Dalintis „„Kauno Žalgirio“ kapitonas J. Zagurskas: „Turime mėgautis tuo ką darome““

„Kauno Žalgirio“ kapitonas J. Zagurskas: „Turime mėgautis tuo ką darome“

„Kauno Žalgirio“ salės futbolo ekipa pergalingai užbaigė 2023-2024 metų sezoną ir aštuntą kartą iš eilės tapo Lietuvos futsal čempione. Šio sezono metu komanda aikštėje demonstravo nepriekaištingą žaidimą, iškovojo 31 pergalę, 2 rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė vos 1 pralaimėjimą.

Žalgiriečiai ne tik apgynė Lietuvos čempionų titulą, bet iškovojo LFF salės futbolo taurę, o sezono pradžioje laimėjo ir LFF futsal Supertaurę.

„Sezoną vertinu 90 proc. pasisekusiu. Kodėl ne 100 proc.? Nes trūko pasisekimo Europos turnyre. Tikslas buvo išeiti į kitą etapą, bet to padaryti nepavyko“, – sakė komandos kapitonas Justinas Zagurskas.

Lietuvos pirmenybių finalinėje serijoje iki trijų pergalių kovoję „Kauno Žalgirio“ futbolininkai tris sykius iš eilės nugalėjo Jonavos „Vikingų“ ekipą. Būtent Jonavos klubas pastaraisiais metais vienintelis meta kažkiek rimtesnį iššūkį kauniečiams vietiniame fronte. Visgi J. Zagurskas sako, jog Lietuvoje taip pat buvo reikalų ir niekas lengvų pergalių čia nedovanojo.

Justinas Zagurskas

„Konkurencijos čempionate tikrai netrūko, tikrai turėjome ir sunkių rungtynių čempionate ir pralaimėjimą. Finale svarbiausia buvo nepaleisti savo žaidimo, žaisti koncentruotai ir stengtis daryti kuo mažiau klaidų, po kurių galėtų sekti varžovų kontratakos“, – pabrėžė žaidėjas.

UEFA Futsal Čempionų lygos pagrindiniame etape kauniečių ekipa įveikė Limasolio (Kipras) komanda, o dvikovos su Kosovos ir Suomijos ekipomis žaliai baltiems baigėsi lygiosiomis. Savo grupėje „Kauno Žalgiris“ užėmė antrąją vietą, o to neužteko, kad ekipa toliau rungtyniautų Čempionų lygos elitiniame etape.

„Kaip ir minėjau, tikslas buvo išeiti į kitą etapą, o ir grupė buvo tikrai palanki tą padaryti. Tikrai buvo labai apmaudu, kad nepavyko žengti į kitą etapą. Komanda buvo tikrai pasiruošusi, bet tą savaitę sėkmė buvo ne mūsų pusėje ir dėl to labai gaila“, – atvirai kalbėjo J. Zagurskas.

„Kauno Žalgirio“ ekipą link čempiono titulą jau trečią sezoną vedė specialistas iš Brazilijos Dentinho. Jis, beje, grįžo ir prie Lietuvos salės futbolo rinktinės vairo.

„Dentinho yra labai geras specialistas. Viskas  vykstą per pozityvą. Geros treniruotės, randama bendra kalba su kiekvienu žaidėju. Treneris akcentuoja, kad mes turime mėgautis tuo ką darome, o tai ir stengiamės daryti“.

„Kauno Žalgiris“ futbolininkai

Lietuvos futbolo federacija salės futbolui stengiasi skirti vis daugiau dėmesio. Organizacine prasme pasiekimai išties dideli – Lietuvoje vyko pasaulio salės futbolo čempionatas, netolimoje ateityje vyks ir Europos pirmenybėse. Štai ir šią savaitę Jonavoje vyksta tarptautinis turnyras, kuriame, be Lietuvos rinktinės, dalyvauja Ukraina, Prancūzija ir net tituluotoji Brazilija su savo žvaigždėmis.

Tiesa, patys rezultatai bei populiarumas Lietuvoje auga dar gana lėtai.

„Salės futbolas Lietuvoje auga, tobulėja, juda į priekį, bet gaila, kad mažais mažais žingsniais. Kodėl mažais žingsniais žengiame, to atsakyti negaliu. Labai norėtųsi, kad progresas būtų greitesnis. Daugelis Lietuvos vaikų futbolo trenerių nepripažįsta salės futbolo, laiko jį priešu futbolui, nesuprasdami, kad taip nėra, gal tai viena iš priežasčių. Tad, manau, kaip ir visur viskas prasideda nuo vaikų ugdymo, realiai visoje šalyje turime gal tik kelias vaikų komandas, kurios specializuojasi tik salės futbole, o norėtųsi, kad šis sportas būtų populiaresnis ir tarp vaikų“, – aiškino J. Zagurskas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: zalgiris.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Istoriją perrašiusių Lietuvos tinklininkių treneris: „Buvome stiprūs ne duomenimis, o širdimis“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį