiuo metu dvi ledo ritulio arenos yra Vilniuje – „Pramogų arena“ ir „Akropolis“. Laikinojoje sostinėje yra Kauno ledo arena ir neseniai pastatyti bei atidarymo laukiantys Kauno ledo rūmai. Klaipėdoje ir Šiauliuose ledo arenos yra „Akropolio“ prekybos centrų viduje. Pusiau uždaros arenos, kuriose galima žaisti ledo ritulį, yra Panevėžyje ir Rokiškyje.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė

„Tai yra pagrindinės vietos, kuriose yra kultivuojamas ledo ritulys. Lygiai taip pat ten galima užsiimti ir kitomis sporto šakomis“, – sakė asociacijos „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas.

Ledo ritulio arenų užimtumas yra didelis, o paklausa – dar didesnė. Dėl to kyla nuomos kaina, o ledo ritulininkams neretai lieka mažiau populiarūs laikai.

„Ypatingai sunki padėtis yra didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje. Čia trūksta laiko, o ir tas dažniausiai būna nepatogus. Tenka sportuoti tiek anksti ryte, tiek vėlai vakare. Vaikams tokiu laiku nelabai pavyksta treniruotis, o tai būna viena iš priežasčių, dėl kurių jie meta sportą arba nepasiryžta pradėti sportuoti. Taip pat kainos yra didelės. Kai trūksta ledo, kainos kyla. Šiemet smarkiai šoktelėjo ir elektros kaina, todėl ledo arenų nuoma yra brangi“, – aiškino V. Budrauskas.

Geriausiai padėtį tokiais atvejais pataiso nauji infrastruktūros objektai. Nors Lietuvoje apie sporto objektų statybą visada yra sudėtinga kalbėti, ledo ritulininkai artimiausiais metais gali sulaukti ne vienos geros naujienos.

Kaip minėjome, jau šį pavasarį turėtų pradėti veikti Kauno ledo rūmai. Juose bus dvi ledo ritulio aikštelės. Vilniuje nauja ledo arena projektuojama šalia Liepkalnio slidinėjimo centro. Artimiausiu metu turėtų baigtis projektavimo darbai ir tuomet bus sprendžiami statybų bei finansavimo klausimai.

Paruošiamieji darbai dėl naujos ledo arenos statybos vyksta ir Klaipėdoje. Jau yra įvykęs konkursas, po kurio turėjo paaiškėti, kas imsis projekto įgyvendinimo, tačiau nugalėtojai dar nėra paskelbti viešai. Manoma, kad naujo sporto ir laisvalaikio komplekso Paryžiaus Komunos gatvėje projektavimo darbai gali trukti apie aštuonis mėnesius, o statybos – apie dvejus metus. Šioje arenoje taip pat suplanuotos dvi ledo ritulio aikštelės. Aktyviai naujos ledo ritulio arenos klausimu dirba ir Alytus, kur planuojama viena aikštelė.

Nauja ledo arena praėjusių metų pabaigoje atidaryta Kėdainiuose. Tiesa, ji finansuota Europos Sąjungos lėšomis, todėl joje draudžiama komercinė veikla. Dėl to neaišku, ar ten bus galima rengti ledo ritulio varžybas.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė

Pasak V. Budrausko, ledo rituliui plėstis yra kur, netrūksta sportuojančių vaikų, bet viskas atsiremia į tai, kad trūksta infrastruktūros. Dėl to nedidelis Lietuvos komandų skaičius šalies čempionatuose tiesiog atspindi šią realybę.

Organizuojant tarptautinius čempionatus, „Hockey Lietuva“ pasinaudoja ir didžiųjų Lietuvos arenų – „Avia Solution Group“ ir „Žalgirio“ – paslaugomis. Čia yra vykę Pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyrai. Jaunimo amžiaus grupių tarptautiniai turnyrai ne kartą surengti Elektrėnuose. V. Budrauskas atskleidė, kad tarptautiniai renginiai mūsų šalyje planuojami ir ateityje.

„Jeigu nesutrukdys pandemija, jau vasario mėnesį Lietuvoje planuojame surengti jaunių (U18) turnyrą, kuriame dalyvautų Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos ir Estijos rinktinės. Tai Lietuvos jauniams bus vienas iš pasirengimo etapų pasaulio čempionatui, kuris balandį vyks Estijoje. Metų gale planuojame naujuose Kauno ledo rūmuose surengti pasaulio U20 IIA diviziono čempionatą“, – teigė V. Budrauskas.

Taip pat „Hockey Lietuva“ planuose yra siekti teisės 2023 metais surengti pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato IB diviziono turnyrą.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Hockey Lietuva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Darius Vaičiulis pasiekė Pietų ašigalį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį