Dalintis „Fotokonkurso „Žiema” nugalėtojai“

Fotokonkurso „Žiema” nugalėtojai

Visų prima – ačiū visiems dalyvavusiems ir siuntusiems savo nuotraukas konkursui „Žiema”. Jūsų kūrybingumas nuolatos mus įkvėpia ir džiugina! 

Atrinkdami nugalėtojus užtrukome ilgiau nei tikėjomės, nes:
– buvo daug stiprių nuotraukų-pretendenčių, bet patikrinus konkurso dalyvių gimimo datas, teko kai kurias nuotraukas šalinti iš konkurso. Primename, kad konkurse galėjo dalyvauti jaunuoliai nuo 13 iki 20 metų imtinai. Taip pat teko iš konkurso šalinti tas nuotraukas, kuriose buvo naudojamos vaizdų apdorojimo programos, uždėti filtrai.
– atmetus stiprias nuotraukas dėl neatitikimo konkurso sąlygoms, komisijos narių – fotografo Vytauto Dranginio, fotografo Augusto Četkausko ir Sportland atstovės Indrės Žilinskaitės – nuomonės dėl likusių nuotraukų-favoričių išsiskyrė. Buvo daug karštų ginčų, bet kompromisas rastas ir šiandien skelbiame nugalėtojus!

I vieta. Prizas – 300 EUR SPORTLAND dovanų kortelė

Elvis Peckeliūnas. Skruzdelės snieglentininkės!

Fotografas Augustas Četkauskas:

„Mano nuomone, nuotrauka, kuri labiausiai išsiskyrė iš visų yra Elvio Peckeliūno „Skruzdelės snieglentininkės!”. Ši fotografija atitinka tiek sporto, tiek gamtos kategorijas.Tai tikrai įdomus kadras.  Žiūrint į šią fotografiją pirmas vaizdas, kuris krenta į akis, – kalnai, įdėmiau pažiūri – kalnuose palikti slidininkų čiuožimo vingiai, dar įdėmiau – pamatai ir pačius slidininkus. Autoriaus pastebėtos ir užfiksuotos detalės – puiki idėja. Jos atskleidžia, kad autorius pagalvoja ką ir kaip fotografuoja, tai rodo meistriškumą. Galbūt tik truputi kitaip kadruočiau… Fotografija  yra puikios kokybės, todėl atitinka visus mūsų konkurso kriterijus. Tai geriausia konkurso fotografija.”

Fotografas Vytautas Dranginis:

„Šio konkurso absoliutus laureatas – Elvis su nuotrauka “Skruzdelės snieglentininkės!” Nuotrauka verta ne tik Sportland konkurso laurų, bet ir puikiai iliustruotų straipsnį apie žiemos sportą, o gal ir galėtų būti kelionių žurnalo viršeliu. Kuo ilgiau žiūriu į fotografija, tuo daugiau istorijų matau: nuo kraštovaizdžio iki žmogaus jame, o kur dar snieglenčiu palikti raštai, tarsi natūralus filtras  pagyvinantis nuotrauką. Dėmesys detalėms, istorija ir techniškai tvarkinga nuotrauka – tai viskas, ko reikia.”

II vieta. Prizas – 200 EUR SPORTLAND dovanų kortelė

Mindaugas Parnarauskas. Momentas iš mūsų mėgstamiausio sporto – futbolo, kurį žaidžiame praktiškai kiekvieną dieną, nepaisant kokios sąlygos. O mes džiaugiamės kiekviena akimirka!

Fotografas Vytautas Dranginis:

„Mindaugo pagautas momentas iš mokyklos futbolo aikštės – kupinas geros emocijos, paperkantis linksmumu ir žaismingumu. Tai, kad moksleiviai išnaudoja pertraukas ne veltui, taip pat žavi. Spėju, dėl gero kadro gal net buvo pavėluota į pamoką, kas reiškia, kad vaikinai buvo pasiruošę padaryti viską, kad pagautų būtent tokį kadrą, kuriuo, tikėjo, galį laimėti konkursą. O bendra komisijos nuomonė ir aukšta vieta tarp prizininkų tik patvirtina, jog jie padarė viską, ką galėjo ir kaip reikejo.”

III vieta. Prizas – 100 EUR SPORTLAND dovanų kortelė

Elvis Peckeliunas. 5 dvyliktokai, gavę 5 dienų atostogas, nusprendė prasmingai jas išnaudot. Per daug negalvoję, šokom į mašiną ir išlėkėm į Zakopanę. Atvykom tamsią naktį, nieko nematyti, rūkas. Pasistatėm palapinę. Prabudę apie 6 ryto, išlindę iš palapinės, išvydom pirmąjį kalnų vaizdą. Laikas tiesiog sustojo…

Fotografas Vytautas Dranginis:

„Elvio ir jo klasiokų atostogų nuotrauka, nors techniškai šiek tiek netvarkinga, išsiskiria istorija ir perteikia emocijas. Žiurėdamas į nuotrauką, pats jaučiuosi būdamas su bičiuliais kalnuose, tai labai svarbu.”

Publikos simpatija. Prizas – 100 EUR SPORTLAND dovanų kortelė

Jekaterina Kovalskaja. Sportas-sveikata. Nešalta

Fotografas Augustas Četkauskas:

„Šis kadras atitinka visas tris konkurso kategorijas, sportą – tinklinis, gamtą – medžiai, spėju, kad fotografija daryta Vingio parke, tai ir kažkiek  miesto. Fotografija įdomi, nes joje tinklinis – salės sporto šaka – perkelta ant sniego. Parodo meilę ir ištikimybę savo sporto šakai bet kokiomis sąlygomis.”

Specialus apdovanojimas. 50 EUR SPORTLAND dovanų kortelė

Dėl šios nuotraukos vietos  konkurso komisija nepasiekė kompromiso, bet vieningai nutarė, kad toks kadras negali likti nepastebėtas ir įsteigė specialų prizą už kūrybingumą.

Adomas Jucevičius. Neabejingas žiemai.
Šioje nuotraukoje norėjau atspindėti, kad žiema džiaugiasi ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, gamta :). Manau, kad tai labai atsispindi šioje nuotraukoje :). Fotografavau savo šunį, sunkiausia buvo ištaikyti, kad būtų iškištas liežuvis :). Labai džiaugiuosi šia nuotrauka…
Nuotrauką atlikau savo telefonu, uždėjau 50 ISO jautrumą ir 1/180 išlaikymą, (buvau uždėjęs Pro režimą, kuriame tai leidžia reguliuoti), nebuvo kada imtis fotoaparato, nes viską reikėjo daryti itin greitai, nes žiemos šėlsmas tikrai buvo užvaldęs ir jį 🙂 🙂 🙂 !

Fotografas Vytautas Dranginis:

“Neabejingas žiemai” – be abejonės viena isimintiniausių šio konkurso nuotraukų, kuri sužavėtų ne tik komisiją. Nors į konkrečias temas sunkiai telpanti – abejonių nepaliekanti. Adomo darbo ir dėmesio įdėta ne mažiau nei profesionalių fotografų daromoms nuotraukoms, o “susikalbėjimas” su augintiniu tesiog žavi.Tai priežastys, kodėl buvo skirtas papildomas prizas butent šiai nuotraukai ir asmeniškai tikiuosi, kad Adomas ir ateityje taip kruopščiai planuodamas savo fotografijas, parodys dar daugiau įsimintinų ir išsiskiriančių nuotraukų.”

Fotografas Augustas Četkauskas:

„Specialus prizas atitenka Adomo Jucevičiaus nuotraukai „Neabejingas žiemai“. Esu minėjęs, kad gerą fotografiją galima padaryti ir telefonu. Puiki ir idomi idėja. Autorius prieš padarydamas šį kadrą turėjo tikslą užfiksuoti šunį ir parodyti žiūrovui, kad  žiema gali džiaugtis ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, kitas tikslas – padaryti įdomesni kadrą, iš statinio kadro pereiti į dinamini, parodyti detalę, – šuns liežuvį. Tai detalė, o jos labai svarbios sporto fotografijoje. Veiksmas vyko tikrai labai greitai, bet autoriui pavyko užfiksuoti tai net telefonu! Puiku.  Adomas aprašė ir technines charakteristikas kaip jam pavyko padaryti šią fotografiją, tas man labai patiko.”

Prašome visų prizininkų parašyti mums žinutes mūsų FB puslapyje ir pranešime, kaip atsiimti prizus!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gustas Grinbergas nugalėjo Italijoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį