Dalintis „JAV studijuojanti bėgikė G. Galvydytė: „Tikrai galiu išsikelti aukštus tikslus ateičiai““

JAV studijuojanti bėgikė G. Galvydytė: „Tikrai galiu išsikelti aukštus tikslus ateičiai“

Viena geriausių Lietuvos bėgikių Gabija Galvydytė savo sportinį kelią tęsia JAV. Čia sudarytos puikios sąlygos derinti sportą ir mokslą, todėl ji savo sprendimu yra patenkinta. Nors pastarieji metai nepašykštėjo iššūkių, sportininkė pastebi savo progresą ir turi didelių ambicijų ateičiai.

Tiesa, pirmieji metai JAV buvo ne tokie, kokių tikėjosi G. Galvydytė. Į JAV ji atvyko 2020 metų sausio mėnesį, nė nenumanydama apie tai, kad gyvenimas visame pasaulyje tarsi sustos.

„Tik nuvykus ten prasidėjo COVID-19 pandemija, todėl po kelių mėnesių teko grįžti atgal į Lietuvą. Per tuos kelis mėnesius tikrai nebuvo lengva. Buvo šioks toks šokas, nes visgi kita kalba, kita šalis. Teko priprasti prie visko, bet tai pavyko padaryti tikrai grietai. Būnant apsuptyje žmonių, kurie kalba tik anglų kalba, nebėra kur dėtis ir tai turbūt geriausias dalykas norint greitai išmokti kitą kalbą“, – pabrėžė G. Galvydytė.

Gabija Galvydytė

Žavi lengvaatletė Oklahomos valstybiniame universitete studijuoja marketingą.

„Pasirinkau šią profesiją, nes ji yra viena iš populiaresnių, kurią renkasi sportininkai. Mokytis biznio srityje man patinka ir tai nėra taip sunku suderinti su sportu, kaip gal būtų sunkiau su kitomis specialybėmis. Tai buvo dar viena priežastis pasirinkti šią specialybė, nes visgi sportas užima tikrai didžiąją dalį laiko. Aišku, nėra lengva, nes mokslas irgi atima laiko, bet jeigu tik yra noro, galima viską suderinti“, – kalbėjo sportininkė.

Po truputį pandemijai atleidžiant gniaužtus, G. Galvydytė ėmė vis labiau mėgautis gyvenimu JAV. Nuostabios sąlygos, puiki komanda leidžia sparčiai tobulėti.

„Būdama JAV, išmokau labai daug. Vien tik treniruotės ir tokia didelė komanda šį sportą man padeda įsimylėti vis labiau. Turint tiek gerų ir motyvuotų sportininkų bei būnant jų apsuptyje kiekvieną dieną, esu motyvuojama būti geresne atlete, kas man yra labai svarbu. Esu labai dėkinga turėdama tokią galimybę būti JAV. Tuo pačiu gauti aukštąjį išsilavinimą ir sportuoti yra tikrai neeilinė sėkmė“, – pabrėžė ji.

Gabija Galvydytė su komanda

Talentinga lengvaatletė jau yra pasiekusi neblogų rezultatų už Atlanto. Ji prisipažįsta, kad konkurencija JAV yra milžiniška, tačiau tai leidžia įdėti dar daugiau pastangų ir siekti naujų asmeninių rekordų.

„Iš tikro man labiausiai įsiminė NCAA kroso čempionatas. Bėgti šiame čempionate buvo lyg sapnas. Dar nėra tekę bėgti su šitiek dalyvių ir visos bėgikės yra tokios stiprios. Dalyvaudama NCAA varžybose, niekada negali atsipalaiduoti. Čia visada atsiranda stiprios varžovės, nesvarbu kokiose varžybose rungtyniauji. Bėgdama Lietuvoje, galėdavau laimėti net ir nebūdama geriausios formos, tuo tarpu JAV kiekvieną kartą turiu būti pasiruošusi savo geriausiam pasirodymui. Atsipalaiduoti nėra kada“, – pasakojo G. Galvydytė.

Gabija Galvydytė varžybose JAV

G. Galvydytė šiais metais jau dalyvavo Europos čempionate Miunchene. Ji tikisi, kad kitais metais bus dar vienas kokybinis žingsnis į priekį, leisiantis debiutuoti ir planetos pirmenybėse.

„Iš likusių metų JAV tikiuosi dar daugiau asmeninių rekordų. Šie metai įrodė, jog tikrai galiu išsikelti sau aukštus rezultatus ateičiai. Tolimesni tikslai yra gan dideli – noriu patekti į kitų metų pasaulio čempionatą. Šiemet iki pasaulio čempionato pritrūko vos keleto vietų, tad dabar norisi į jį patekti“, – pabrėžė G. Galvydytė.

Sportininkė prisipažįsta, kad labai toli į ateitį dar negalvoja ir ruošiasi artimiausiems metams. Būtent nuo to, kaip seksis artimiausiais metais JAV, priklausys tolimesnė lietuvės karjera.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio, iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Rūta Meilutytė tapo Pasaulio čempione

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį