Dalintis „Kovotoja Ernesta Kareckaitė UFC pasiekė įkvėpta Igno Baryso ir Jono Joneso“

Kovotoja Ernesta Kareckaitė UFC pasiekė įkvėpta Igno Baryso ir Jono Joneso

Ernesta Kareckaitė praėjusiais metais laimėjo kovą „Dana White Contender Serie‘s“ turnyre ir pelnė kontraktą su stipriausia kovinio sporto organizacija pasaulyje – UFC. Ji tapo antrąja lietuve, pelniusia teisę kovoti UFC narve.

Jau dabar aišku, kad 25-erių metų E. Kareckaitės debiutas UFC organizacijoje įvyks gegužės 4 dieną Brazilijoje, kai „UFC 301“ turnyre ji susikaus su šešeriais metais vyresne brazile Dione Barbosa.

Lietuvės sportinis kelias prasidėjo ne nuo kovos menų. E. Kareckaitės pirmoji sporto šaka buvo plaukimas. Šio sporto treniruotes ji lankė gerą dešimtmetį.

„Tiesiog norėjau subręsti kaip mergina ir įgyti didesnį pasitikėjimą savimi, arba tiesiog – mokėti savo apginti“, – Sportlandmagazine.lt pasakojo E. Kareckaitė. Beje, kovotoja šį pavasarį tapo „Sportland“ kampanijos „Mano sportas“ „Under Armour“ prekės ženklo ambasadore.

Ernesta Kareckaitė

Įkvėpta gerų draugų, ji nusprendė parašyti žinutę kudo treneriui, žinomam Lietuvos kovotojui Ignui Barysui, kurio karjerą ji sekė nuo mažens.

„Jau po pirmos treniruotės supratau, kad pataikiau ten, kur reikia. Iškart paklausiau, kada bus kita treniruotė. Užsivedžiau labai greitai ir taip pradėjau savo kovotojos kelią“, – sakė E. Kareckaitė.

Būtent I. Barysas jai yra ne tik treneris, bet ir įkvepėjas bei didžiausias motyvatorius.

„Man labai patiko kaip jis sugeba suburti žmones, itin žavi jo sukuriama aura. Kovinis sportas man yra visapusiškai įdomus ir aš jaučiuosi atradusi save tinkamu metu tinkamoje vietoje. Su treneriu turiu labai stiprų ryšį, Ignas man yra kaip šeimos narys – tėtis ar brolis. Abipusis pasitikėjimas leidžia siekti rezultatų. Manau, kad tinkama komanda, tinkamas treneris ir tikėjimas tuo, ką darai, lemia tokius aukštus rezultatus. Žinoma, neskaitant sunkaus ir juodo darbo“, – teigė sportininkė.

Ernesta Kareckaitė

E. Kareckaitė pridūrė, kad I. Barysas tiek kaip kovotojas, tiek kaip asmenybė, yra visiškas gyvenimo idealas. Kalbėdama apie užsienio favoritus, ji išskyrė vieną geriausių visų laikų mišrių kovos menų atstovą amerikietį Joną Jonesą.

„Man patinka tiek jo technika, tiek asmenybė. Tai nuostabi persona. Jo mentalitetas mane įkvepia. I. Barysas ir J. Jonesas yra du žmonės, kurie man reiškia labai daug“, – teigė E. Kareckaitė.

Svajonė patekti į UFC organizaciją E. Kareckaitę lydėjo nuo pat karjeros pradžios.

„Mūsų su treneriu tikslas ir buvo patekti į UFC. Patekimas į tokią organizaciją ne tik parodo sportininko lygį, bet ir skatina dar daugiau dirbti, stengtis bei tobulėti, kad būtų galima čia įrodyti savo vertę. Iš esmės gyvenimas pastaraisiais mėnesiais nepasikeitė. Tiesiog dar daugiau dirbu, atsirado dar didesnis noras būti geresnei nei vakar“, – atvirai kalbėjo kovotoja.

E. Kareckaitė pati šiuo metu treniruoja kitus sportininkus. Ji džiaugiasi, kad šiuo gyvenimo etapu ji gali puikiai suderinti tiek profesionalės karjerą, tiek trenerės darbą.

„Man yra labai gera dirbti trenere ir tuo pačiu siekti asmeninių tikslų. Manau, kad ateinantys metai man toliau leis tą daryti. Kai vedu treniruotes, pati tobulėju kartu su kitais, matau viską iš kitos perspektyvos, galiu pati stebėti, mokytis iš kitų žmonių. Man smagu, kad galiu daryti tai, ką myliu ir perteikti savo žinias žmonėms, kuriems tas įdomu. Žmonių entuziazmas ir susidomėjimas mane labai motyvuoja“, – sakė E. Kareckaitė.

Ernesta Kareckaitė

Iki šiol vienintele Lietuvoje gimusia bei užaugusia kovotoja, dalyvaujančia UFC turnyruose, yra Julija Stoliarenko. Lietuviškų šaknų turi ir garsi amerikietė Rose Namajunas, tačiau ji yra amerikietė ir užaugo būtent už Atlanto.

„Man tai reiškia labai daug. Didelė garbė atstovauti Lietuvai ir parodyti, kad lietuvės gali iškeltomis rankomis eiti pirmyn. Smagu matyti, kad tokie pasiekimai įkvepia kitus žmones, ypač vaikus. Man patinka motyvuoti žmones perkopti tam tikras savo ribas. Tai mane glosto iš vidaus“, – jautriai kalbėjo E. Kareckaitė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Komentarai

  1. Vincas

    Nuostabus interviu , gili ir jausminga panelė ko šias laikais labai reta . Linkiu pergalės finale

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pasaulio biatlono taurės reziumė: moterų komandos rekordas, Strolios liga bei neįgyvendintas tikslas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį