Dalintis „Kaip nepasimesti treniruoklių salėje – kardiotreniruokliai“

Kaip nepasimesti treniruoklių salėje – kardiotreniruokliai

Dažnas sporto salės naujokas yra pasijutęs nejaukiai, supratęs, kad treniruoklius net sunku aprėpti akimis. Sutiksite – kai mankštos laikas ribotas, būtų gerai žinoti, kurie treniruokliai atneš daugiausiai naudos ir kurie geriausiai jums tinka asmeniškai. Šį kartą aptarsime keletą kardiotreniruoklių, kurie skirti pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, o kai kurie taip pat stiprina ir jėgą.

Bėgimo takelis

Bėgimo takelis pirmiausia padeda stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, tačiau tiek bėgimas, tiek vaikščiojimas taip pat treniruos apatinius kūno raumenis, įskaitant sėdmenis, keturgalvius, šlaunų ir blauzdų raumenis. Tai nėra pats efektyviausias būdas auginti šiuos raumenis, tačiau bėgimo takelis padės juos išlaikyti tvirtus.

Gerai tai, kad sportuodami ant bėgimo takelio, galite reguliuoti greitį ir nuolydį ir taip padidinti bėgimo intensyvumą arba atlikti intervalinę ar HIIT treniruotę.

Naudodamiesi bėgimo takeliu, pasistenkite nežiūrėti į televizorių ar mobilų telefoną, o ištiesti kaklą. Geriausia būtų klausytis muzikos.

Be to, bėgimas per arti konsolės arba laikymasis už turėklų gali paveikti jūsų kūno ėjimo ciklą. Stenkitės bėgti takelio viduryje ir vengti laikytis už konsolės.

Bėgimo takelio reikėtų vengti, jei turite problemų su sąnariais.

Dviratis

Važiuojant treniruokliu-dviračiu dirba jūsų keturgalviai šlaunies raumenys. Važiavimas ant stacionaraus dviračio yra priskiriamas prie kardiotreniruotės, tačiau padidinę pasipriešinimą, jūs taip pat galite atlikti ir intensyvią jėgos stiprinimo treniruotę.

Taip pat dviratis šaunus tuo, kad galite padidinti pasipriešinimą ir atsistoti ant pedalo, taip imituodami kopimą į kalną.

Sportas ant stacionaraus dviračio puikiai tinka tiems, kurie atsigauna po apatinių galūnių traumų, taip pat – turi pusiausvyros problemų. Stacionarus dviratis yra geras pasirinkimas, nes jūsų pėdos yra vienoje fiksuotoje padėtyje, priešingai nei sportuojant ant bėgimo takelio ar laiptinio treniruoklio.

Elipsinis treniruoklis

Sportuojant ant elipsinio treniruoklio, yra mankštinami keturgalviai šlaunų raumenys ir blauzdos, ypač, jei padidėja pasipriešinimas. Nesuintensyvinus pasipriešinimo, tai dažniausiai yra kardiotreniruotė.

Kadangi elipsinė treniruotė yra mažo poveikio, ji idealiai tinka pradedantiesiems, taip pat žmonėms, kurie atsigauna po traumų ar atlieka fizinę terapiją.

Naudodamiesi elipsiniu treniruokliu, venkite kelti kulnus ar atsilošti per stipriai atgal.

Laiptinis treniruoklis

Sportas ant šio treniruoklio suaktyvina sėdmenis, keturgalvius šlaunų raumenis ir blauzdas.

Kadangi tai dažniausiai yra didelio intensyvumo treniruotė, ant šio treniruoklio galima sudeginti nemažai kalorijų.

Jei turite kelių ar klubų problemų, treniravimasis ant laiptinio treniruoklio gali sustiprinti skausmą. Tokiu atveju geriau rinkitės elipsinį treniruoklį.

Irklavimo treniruoklis

Sportuojant ant šio treniruoklio, dirba viršutinės nugaros ir pečių, taip pat keturgalviai šlaunų raumenys, blauzdos ir sėdmenys. Jei renkatės didelį pasipriešinimą, irklavimo treniruoklis tampa viso kūno stiprinimo įrankiu, nes tvirtėja tiek viršutinė, tiek apatinė kūno dalys.

Jei renkatės nedidelį pasipriešinimą, treniruotė dažniausiai tampa kardio.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: everydayhealth.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Prancūzijos badmintono žvaigždes treniruojantis K. Navickas sukauptas žinias sieks perduoti Lietuvai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį