Dalintis „Klasikinis „Ironman“ – iššūkis drąsuoliams“

Klasikinis „Ironman“ – iššūkis drąsuoliams

Klasikinis triatlonas „Ironman“ – varžybos, kurių trasą įveikę sportininkai gali pelnytai save laikyti geležiniais vyrais ar  moterimis. Daugelis šį tikslą pasiekusiųjų verkia laimės ašaromis.

Klasikinio „Ironman“ varžybose sportininkai plaukia 3,8 km, važiuoja dviračiu 180 km ir bėga 42,2 km. Pasaulyje per metus vyksta 43 šios distancijos „Ironman“ varžybos, o Rytų Europoje „Ironman“ prekės ženklo renginiai vyksta tik Lenkijoje.

Kitos Baltijos šalims artimos valstybės, kuriose rengiamos „Ironman“ varžybos, yra Švedija, Norvegija ir Danija.

Praeitais metais „Ironman“ pirmą kartą vyko Taline. Po Kopenhagos tai tik antras atvejis, kai šių varžybų etapas rengiamas šalies sostinėje. „Ironman Tallinn“ iš esmės yra Pasaulio taurės etapas, kurį įveikę skirtingų amžiaus grupių dalyviai gali kovoti spalį Havajuose rengiamame pasaulio čempionate, apie kurį svajoja daugybė triatlonininkų. Pernai Taline kelialapį į Havajus gavo 40 sportininkų.

Nuoseklumas veda prie tikslo

„Ironman“ – tikros tarptautinės varžybos. Pavyzdžiui, Taline per 80 proc. dalyvių buvo užsieniečiai, suvažiavę iš daugiau nei 50 šalių. Daugiausiai sportininkų atvyko iš Rusijos (323) ir Suomijos (238), buvo ir triatlonininkų iš Latvijos (31) bei Lietuvos (15).

„Ironman“ varžybose dalyvauja tiek profesionalai, tiek mėgėjai, trokštantys naujų iššūkių. Planuojantieji stoti prie „Ironman“ starto linijos turi žinoti, kad be pasiruošimo į triatlono trasą eiti negalima, tačiau rimtai treniruojantis iššūkį priimti verta.

Treniruotis reikėtų žingsnis po žingsnio, pajaučiant savo kūną. Kiekviena sporto šaka turi savo specifiką, o pradėti būtų verta, pavyzdžiui, nuo trumpesnių trasų.

Maratono distanciją įveikusiems mėgėjams turėtų pakakti ištvermės, kad galėtų pamėginti dalyvauti „Ironman“ varžybose. Jeigu turima plaukimo įgūdžių ir treniruotėms skiriama pakankamai laiko, kiekvienam gali pavykti.

Varžybos su savimi

„Ironman“ nėra varžybos su kuo nors kitu, o tik su savimi. Šis procesas dar aprašomas kaip kelionė į save. Nepriklausomai nuo lygio, pokalbis su savimi varžybų metu būna gana ilgas. Ta patirtis, gauta įveikus iššūkį, ir išgyventa finišo akimirka padeda susidūrus su kitais gyvenimo sunkumais. Daugelis šį savęs nugalėjimą apibūdina kaip gyvenimą keičiančią patirtį, kuri suteikia jėgų priimti iššūkius ir kitose gyvenimo srityse. Tokia patirtis žmones tobulina ir daro geresnius.

Kodėl gi nepriimti naujo iššūkio ir nesudalyvauti visos distancijos „Ironman“ varžybose?

Apie „Ironman Tallinn“ skaičiais

Finišavo 1075 dalyviai ir 56 komandos.

Rekordinės trukmės tiesioginė transliacija tęsėsi daugiau nei 17 valandų.

Buvo suvalgyta 960 kg bananų ir 400 kg sūdytų agurkų.

Prie plaukimo trasos dirbo 105 gelbėtojų komanda.

Kitas „Ironman Tallinn“ vyks 2019 m. rugpjūčio 3 d.

Tekstas: Merilin Piirsalu

Nuotraukos: Gertrud Alatare

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

MMA kovotojas A. Misiūnas: „Mano sportas. Mano kova“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį