Dalintis „Lauko žaidimai, kurių dar galbūt nebandėte“

Lauko žaidimai, kurių dar galbūt nebandėte

Kadangi vasara mūsų šalyje trumpa, jos metu norisi suspėti visur – ir gamta pasidžiaugti, ir pasportuoti. Lauko žaidimai – puikus būdas suderinti būvimą gryname ore ir fizinį krūvį. Pristatome jums du žaidimus, kuriuos siūlome išbandyti, jei to dar nepadarėte.

Petankė – taiklumo ir strategijos derinys

Šį Prancūzijoje sukurtą žaidimą sudaro šeši plieniniai ir vienas medinis ar sintetinės medžiagos kamuoliukas, vadinamas kašanetu. Petankę galima žaisti vienas prieš vieną arba komandomis. Jei rinksitės antrą variantą, galimos dvi komandos po tris žaidėjus arba trys komandos po du žaidėjus. Žaidimo tikslas – pirmiau už priešininkus surinkti 13 taškų. Taškai yra skaičiuojami po to, kai kiekvienas žaidėjas ar komanda išmeta visus savo kamuoliukus. Tašką gauna tas žaidėjas ar komanda, kurių vienas ar daugiau kamuoliukų yra arčiausiai kašaneto. Tašką pelniusi komanda pradeda kitą etapą.

Tačiau vien taiklumo, norint laimėti pentankę, neužteks – prireiks ir strategijos, nes galima ne tik ridenti plieninius kamuoliukus, tačiau ir išmušti arčiausiai kašaneto esančius priešininkų kamuolius, kas, žinoma, yra rizikinga, nes iš žaidimo lauko gali būti išridentas ne tik priešininko, bet ir jūsų kamuoliukas.

Žaidimą rekomenduojama žaisti ant ne pernelyg minkšto ar kieto paviršiaus, todėl netinkami paviršiai yra smėlis ir betonas. Taip pat žaidimo danga turėtų būti pakankamai lygi, kad žaidėjas galėtų numatyti rutulio riedėjimo kelią.

Diskgolfas – moderni golfo versija

Šis žaidimas, panašus į tradicinį golfą, tik čia naudojami ne kamuoliukai, o skraidantys diskai, kurie į taikinius yra leidžiami rankomis. Svarbu paminėti, kad diskgolfui lėkščiasvydžio diskai netiks. Diskgolfo diskai būna mažesni, sunkesni ir plonesni, tad juos teks įsigyti ar išsinuomoti.

Diskgolfas yra žaidžiamas specialiai šiam žaidimui pritaikytuose parkuose, kuriuose būna sukonstruoti metaliniai krepšiai su grandinėmis, skirti diskams gaudyti. Taip pat galima įsigyti ir nešiojamus diskgolfo krepšius. Medžiai, krūmai, vandens telkiniai ir reljefas sudaro natūralias kliūtis, kurios padaro šį žaidimą nenuspėjamą ir įvairų.

Diskgolfo taisyklės trumpai. Iš starto vietos diskai yra metami link krepšio. Vėliau žaidėjas kiekvieną kitą metimą atlieka nuo tos vietos, kur nusileido prieš tai jo mestas diskas. Kitus metimus, kol diskas bus įmestas į krepšį, atlieka žaidėjas, kurio diskas nukritęs vizualiai toliausiai nuo krepšio. Kai visi žaidėjai įmeta į pirmą krepšį, yra suskaičiuojamas kiekvieno žaidėjo metimų skaičius. Į kitą krepšį pirmasis mesti pradeda geriausią rezultatą prie ankstesnio krepšio pasiekęs žaidėjas. Diską įmetus į vandenį ar griovį yra gaunamas 1 baudos taškas. Laimi žaidėjas, kurio bendra metimų suma į 18 krepšių yra mažiausia.

Specialiai diskgolfui įrengtų parkų sąrašą galite rasti Lietuvos diskgolfo federacijos puslapyje: www.discgolf.lt/parkai

Tekstą parengė: Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Druskininkuose varžysis Europos šiuolaikinės penkiakovės talentai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį