Dalintis „Giedrius Staniulis: „Gerą kovą dėl atšokusių kamuolių lemia kovingumas““

Giedrius Staniulis: „Gerą kovą dėl atšokusių kamuolių lemia kovingumas“

Šį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe LKL“) labiausiai stebina Šiaulių „Šiaulių-7bet“ komanda. Antano Sireikos treniruojama ekipa įsitvirtino ketvirtoje turnyro lentelės vietoje ir turi geras galimybes turėti namų aikštės pranašumą LKL ketvirtfinalyje.

LKL pusfinalyje Šiaulių ekipa nežaidė lygiai 10 metų.

Vienas komandos lyderių Giedrius Staniulis teigia, jog gerą žaidimą lemia tinkama komplektacija.

„Pirmiausia yra tai, kad komanda sukomplektuota labai gerai. Kiekvienas žaidėjas žino savo rolę, nėra pas mus kažkokių išreikštų lyderių. Vienose rungtynėse geriau sužaidžia vieni, kitose – kiti. Visi žino savo vietą ir tai suvienija mus visus bei padaro kaip vieną kumštį. Dėl to kol kas esame ketvirtoje pozicijoje. Tikiuosi, kad gerą žaidimą pavyks demonstruoti ir toliau. Matysime, kaip tas sezonas vystysis toliau“, – sakė G. Staniulis.

Giedrius Staniulis

Beveik 14 taškų per rungtynes renkantis aukštaūgis yra vienas geriausių LKL kovotojų dėl atšokusių kamuolių. Vidutiniškai jis sugriebia po 7,1 atšokusio kamuolio. Pats krepšininkas prisipažįsta, kad kova dėl kamuolių visada būdavo jo „arkliukas“.

„Žinoma, daug lemia ir nemažas vaidmuo komandoje, bet pažiūrėjus į visą karjerą, pamatytume, jog kova dėl atšokusių kamuolių buvo mano viena iš stipriųjų pusių. Tokius rodiklius, žinoma, lemia kovingumo faktorius. Taip pat labai svarbi yra nuojauta“, – kalbėjo krepšininkas.

G. Staniulis prisipažįsta, kad kovą dėl atšokusių kamuolių galima lavinti treniruotėse, bet kai kurios savybės yra tiesiog įgimtos.

„Yra įvairūs pratimai, bet daugiau šioje situacijoje lemia kovingumas ir sugebėjimas tinkamu metu atsirasti tinkamoje vietoje. Kažkiek lemia ir patirtis. Svarbu nujausti, kur gali atšokti kamuolys. Jeigu pas žaidėją yra didelis noras „lipti ant lentos“, tai atkovotų kamuolių tikrai bus. Jeigu žaidėjas, matydamas netaiklų metimą, nusiminęs numoja ranka ir nesiaukoja dėl kamuolio, tai jis tikrai į rankas nenukris“, – sakė G. Staniulis.

Giedrius Staniulis

Kalbėdamas apie sektinius pavyzdžius, lietuvis išskyrė Prancūzijos rinktinės ir NBA „Utah Jazz“ komandos žvaigždę Rudy Gobertą. Jis šiame sezone sugriebia po 14,6 atšokusio kamuolio per rungtynes ir pagal šį rodiklį yra lygos lyderis.

„Iš dabartinių krepšininkų labiausiai patinka NBA žaidžiantis R. Gobertas. Galima sakyti, jis yra kovotojų dėl atšokusių kamuolių idealas. Jis turi aukštas, labai atletiškas ir turi ilgas galūnes. Suprantama, nes NBA žaidžia vien „super“ atletai“, – pabrėžė Šiaulių ekipos aukštaūgis.

Didžiąją karjeros dalį G. Staniulis rungtyniavo Lietuvoje. Jis yra atstovavęs Vilniaus „Perlo“, Panevėžio „Lietkabelio“, Alytaus „Dzūkijos“, „Prienų“, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“, Jonavos „Cbet“ ir Kėdainių „Nevėžio“ ekipoms, taip pat – keletai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) komandų. Porą sezonų jis praleido Prancūzijoje. Nenuostabu, kad per karjerą G. Staniuliui teko grumtis su įvairiausiais žaidėjais.

„Kaip bebūtų keista, bet sunkiausia žaisti buvo prieš Julių Kazakauską (ūgis 196 cm, – red. past.). Jį tarp  draugų vadindavome „lietuviškuoju Barkley‘iu“. Tai yra toks apgaulingai atrodantis žaidėjas, bet labai kovingas. Man paliko didelį įspūdį jo žaidimas. Nepaisant nedidelio ūgio, jis labai gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių“, – teigė G. Staniulis.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LKL

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos karatė kovotojams - 4 Europos čempionatų titulai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį