Dalintis „Kalnų dviračių sportas Lietuvoje atranda savo vietą“

Kalnų dviračių sportas Lietuvoje atranda savo vietą

MTB – sporto šaka, kai su kalnų dviračiais yra važiuojama bekele. Vieni dviračiai yra skirti važinėtis bekelės trasomis, kiti – šokinėti per įvairias kliūtis. Šis sportas sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Čia atsiranda vis įdomesnių trasų ir vyksta vis daugiau varžybų.

Vienos iš žinomiausių ir MTB rungčių yra kalnų dviračių krosas ir kroso maratonas. Verta pažymėti, kad Lietuvos sportininkai sėkmingai dalyvauja ne tik varžybose gimtinėje, bet ir užsienyje.

Štai praėjusį savaitgalį Šveicarijos Alpėse baigėsi vienos sunkiausių MTB dviračių lenktynių Europoje „Swiss Epic“. Jose lietuviai Eimantas Gudiškis ir Arnoldas Valiauga („Colibri Cycling“) neprofesionalių komandų įskaitoje užėmė antrąją vietą.

„Šiose varžybose kėlėme tikslą patekti į trejetuką ir taip pelnyti kelialapį į vienas sunkiausių pasaulyje MTB lenktynių „Cape Epic“, kurios vyks Pietų Afrikoje. Šį tikslą įgyvendinome. Šios varžybos vyksta poromis, o skirtumas tarp abiejų dviratininkų turi būti ne didesnis nei 2 minutės. Kitu atveju yra skiriamos baudos minutės. Iš esmės reikia visą laiką važiuoti kartu“, – įspūdžiais dalinosi E. Gudiškis.

Eimantas Gudiškis

Lietuvoje MTB trasų yra labai daug. Jos laikinai arba nuolat būna sužymėtos kone kiekviename Lietuvos regione. Populiariosios MTB dviračių maratono taurės etapai pastaraisiais metais vyksta Vilniuje, Ignalinoje, Anykščiuose, Druskininkuose, Žagarėje.

„Kalnų dviratis tuo ir yra puiki transporto priemonė, kad nereikia prisirišti prie konkrečios trasos. Tiesiog galima sėsti ir važiuoti suradus kokį takelį ar keliuką. Pačiam galima susirasti sau įdomią trasą ir ją šlifuoti arba tiesiog mėgautis važiavimu“, – pabrėžė E. Gudiškis.

Pats E. Gudiškis mėgsta treniruotis Vilniuje esančiose trasose – aplink Žaliuosius ežerus arba Saulėtekyje.

„Kadangi šiemet varžybų buvo mažiau, tai daugiau važinėjau naujomis trasomis. Didelis atradimas, kurį rekomenduočiau išbandyti ir kitiems – trasa iš Vilniaus į Ignaliną. Visi 120 km vien bekelės – gražūs miškai, įvairūs pakilimai ir nusileidimai. Turėjau labai smagų potyrį“, – pasakojo E. Gudiškis.

Eimantas Gudiškis

MTB trasos gali skirtis pagal varžybų tipą. Pavyzdžiui MTB XC varžybose trasoje privalo būti akmenų, kalnų ir nuokalnių ruožai. Maratono rungtyse taip pat yra nustatyti tam tikri reljefo faktoriai. Viskas priklauso ir nuo vietovės, kurioje organizuojami MTB renginiai. Taip pat tam tikrus nurodymus pasaulyje vykstančioms varžyboms pateikia Tarptautinė dviračių sporto federacija.

Taigi, norint pradėti užsiimti MTB sportu, tereikia dviračio, atitinkamų apsaugos priemonių ir svarbiausia – noro.

„Svarbiausias dalykas yra noras. Galima pradėti sportuoti su paprastu kalnų dviračiu, jis neturi būti kažkoks prabangus. Tereikia, kad jis būtų techniškai tvarkingas ir su veikiančiais stabdžiais. Žinoma, reikia, kad tinkamai veiktų pavaros ir ratai būtų nepažeisti. Labai rekomenduočiau visiems dėvėti šalmą, kad nukritus ar su kažkuo susidūrus išvengtumėte rimtų traumų. O vėliau jau prasideda treniruotės ir tobulėjimas. Galima važinėti po šalis, dalyvauti įvairiose varžybose. Jei noras yra, tiesiog važiuokite ir mėgaukitės pačiu procesu“, – palinkėjo E. Gudiškis.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Beskidy MTB Trophy

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Neįprastos vasaros finišas: kurie futbolo klubai dominuoja perėjimų rinkoje?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį