Dalintis „Į Vilnių atvyks JAV teniso žvaigždės – laukiama dar nematyto dydžio delegacijos“

Į Vilnių atvyks JAV teniso žvaigždės – laukiama dar nematyto dydžio delegacijos

2024 m. vasario 1-2 dienomis „SEB arenoje“ Vilniuje vyks Daviso taurės – vyrų teniso komandinio pasaulio čempionato – susitikimas tarp Ukrainos ir JAV rinktinių. Dėl Rusijos agresijos savo šalyje žaisti negalintys ukrainiečiai Vilnių ir „SEB areną“ dar kartą pasirinko savo laikinaisiais savo namais.

„Visi suprantame, kad kol vyksta karas, Ukraina negali žaisti savo šalyje. Ukrainos vyrų rinktinė jau yra žaidusi pas mus 2022 metais, o pernai „SEB arenoje“ varžėsi ir Ukrainos tenisininkės. Juos tenkina mūsų sąlygos, Tarptautinę teniso federaciją tenkina mūsų organizaciniai sprendimai bei infrastruktūra, todėl ir buvo pasirinktas Vilnius. Manau, kad tai yra abipusio – Lietuvos ir Ukrainos – noro rezultatas“, – sakė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Ramūnas Grušas. Sauliaus Čirbos nuotr.

Geriausių Ukrainos tenisininkų laukia milžiniškas iššūkis. Vilniuje jų lauks akistata su tituluočiausia visų laikų Daviso taurės komanda. JAV tenisininkai Daviso taurę į viršų kėlė net 32 kartus.

JAV rinktinės kapitonas Bobas Bryanas į savo komandą pakvietė 12-ąją pasaulio raketę Taylorą Fritzą (ATP-10), taip pat Sebastianą Kordą (ATP-26), Christoferį Eubanksą (ATP-35), ATP dvejetų reitingo lyderį Austiną Krajičeką ir 6-ą vietą šiame reitinge užimantį Rajeevą Ramą.

Tokios rinktinės priėmimas reikalauja ir papildomų organizacinių pajėgumų. R. Grušo teigimu, ypatingų ir neįgyvendinamų reikalavimų amerikiečiai neturi, tačiau vien dėl įspūdingo dydžio delegacijos organizatoriams teks atlikti daug atsakingų užduočių.

„Verstis per galvą tikrai neturime. Reikia atkreipti dėmesį, kad visa JAV delegacija bus įspūdingo dydžio – arti 35 žmonių. Tai tikrai didelė komanda, nes ji į Vilnių atvyks su savo gydytojais, kineziterapeutaus, vadybininkais, treniruočių partneriais, asmenine apsauga. Tai mums bus šiek tiek neįprasta, nes reikės atitinkamai įrengti rūbines, poilsio zonas ir pan. Bus kitoks ir transportavimas, nes jeigu kitoms komandoms pervežti nuo viešbučio iki arenos užtekdavo keleto lengvųjų automobilių, tai dabar reikės didelio autobuso. Taip pat bus saugumo iššūkiai, nes nuo pirmo amerikiečių atvykimo į areną, kiekvienoje zonoje reikės turėti apsaugos darbuotojus, kurie užtikrintų svečių ramybę“, – pasakojo R. Grušas.

Tayloras Fritzas. Scanpix nuotr.

Papildomų reikalavimų gali atsirasti jau JAV tenisininkams atvykus į Vilnių, bet LTS vadovo teigimu, amerikiečiai yra profesionalai ir visas detales derinasi iš anksto.

Šiame mače nugalėjusi ekipa pateks tarp 16 stipriausių pasaulio rinktinių, kurios rudenį pratęs kovą dėl teisės vadintis 2024 m. Daviso taurės čempionais.

Žinia apie JAV tenisininkų atvykimą į Vilnių sukėlė didžiulį Lietuvos sporto bei teniso gerbėjų susidomėjimą. Į pirmąją JAV-Ukrainos mačo dieną jau išpirkti visi bilietai, o į antrąją dieną bilietai sparčiai tirpsta. R. Grušas atskleidė, kad yra ieškoma visų galimybių įrengti papildomas vietas, nes neabejotinai visi bilietai bus netrukus išpirkti.

Su šiuo įspūdingu renginiu teniso šventė Vilniuje nesibaigs, mat vasario 3-4 dienomis „SEB arenoje“ vyks Lietuvos ir Sakartvelio rinktinių akistata.

Lietuvos vyrų teniso rinktinę mače prieš Sakartvelo komandą į priekį vėl ves ilgametis rinktinės lyderis Ričardas Berankis. Po spalio mėnesį Vokietijoje atliktos peties operacijos sparčiai sveikstančiam R. Berankiui tai bus jau 29 pasirodymas Daviso taurės varžybose. Lietuvos rinktinės kapitono Šarūno Kulnio vadovaujamoje komandoje taip pat bus Vilius Gaubas, Edas Butvilas, Pijus Vaitiekūnas ir Tadas Babelis.

„Manau, kad lietuviai bus favoritai. Nors Daviso taurės mače reitingai ne visada lemia galutinį rezultatą. Visgi mes žaidžiame namuose, tribūnos, matyt, vėl bus pilnos, nes matome, jog bilietų sparčiai mažėja. Palaikymo mūsiškiams netrūks, todėl pasitikėjimas bus didelis. Startinis jaudulys kažkiek suveiks, bet tikslas keliamas vienas – pasiekti pergalę“, – teigė R. Grušas.

Sauliaus Čirbos nuotr.

2023 metų vasario mėnesį Vilniuje vykęs ATP „Challenger“ serijos turnyras „Vitas Gerulaitis Cup“ susilaukė išskirtinio pripažinimo. Teniso profesionalų asociacija (ATP) paskelbė jį geriausiu šio sezono „Challenger“ serijos turnyru Europos-Afrikos regione. Tiesa, šiais metais tokio lygio turnyrai Vilniuje nėra planuojami. Ir priežastis – visai ne finansinė.

„Turėjome priimti sprendimą neorganizuoti tarptautinių turnyrų, nes neturime galimybių uždrausti atvykti neutraliems sportininkams – rusams ir baltarusiams. ATP organizacija tą daryti mums draudžia, o sporto politikos žmonės nepriima arba neranda atitinkamų sprendimų, kurie neleistų į mūsų šalį atvykti minėtiems dalyviams. Esame įsprausti tarp žemės ir dangaus. Nenorime, kad Vilniuje varžytųsi rusai ir baltarusiai, bet norime sprendimų kaip mums toliau vystyti tenisą ir organizuoti turnyrus, nes turime rėmėjų, suinteresuotais stipriais turnyrais ir mes turime įsipareigojimus jiems, tarp kurių ir „Sportland“, kuriems esame be galo dėkingi už paramą. Visi viltingai žiūrime, kad šis klausimas būtų išspręstas“, – vylėsi R. Grušas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Įspūdingai sušokę Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius iškovojo Europos čempionato bronzą!

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį