Dalintis „Imtynininkė G. Dilytė: „Šiame sporte reikia didelio noro ir kovingumo““

Imtynininkė G. Dilytė: „Šiame sporte reikia didelio noro ir kovingumo“

Imtynės Lietuvoje turi gražias ir gilias tradicijas. Nors daugiausiai pergalių Lietuvai svarbiausiose varžybose iškovojo vyrai, vis garsiau visame pasaulyje skamba ir mūsų šalies moterų bei merginų pasiekimai.

Daugkartinė Lietuvos čempionė Gabija Dilytė praėjusiais metais tapo Europos U23 čempionato bronzine prizininke. Sėkmingai ji pradėjo ir 2023 metus. Štai praėjusį savaitgalį Švedijoje vykusiame moterų imtynių turnyre „Klippan Lady Open“ ji pasidabino bronzos medaliu.

„Sportlandmagazine.lt“ G. Dilytė papasakojo apie savo sporto ypatybes, vertybes bei motyvacijos šaltinius.

Kaip susidomėjai imtynėmis?

Imtynėmis susidomėjau būdama 9 metų. Mokykloje vyko kūno kultūros pamoka ir atėjo imtynių treneris. Jis paklausė, ar nenorėtume pabandyti, o kadangi aš visada buvau judri, iškart sutikau. Imtynės man iškart patiko. Kitų sporto šakų nebandžiau, bet ir nenorėčiau, nes imtynės yra labai judrus sportas. Mes laisvesnėmis dienomis žaidžiame daug įvairių komandinių žaidimų, taip pat – koncentraciniu bei lavinančius žaidimus.

Kokių savybių reikia, norint užsiimti imtynėmis? Ar neatrodė, kad tai vyriškas sportas?

Norint užsiimti imtynėmis, reikia tik didelio noro ir kovingumo. Visas kitas savybes suteikia pačios imtynės, jeigu nepasiduodi. O savybių, kurias duoda imtynės, yra labai daug. Šis sportas reikalauja daug kantrybės, o tai yra būtina norint būti stipriu žmogumi. Šis sportas man asmeniškai neatrodė vyriškas, nuo mažens nieko neskirstau, kas moteriška ar vyriška.

Gabija Dilytė (dešinėje)

Kas yra sunkiausia šiame sporte bei kas labiausiai motyvuoja?

Sunkiausia yra nepasiduoti ir nemesti visko, kas buvo pradėta, kad ir kaip sunku būtų. Labiausiai mane motyvuoja išsikelti tikslai, pralaimėtos ir laimėtos kovos. Jos visos labai vertingos. Taip pat motyvuoja treneriai, šeima, artimiausi draugai.

Esi jau pasiekusi nemažai pergalių. Kuris turnyras labiausiai įsiminė?

Nepasakyčiau, kad galiu kažką labai stipriai išskirti, nes man visi čempionatai yra palikę tam tikrus prisiminimus. Jeigu reikėtų kažką išsirinkti, tai pirmoje vietoje būtų Europos U23 čempionato bronza. Man tai didelė motyvacija ir žinojimas, kad galiu daugiau nei man atrodo. Tai prideda motyvacijos treniruotis toliau ir siekti dar didesnių aukštumų.

Kuris imtynių elementas tau labiausiai patinka?

Nemanau, kad žmogui, kuris nedaug domisi imtynėmis, tai kažką reiškia, bet labiausiai patinka malūnas – metimas nuo rankos imant koją. Kalbant apie tai, kur stipriausiai jaučiuosi, tai tiksliai neįvardinsiu, bet tai būtų viršutinė kūno dalis. Su laiku pradėjau dirbti ir nuo apačios, nes imtynėse turi būti stiprus visose pozicijose.

Gabija Dilytė

Ar turi idealą sporte?

Savo sporto šakoje idealo neišskirčiau, nes jų ne vienas. Kitos sporto šakos idealo neturiu, bet mėgstu stebėti įvairias sporto šakas.

Ar prieš kovą turi kokį nors ritualą?

Ritualo turbūt neturiu, bet prieš kovą užlipant ant kilimo, visada pritupiu ir prabraukiu porą kart per kilimą su delnais. Tada einu į kovą.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Valdo Malinausko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sujudimas miesto centre: ant Tauro kalno vyko savadarbių rogių varžybos

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį