Dalintis „Funkcinis sportas Lietuvoje įsibėgėja milžiniškais žingsniais“

Funkcinis sportas Lietuvoje įsibėgėja milžiniškais žingsniais

2020 metais mūsų šalyje buvo įkurta Lietuvos funkcinio sporto federacija, o jau po metų lietuviai vežė medalius iš pasaulio čempionato. Taip įspūdingai prasidėjo šios naujos sporto federacijos kelias Lietuvoje.

Praėjusių metų pabaigoje vykusiose Pasaulio funkcinio sporto federacijos (iF3) planetos pirmenybėse Egipte net du lietuviai lipo ant nugalėtojų pakylos. 30-34 metų amžiaus grupėje pasaulio čempionu tapo Julius Jaloveckas, o 35-39 metų amžiaus grupėje varžovams vilčių nepaliko Gintas Petrikas. Vyrų 50-54 metų amžiaus grupėje per žingsnį nuo medalio liko Andrejus Babachinas, užėmęs ketvirtąją vietą.

Vilniuje vykusio „Lithuanian Fitness Challenge“ renginys kartu tapo ir pirmuoju šalies čempionatu. Lietuvos funkcinio sporto federacijos (LFSF) prezidentas Igoris Kuznecovas sako, kad pirmi veiklos metai buvo labai aktyvūs ir derlingi, bet dar reikia laiko visai federacijos programai išsigryninti.

Igoris Kuznecovas

Federacijos nariams prieš keletą dienų buvo pristatyti 2022 metų planai. Šiemet bus nemažai įskaitinių varžybų, kuriose sportininkai kovos dėl reitinginių taškų. Kol kas patvirtinta, kad dėl vietos Lietuvos rinktinėje bus kovojama „CrossFit“ žaidynėse ir Lietuvos čempionate.

Sezonas lietuviams startuos su prestižinių „CrossFit“ žaidynių atranka. Jos vyksta nuotoliniu būdu, o jose dalyvauja visi pasaulio sportininkai, besidomintys funkciniu sportu. Pirmasis etapas vyks vasario 24 – kovo 14 dienomis. Lietuvių pasirodymai bus įvertinti tam tikru koeficientu ir taip jie pretenduos į šalies rinktinę.

Birželio mėnesį planuojamos reitinginės varžybos lietuviams – Latvijos funkcinio sporto čempionatas. Liepos mėnesį vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynės.

„Šių metų naujovė – pirmasis Europos čempionatas Italijoje. Tai bus tęstinis ir kviestinis čempionatas. Pasaulio suaugusių čempionate 12-ą vietą užėmęs Gintas Petrikas pelnė vietą Lietuvai. Labai panašu, kad jis pats ir dalyvaus šiose pirmenybėse“, – pabrėžė I. Kuznecovas.

Lietuviai iF3 planetos pirmenybėse Egipte.

Liepos antroje pusėje Palangoje vyks dvi dienas truksiantis antrasis Lietuvos funkcinio sporto čempionatas.

„Mums tai bus svarbiausias metų renginys, kuris taps pačiu svarbiausiu, siekiant vietos rinktinėje. Čia varžybų svertas bus triskart didesnis nei kitų reitinginių varžybų. Beje, čempionatas bus atviras, todėl jose galės dalyvauti ne tik mūsų federacijos nariai“, – aiškino LFSF prezidentas.

Pagrindinės metų varžybos – pasaulio čempionatas – vyks rugpjūčio pabaigoje Rusijoje. I. Kuznecovo teigimu, šiemet pasaulio čempionate bus sukurta 19-20 metų amžiaus grupė, kur didelės viltys siejamos su Lietuvos talentu Domantu Navicku.

Iškart po pasaulio čempionato vyks didelio populiarumo kasmet Vilniuje susilaukiantis „Lithuanian Fitness Challenge“ turnyras, kuris jau bus įskaitinis 2023 metų sezonui. Metų pabaigoje LFSF planuoja dar porą mažesnių turnyrų.

I. Kuznecovas pabrėžė, kad šiemet bus toliau dirbama su sportininkų reitingavimo sistema, kuri parodytų, kas šiuo metu yra stipriausi Lietuvoje.

iF3 planetos pirmenybės Egipte.

LFSF prezidentas sako, kad funkcinis sportas turėtų sparčiai populiarėti, nes jis tinka absoliučiai visiems.

„Funkcinį sportą galima skirstyti į tris rūšis. Viena iš jų – varžybinis gyvenimas. Čia žmonės sportuoja profesionaliai, siekia aukščiausių tikslų, aukojasi, varžosi dėl medalių ar prizinių fondų. Antras dalykas – sveikatingumo pusė. Žmonės čia gali palaikyti savo fizinę formą nuo pirmų dienų vaikštant iki vyriausių veteranų. Tobulėti čia galima bet kuriame amžiuje.

Trečioji mūsų sporto pusė – galimybė reabilitacijai. Žmonės po traumų ar kitų nelaimių būna praradę tam tikrą judesių mechaniką, todėl čia su treneriais galima atstatyti buvusias savybes. Mes galime padėti žmonėms susigrąžinti įprastą gyvenimą“, – pasakojo I. Kuznecovas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LFSF ir Roko Milevičiaus

Komentarai

  1. Robertas

    Crossfit tikrai yra „galimybė reabilitacijai“ :))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Greitajame čiuožime trumpuoju taku sportininkai nuo mažens mokomi ir griūti, ir atsikelti

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį