Dalintis „Irkluotojas Saulius Ritter: žiemos sportas man patinka“

Irkluotojas Saulius Ritter: žiemos sportas man patinka

Irkluotojas Saulius Ritter – daugkartinis Europos bei pasaulio čempionato prizininkas, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionas. Jis, kaip ir jo draugė, taip pat irkluotoja Milda Valčiukaitė, yra „Sportland“ kampanijos „Nugalėtojų pasirinkimas. Išbandyk!“ „O’Neill“ prekės ženklo ambasadoriai.

202 cm ūgio S. Ritter papasakojo apie savo sporto šakos pasirinkimą, problemas parduotuvėse dairantis aprangos ir žiemos sporto malonumus.

Pabandykime įsivaizduoti, kuo būtumėte, jeigu ne irklavimas?

Jeigu reikėtų rinktis kitą sporto šaką, tai išbandyčiau keletą lengvosios atletikos rungčių. Galbūt disko metimą arba rutulio stūmimą. Pagal savo duomenis, galėčiau ir krepšinį pažaisti. Kažkada tą teko daryti, kol į gyvenimą neatėjo irklavimas.

Kaip toks gana sudėtingas sportas – irklavimas – atsirado jūsų kelyje? Ką dar lankėte vaikystėje?

Prieš irklavimą teko lankyti ir plaukimą, ir krepšinį, ir keletą kovinių sporto šakų. Kai man buvo apie 12 metų, į irklavimą mane atvedė tėvai. Tuomet buvo palankios aplinkybės, geras amžius, irklavimas patiko iš karto, todėl ir likau jame.

Kuo žavi šis sportas?

Mes irkluojame ežeruose, upėse, visada būname gamtoje. Tuo pačiu šis sportas yra labai užvedantis, konkurencingas ir motyvuojantis. Man jis tiko. Galbūt yra kažkiek monotonijos, bet tokia monotonija man patinka. Taip ir užsikabinau.

Kaip leidžiate laiką po sezono?

Šiek tiek „atsipūtėme“ po varžybų ir po truputį jau grįžtame į valtis, renkamės, treniruojamės. Dar nėra itin griežto režimo, bet jau irkluojame, o šį mėnesį jau vyksime į stovyklą. Kitaip tariant, jau grįžtame į sportinį režimą.

Kalbant apie aprangą, ar esate išrankus parduotuvėse? Į ką kreipiate dėmesį?

Žinoma, svarbiausias man yra patogumas. Be abejo, atkreipiu dėmesį ir į išvaizdą. Tiesiog kartais tenka ilgiau paieškoti vien tinkamų dydžių. Sportinius drabužius randu greičiau, su laisvalaikio yra kiek sudėtingiau. Džinsų ar klasikinių batų tenka paieškoti ilgiau.

Ar turite svajonių šalį, kurią norėtumėte aplankyti?

Iki praėjusių metų mano svajonių šalis buvo Japonija. Praėjusiais metais pavyko ten nuvykti, bet žinoma, mielai ten sugrįžčiau, nes tuomet tikrai nepamačiau visko, ką norėjau pamatyti.

Artėja žiema, ar mėgstate šį metų laiką?

Tiesą pasakius,  mėgstu ir vasarą, ir žiemą. Žinoma, kai būna ne per daug šalta. Mėgstu žiemos sporto šakas. Mes žiemą vykstame į aukštikalnes, treniruočių stovyklose slidinėjame. Išbandome ir kalnų, ir lygumų slidinėjimą. Tikrai nevengiu žiemos malonumų.

Jūsų draugė – taip pat irkluotoja, pasaulio čempionė Milda Valčiukaitė. Kaip galite ją apibūdinti?

Milda yra ryžtinga, labai profesionali, nuosekliai siekianti savo tikslų. Viską daranti su didžiuliu atsidavimu.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gediminas Tankevičius: agresyvus sportavimas – užprogramuota trauma

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį