Dalintis „Iglė Bernotaitytė: geriausias būdas išvalyti smegenis – bėgimas“

Iglė Bernotaitytė: geriausias būdas išvalyti smegenis – bėgimas

Tęsiame straipsnių seriją apie Sportland „Atgal į mokyklą“ kampanijos reklaminius veidus. Šiandien kalbiname jaunimo dievaitę, „X faktoriaus” nugalėtoją dainininkę Iglę Bernotaitytę. Iglė šiuo metu – vienas žinomiausių veidų Lietuvos muzikos pasaulyje. “Dabar esu nuolat veiksme. Tačiau nieko nėra smagiau, kaip dirbti tai, kas man patinka, ir dar užsidirbti“, – sako Iglė. O mes klausiame jos, kaip jai sekasi derinti profesinę veiklą su mokslais ir koks sportas jai labiausiai patinka.

Pradėkime nuo paprasto klausimo. Mokslo metai – ne už kalnų. Pasakyk atvirai: ar pasiilgai mokyklos?

Meluočiau, jei sakyčiau, kad labai pasiilgau.  Juk manęs laukia 12 klasė, daug mokymosi, pasirengimas egzaminams ir patys egzaminai.  Jei visai atvirai, norėčiau, kad  šie metai jau būtų praeitis, o ne ateitis, bet laiko nepagreitinsi, todėl, nors ir neramu dėl egzaminų, stengiuosi galvoti ir apie smagius naujus dalykus, kurie bus 12 klasėje: šimtadienį, išleistuves.

Kokius dalykus sekasi mokytis geriausiai, o kokius – prasčiausiai? 

Man labai gerai sekasi kalbos, mėgstu geografiją. Nesu tiksliukė, todėl matematika, chemija, fizika ir visi kiti tikslieji mokslai,  nėra mano džiaugsmas.

Kas mokykloje labiausiai džiugina, ir kas erzina? 

Labiausiai džiugina, kai pasimokau ir gaunu gerus įvertinimus, dar labai džiugina visas užklasinis gyvenimas, renginiai, bendravimas. O labiausiai nuliūstu, kai, atrodo, mokausi, stengiuosi, bet  įvertinimas būna… na toks, švelniai tariant, nelabai.

Ypač  erzina matematikos testai,  tiksliau jų rezultatai, nes jaučiu, kad pralaimiu kovą su šiuo mokslu (juokiasi).

Esi žymi dainininkė, nuolatos koncertuoji. Kaip pavyksta suderinti profesinę veiklą su mokslais? 

Nelengva, nes koncertai atima daug laiko, po jų norisi išsimiegoti. Bet koncertai nevyksta dieną, kai reikia eiti į mokyklą. Stengiuosi, kad mano muzikinė veikla nepaveiktų mokslų, noriu užbaigti mokyklą taip gerai, kaip tik galiu.

Ar jauti, kad mokytojai žiūri į tave atlaidžiau dėl to, kad esi garsi? 

Su manim mokytojai  elgiasi kaip ir su kitais  klasiokais.  Gal kažko nepastebėjau, tačiau nepajutau jų išskirtinio dėmesio.  Ir ačiū jiems už tai. Juk egzaminus laikyti reikės visiems vienodus, o ant jų bus tik kodas, niekas nežinos, kas aš, ir tikrai nedarys jokių nuolaidų. Todėl net nesitikiu, kad mokykloje kažkas žiūrės į mano mokslą pro pirštus  vien todėl, kad laimėjau “X faktorių”.

Koks tavo santykis su sportu?

Geras. Kai galvoje  susikaupia per daug minčių ir jos pradeda painiotis, geriausias būdas išvalyti smegenis – bėgimas. Po gero pabėgiojimo grįžtu nusiraminusi, susidėliojusi mintis į vietas ir pozityvi. Dar vienas nuostabus dalykas, kurį visai neseniai atradau – kangoo jumps. Tai tokie specialūs fitneso batai, su kuriais treniruotė būna ne tik labai naudinga, bet ir smagi.

Koncertinė veikla reikalauja daug jėgų: kaip jų randi ir kaip atgauni po sunkių fizinių ir emocinių krūvių?

Kaip jau sakiau – bėgioju, tai labai prablaško  prastą nuotaiką, kuri kartais būna, kai nuvargstu. Be to, mėgstu nueiti į filmą arba paskaityti  filosofinę knygą. Mėgstu pabūti viena, man to labai reikia, kad tinkamai pailsėčiau.

Tapai Sportland „Atgal į mokyklą” kampanijos  NIKE veidu. Kuo tau patinka NIKE ir kokie mėgstamiausi jų produktai?

NIKE yra mano mėgstamiausias sportinis prekės ženklas, todėl jį reklamuoju labai nuoširdžiai. Pati turiu nemažai NIKE produkcijos. Pamenu, pirmą  šios kompanijos sportinį kostiumą  nusipirkau dar būdama maža. Jis buvo labai gražus ir patogus – mano mylimiausias. Iki šiol esu NIKE džemperių gerbėja ir, žinoma, batelių!  Turiu gal tris poras NIKE batelių: ir bėgimui, ir į mokyklą, ir šiaip kiekvienai dienai. Galiu tik gerus žodžius apie juos pasakyti: patogūs, lengvi, ilgaamžiai, labai kokybiški ir niekad neišeina iš mados.

Ko palinkėtum visiems sulaukusiems naujų mokslo metų? 

Visiems gerų mokslo rezultatų, kad mokytis nebūtų kančia, kad nepersekiotų patyčios, kad  sutiktumėt kuo mažiau nedraugiškų žmonių. Kad gerai sutartumėt tiek su klasiokais, tiek su mokytojais. O  visiems dvyliktokams (tarp jų ir sau) –  kad šie metai praeitų  su kuo mažiau streso ir tikėkimės lengvai  ir puikiai išlaikytų egzaminų.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas – Sportland Magazine
Nuotraukos – Algio Krisčiūno ir Roberto Daskevičiaus

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ula Aleksandravičiiūtė: ant ledo iš karto pasijaučiu laiminga

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį