Dalintis „I. Martinkėnaitė: svarbu nepasiduoti sofos sindromui“

I. Martinkėnaitė: svarbu nepasiduoti sofos sindromui

Populiarios Lietuvos muzikos grupės „69 danguje“ narė Ingrida Martinkėnaitė – žinoma ir žavi moteris, savo pozityvumu ir gera nuotaika nesunkiai apkrečianti aplinkinius žmones. Neatsiejama jos gyvenimo dalis yra sportas, kuris padeda palaikyti energiją intensyviame gyvenimo grafike. I. Martinkėnaitė yra „Sportland“ kampanijos „Mano sportas. Mano aistra“ prekės ženklo „Casall“ ambasadorė.

Atlikėja papasakojo apie savo ryšį su sportu, sveiką gyvenseną ir sportinės avalynės svarbą.

Kokiu sportu užsiiminėjote vaikystėje ir kaip sportuojate šiuo metu?

Nuo pat vaikystės buvau labai aktyvi, lankiau visus įmanomus būrelius – baletą, moderną, džiazą, lengvąją atletiką, orientavimosi sportą, tenisą. Ir tai mane lydi iki šiol. Žaidžiu tenisą, mėgstu bėgimą, kurį laiką šokau „Todes“ trupėje. Dabar dar pamėgau sporto salę ir ilgus žiemos vakarus planuoju leisti ten.

Kaip atrasti motyvacijos sportuoti kasdien?

Aišku, kad jei reikėtų sportuoti „iš reikalo“, tai būčiau seniai nuleidusi rankas. Man patinka rūpintis savimi, nuolat laikytis režimo. Pastovus darbas su savimi atneša puikių rezultatų ir tai suteikia man didžiulį džiaugsmą, dėl kurio verta pasistengti. Nesakau, kad esu geležinės valios. Kaip ir visi, kartais leidžiu sau pailsėti.

Ką sportas suteikia kūnui ir sielai?

Skirtinga aktyvi veikla veikia skirtingai, todėl aš mėgstu paįvairinti savo sportinę dienotvarkę. Jeigu turiu laiko ryte, man patinka bėgimas, jeigu noriu sportuoti vakare, tai yra joga arba tempimo pratimai. Atostogaudama su šeima mėgstu dviračius, vandens sportą. Kiekvienas pagal savo gyvenimo ritmą turi atsirinkti sau patinkančią veiklą. Svarbu nepasiduoti sofos sindromui ir tada rezultatai bus puikūs.

Kada supratote, kad norite tapti dainininke?

Įkvėpimas atėjo Egmontui Bžeskui. Būtent jam kilo mintis suburti merginų grupę. Tada sekė daug darbo nuo ryto iki vakaro, repeticijos, įrašai.

Ar buvo momentų, kuomet norėjosi viską mesti? Kas padėjo nepasiduoti?

Iš tikrųjų buvo, ir ne kartą. Bes mes esame grupė, o tai labai panašu į komandą, kur vienas už visus ir visi už vieną. Todėl dirbame ir kuriame ne tik dėl savęs, bet ir dėl grupės gerovės. Gyvuojame jau beveik 15 metų, todėl pats laikas įrodė, kad esame puiki komanda. Visos grupės narės esame geros draugės. Labai skirtingos, bet tuo pačiu ir panašios – atsidavusios kūrybai, darbui, tolerantiškos ir supratingos.

Sportas ir mityba. Koks turi būti ryšys tarp jų?

Harmoningo kūno paslaptis slypi sporto ir mitybos sintezėje. Mano mityboje mylimiausias žodis yra saikas. Norimo rezultato jūs negausite, jei tik maitinsitės sveikai arba tik sportuosite ir valgysite kas papuola. Aš nemėgstu įvairių drastiškų ir madingų dietų. Aš už sveiką mitybą nuolatos. Kiekvienas kąsnis turi nešti naudą. Juk nestatome namų iš to, kas papuola. Namas turi būti tvirtas ir ilgaamžis. Taip pat yra ir su kūnu – juk tai mūsų sielos namai. Žinoma, kad pasitaiko dienų, kai norisi save palepinti ir galima tuo pasidžiaugti, bet verta sau priminti, kad rytoj turėsime grįžti į vėžias ir pasportuoti iš peties.

Kaip išsirenkate sportinius batelius?

Pagal paskirtį. Turiu jų tikrai daug – įvairiems gyvenimo atvejams. Bėgiojimui yra vieni, laisvalaikiui – kiti, sporto salėje – treti. Esu savo kailiu patyrusi tinkamos sportinės avalynės pasirinkimo svarbą. Turėjau rimtą kojos traumą (lūžį) būtent dėl to, kad neskyriau tinkamo dėmesio batelių pasirinkimui. Bėgiojau su netinkamais bateliais ir to pasekmė – du mėnesiai su gipsu ir dar tiek pat laiko reabilitacijos. Man tai buvo didelė pamoka visam gyvenimui, todėl dabar didesnį dėmesį skiriu sportinių batelių funkcionalumui ir kokybei, o ne jų išvaizdai.

Jeigu reikėtų pasiimti tris daiktus į negyvenamą salą, kas tai būtų?

Turbūt pasiimčiau mylimiausią knygą, peilį ir degtukus.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland; asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Futbolo pilkasis kardinolas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį