Dalintis „Kaip išsirinkti kalnų slidinėjimo įrangą?“

Kaip išsirinkti kalnų slidinėjimo įrangą?

Sniego sporto mėgėjų pagrindinis kelionių sezonas prasidėjo. Visiems žinoma, kad įsimintinoms slidinėjimo atostogoms reikia sumaniai parinktos įrangos. Ją galima nesunkiai įsigyti, tereikia nužingsniuoti į „Sportland“ parduotuves.

„Sportland“ prekių asortimente kalnų sporto mėgėjai ras tiek aprangą, avalynę ir slides, tiek kitų reikalingų reikmenų bei priedų. Šiuo atveju viena iš sudėtingiausių užduočių – rasti tinkamus batus. Jeigu pačiam išsirinkti per sudėtinga, leiskite pardavimo konsultantui jums padėti. Ir vertinkite savo sugebėjimus sąžiningai, nes taip padėsite priimti tinkamiausią sprendimą.

Batai – skirtingo kietumo

Gaminami skirtingo kietumo batai: kuo brangesni, tuo kietesni. Rodiklio verčių diapazonas yra 65–160. Vyrų batai turėtų būti 90–110, moterų – 70–90.

„Sportland“ siūlo labai skirtingų batų, pavyzdžiui, modelių su vaikščiojimo funkcija ar atsparių smūgiams. Parduotuvėse taip pat siūloma daug įvairių „all-mountain“ kategorijos ir slalomo batų. Daugumą  parduodamų batų galima pritaikyti jūsų pėdai. Batams formuoti pagal pėdą yra įrengtos specialios krosnys.

Slidės – pagal paskirtį

 

„Sportland“ siūlo „Head“, „K2“ ir „Salomon“ slides, iš kurių kiekvienas išsirinks pačią tinkamiausią porą.

„Head“ yra geriausias slalomo slidžių prekės ženklas pasaulyje, todėl apie 70 proc. čempionatų medalių laimima šliuožiant šiomis slidėmis.

„K2“ yra žinomas „freeride“ ir „freestyle“ slidžių prekės ženklas. Šių slidžių kaina specialiai padaryta prieinamesnė, kad jaunuoliai galėtų jas įpirkti.

„Salomon“ – didžiausias kalnų slidinėjimo įrangos gamintojas – siūlo puikų bendrą sprendimą, t.y. geriausius batus, slides, šalmus, akinius, drabužius ir kitą įrangą, atkeliaujančią iš šio gamintojo būstinės Prancūzijoje, tad gaminių kokybės lygis tarp šios pramonės šakos atstovų neabejotinai geriausias.

Kaip ir renkantis batus, perkant slides negalima pervertinti savo sugebėjimų. Įsigydamas lygumų slidinėjimo įrangą ir mėgėjas gali pirkti brangesnius gaminius, kuriais bus patogu slidinėti, bet renkantis kalnų slidinėjimui skirtas slides taip nėra.

Norint įsigyti brangesnes slides, pasižyminčias specialiomis savybėmis, reikia, kad sugebėjimai ir slidinėjimo patirtis būtų atitinkami. Mėgėjams nevertėtų skubėti įsigyti varžyboms skirtų kietų slidžių ar plačių „freeride“, nes turimų sugebėjimų nepakaks šioms slidėms valdyti. Ko gero, patogiausia būtų pasirinkti „all-mountain“ slides, kuriomis galima slidinėti skirtingomis sąlygomis. Įgijus daugiau patirties galima ieškoti jau konkrečios kategorijos slidžių. Taip pat neverta taupyti apkaustų sąskaita ir žinoti, kad kartais jie gali atsieiti iki pusės slidžių kainos.

Pusiausvyrą padės laikyti lazdos

Iš kalnų slidinėjimo inventoriaus turbūt lengviausia išsirinkti lazdas. Jas galima  tiesiog parduotuvėje paimti į rankas ir pasižiūrėti, ar alkūnkaulis su pagrindu sudaro 90° kampą. „Freestyle“ lazdos gali būti truputį trumpesnės. Renkantis lazdas galioja tokia taisyklė: kuo brangesnės, tuo geresnės, nes jos pagamintos iš skirtingų medžiagų. Naudojamų medžiagų struktūra tokia, kad sportininkui pargriuvus lazda anksčiau nuo lenkimo lūžtų, nei rimčiau sužeistų žmogų.

Kokią papildomą įrangą išsirinkti?

Į kalnų slidinėjimo komplektą dar turi įeiti šalmas ir akiniai. Šalmas turi būti patogus ir negali slankioti. Geram šalmui kepurės nereikia, nes jis yra su pamušalu. Sportuojant tada, kai labai šalta, po šalmu turėtų tilpti slidinėjimo kaukė.

Akiniai nėra vien madingas aksesuaras, bet ir būtina apsaugos priemonė. Slidinėdami Alpėse būtinai pasirinkite stiklus, kurių UV apsauga būtų didesnė, ir, jeigu įmanoma, būtų dviejų skirtingų stiklų: vienas permatomas arba geltonas, o kitas tamsesnis. Atkreipkite dėmesį, ar yra ventiliacijos angų ir ar jie tinkami dėvėti su šalmu, nes tikrai nepatiks kas 10 minučių valyti aprasojusių stiklų.

Dar verta į kalnus pasiimti specialią nugaros apsaugą, kuri dedama po drabužiais, arba kalnų slidinėjimui skirtą kuprinę, kuri apsaugo griūvantį sportininką.

Tekstas: Marta Vasarik
Nuotraukos: gamintojų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Austrijos futbolo lyderiai: metas šturmuoti Europą?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį