Dalintis „Į Europos elitą pakilusios Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės narys: „Augti dar yra kur““

Į Europos elitą pakilusios Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės narys: „Augti dar yra kur“

Rugsėjį Italijoje surengtas Europos paplūdimio futbolo lygos B diviziono turnyras vainikuotas istoriniu Lietuvos rinktinės triumfu. Lietuviai ne tik iškovojo nugalėtoju taurę, bet ir iškovojo teisę kitais metais žaisti aukščiausiame A divizione.

Finalinėse rungtynėse Sahibo Mammadovo auklėtiniai 3:2 nugalėjo Čekiją.

„Vau ir nuostabu. Laimėjus finalą, kūną užplūdo nepakartojamas jausmas. Visi buvome pakylėti. Man ir komandai tai yra metų tikslo įgyvendinimas, mes to siekėme, daug treniravomės, dirbome ir labai troškome laimėti“, – prisipažino vienas Lietuvos rinktinės lyderių Mantas Makutunovičius.

Jis neslėpė, kad Italijoje labiausiai įsiminė finalinės rungtynės ir finalinis teisėjo švilpukas. Ne mažesnį įspūdį paliko ir pergalė grupėje prieš futbolo tėvynę Angliją. Nors Anglijoje ši futbolo atmaina nėra pati stipriausia, M. Makutunovičiaus nuomone, lietuviams bet kuriame futbole laimėti prieš anglus yra didelis pasiekimas.

Mantas Makutunovičius

„Sunkiausios, manau, buvo rungtynės su Anglija. Grupėje žaidėme su čekais, slovakais ir anglais. Prieš čekus laimėjome po baudinių, slovakus įveikėme, o paskutines rungtynes žaidėme su Anglija, kur pralaimėjimo atveju, būtume likę nieko nepešę ir žaidę tik dėl 5-8 vietų. Iš pradžių atsilikome nuo anglų 0:1, bet galiausiai pavyko juos nugalėti 4:2 ir žengti į pusfinalį“, – pasakojo M. Makutunovičius.

Futbolininko teigimu, Lietuvos paplūdimio rinktinės žaidėjai šiam čempionatui buvo gerai pasiruošę fiziškai.

„Turėjome gerą pasiruošimą, buvome sukaupę jau kažkiek patirties ir, žinoma, turėjome didelį norą laimėti. Treneris nuolat akcentavo, kad būtų 100 proc. koncentracija, kad nedarytume nereikalingų pražangų, laikytumėmės taktikos“, – pabrėžė žaidėjas.

Pats M. Makutunovičius yra patyręs žaidėjas, daugelį metų žaidžiantis įvairiausias futbolo rūšis – nuo klasikinio iki tekbolo. Visgi dabar jo prioritetu tapo paplūdimio futbolas.

Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė

„Kodėl mane įtraukė paplūdimio futbolas? Nežinau, galbūt todėl, kad čia kamuolys dažnai būna ore, o man patinka žongliruoti. Smūgiai per save žavi visus, o šiame futbole jų būna daug. Viskas vyksta basomis kojomis ant smėlio, nuolatos groja muzika. Varžybos dažniausiai vyksta prie jūros ar vandenyno, nuolat šviečia saulė, todėl žaisti yra tikras malonumas.

Paplūdimio futbolui šiemet skyriau visą vasarą. Suprantama, kad dėl orų tai yra vasaros žaidimas. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos čempionatai, kuriuose žaidžiu, vyksta vasarą, o rinktinės varžybos ir stovyklos prasideda pavasarį ir baigiasi rudenį. Man šie metai buvo pirmi, kai nežaidžiau didžiojo futbolo. Kadangi turėjau daug paplūdimio futbolo, to suderinti jau niekaip nepavyktų. Taip pat žaidžiu salės futbolą, kur prasidėjo Lietuvos čempionatas. Jį žaisiu iki pavasario, kol vėl pereisiu prie paplūdimio. Dar pažaidžiu ir tekbolą, kai turiu laiko“, – kalbėjo M. Makutunovičius.

Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinei A divizione jau tikrai bus ką veikti. M. Makutunovičius elitinių komandų nesibaimina, nors prisipažįsta, jog tobulėti lietuviams dar tikrai yra kur.

„Ten jau bus sunku, nes visi varžovai stiprūs, patyrę. Mūsų laukia sunkus darbas norint išsilaikyti ir įsitvirtinti A divizione. Augti dar turime labai daug. Norint gerai pasiruošti būsimiems čempionatams, manau, reikia daug treniruotis ir žaisti kuo daugiau rungtynių su stipriomis paplūdimio futbolo komandomis“, – teigė M. Makutunovičius.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LFF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Iš pasaulio „gravel“ čempionato lietuviai grįžo ir su medaliu, ir su nepamirštamais įspūdžiais

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį