Dalintis „Kaip išvengti traumų, bėgiojant žiemą?“

Kaip išvengti traumų, bėgiojant žiemą?

Bėgimas – puikus sportas, galintis pagerinti ne tik jūsų fizinę būklę, tačiau ir nuotaiką, sumažinti streso lygį organizme. Tačiau, kad tai įvyktų, reikia bėgioti periodiškai – net ir šaltuoju bei tamsiuoju metų laiku. Tad siūlome susipažinti su patarimais, kaip saugiai bėgioti, kai atšąla ir sutemsta.

Apšilimas ir atvėsimas – būtini

Kiekvienas bent kiek susipažinęs su sporto ABC, tikriausiai, žino, kad treniruotė turi prasidėti apšilimu. To dar svarbiau paisyti, kai yra šalta, nes vėsioje temperatūroje raumenys ir raiščiai yra labiau įtempti nei įprastai ir todėl kyla rizika juos pažeisti. Nepatingėkite ir prieš bėgimą atlikite kelis žemo intensyvumo kardiopratimus, tokius kaip šuoliai išskėstomis rankomis (jumping jack) ar kelių kėlimas aukštyn (high knees). Tai padės pagreitinti širdies ritmą bei paruošti jūsų kūną bėgimui. Na, o po bėgimo skirkite šiek tiek laiko prasitampyti ir atvėsti, kad paskatintumėte pieno rūgšties pasišalinimą iš organizmo ir išvengtumėte skausmo kitą dieną.

Ištyrinėkite savo maršrutą

Norint išlikti saugiems, ypač kai tamsu, labai svarbu žinoti savo maršrutą. Planuodami savo maršrutą, apgalvokite, ar jame bus neapšviestų ruožų. Jei taip, ištyrinėkite, ar juose nepasitaikys nelygumų ir kliūčių, tokių kaip duobėtas grindinys, medžių šaknys ar atviri kanalizacijos angų dangčiai. Geriausia pasirinktu maršrutu prasibėgti šviesiu paros metu ir įsitikinti, kad sportuodami tamsoje nepatirsite traumų. Taip pat pravartu pasirūpinti žibintuvėliu, tvirtinamu prie galvos.

Rinkitės stadionus

Nors tyrinėti takus ir atrasti naujas vietoves yra daug maloniau, nei bėgti ratu, žiemą vertėtų pasirinkti saugesnį variantą, ypač, jei esate pradedantieji. Ištyrinėkite savo gyvenamojo rajono aplinką – gal netoliese yra viešų stadionų, kuriuose galėtumėte bėgioti bent jau tamsiais vakarais ar rytais.

Pasirūpinkite atšvaitais

Sportuojant tamsiuoju paros metu, išauga tikimybė ne tik susižeisti dėl kelio nelygumų, bet ir patekti į eismo įvykį. Kad sumažintumėte tokios nelaimės riziką, pasirūpinkite atšvaitais ir nepamirškite jau minėto žibintuvėlio – būsite ne tik pastebėti eismo dalyvių, bet ir matysite, kas po jūsų kojomis. Taip pat būkite atidūs kirsdami kelią, ypač, jei klausotės muzikos.

Nepamirškite vandens

Šaltu oras gali atrodyti, kad neprakaituojate, bet taip tikrai nėra. Nors ir nemalonu šaltyje gerti vėsų vandenį, privalote tai daryti, nes galite tiesiog dehidratuoti.

Ir dar

Norėdami neperšalti, bėgimo pradžioje stenkitės bėgti į vėją, o grįžti – pavėjui. Jei lauke vyrauja minusinė temperatūra, pasitepkite veidą riebiu kremu. O taip pat nepamirškite – kai kelio danga slidi, būtina pasirūpinti bėgimo bateliais su specialiais protektoriais.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: womensfitness.co.uk
Įvaizdinė nuotrauka: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

E. Bezzubovaitė apie neįprastą pakrančių irklavimą: „Principas tas pats – reikia irkluoti greitai ir stipriai“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį