Dalintis „Europos futbolo batalijos: istoriškai blogi vokiečiai ir toliau dominuojantys prancūzai“

Europos futbolo batalijos: istoriškai blogi vokiečiai ir toliau dominuojantys prancūzai

Vakar finišavęs Tautų lygos grupių etapas futbolo gerbėjams pažėrė ne vieną staigmeną, tačiau galiausiai viską užgožė antradienį Vokietiją užklupę šeši ispanų įvarčiai – strategas Joachimas Lowas turės apie ką pagalvoti po rinktinės stovyklos pabaigos. Nesėkmingas turnyras buvo ir praėjusio pasaulio čempionato finalininkams kroatams, kol čempionė Prancūzija vėl demonstravo kokybę.

Pirma apie tuos, kurie pasirodė geriausiai. Į finalinį ketvertą kartu su Ispanija, Italija ir Belgija patekusi pasaulio čempionė Prancūzija pirmame turnyro etape šlavė visus iš eilės ir iškovojo penkias pergales per šešis mačus.

A diviziono trečioje grupėje su Portugalija, Kroatija ir Švedija prancūzus sustabdė tik Cristiano Ronaldo vedami pietiečiai, mačą Stade de France stadione pabaigę 0:0. Antroje akistatoje su portugalais svečiuose Prancūzija jau diktavo sąlygas – laimėjo 1:0 ir pademonstravo solidumą gynyboje su įvartį įmušusiu N‘Golo Kante priešakyje.

Švedų ir kroatų pasipriešinimas prancūzus šiek tiek pagąsdino, tačiau namie abi ekipas Didier Deschampso auklėtiniai nukovė tokiu pat rezultatu 4:2.

Nuo gynybos iki puolimo spindinčioje rinktinėje įvarčius mušė įprasti veidai – Tautų lygoje tris smūgius pridėjo Olivier Giroud, po du – Antoine‘as Griezmannas ir Kylianas Mbappe.

Savo šansą turnyre gavo po dvejų su puse metų pertraukos į rinktinę sugrįžęs „Manchester United“ puolėjas Anthony Martialis. Progas drąsiai švaistęs prancūzas per penkis mačus pasižymėjo dviem rezultatyviais perdavimais.

Konkurencingoje rinktinėje pasireiškęs puolėjas turės padirbėti labiau – prancūzai pajėgių žaidėjų turi tiek, jog jų užtektų keturioms solidžioms rinktinėms sulipdyti ir jos be vargo kvalifikuotųsi į Europos pirmenybes.

Nepaisant milžiniškų lenktynių dėl vietos sudėtyje, klimatas nacionalinėje komandoje išlieka puikus anot saugo Paulio Pogba, palyginusio atmosferą rinktinėje su jo atstovaujama „Man United“ ekipa.

„Tokio periodo savo karjeroje dar neturėjau. Prancūzijos nacionalinė komanda yra lyg šviežio oro gūsis. Mes labai laimingi galėdami čia atvykti ir vėl pasimatyti, klube yra kitaip. Čia mes visi kartu, tai – magiška“, – prancūzų radijui RTL teigė saugas.

Paulis Pogba (kairėje)

Trumpa pasaka baigta

Tame pat A diviziono trečiame ketverte su prancūzais, portugalais ir švedais sukritę kroatai praėjusį Tautų lygos turnyrą norės užmiršti kuo greičiau. Kaip ir rinktinę, kuri žaidė pasaulio čempionato finale prieš dvejus metus.

Nueinančių veteranų vis dar vedama Kroatija grupės varžybose sukrapštė vos tris taškus ir tik dėl geresnio įvarčių santykio liko trečioje vietoje ir išvengė iškritimo į žemesnį divizioną, kur atsidūrė Švedija.

Po tris taškus surinkusios rinktinės po kartą nugalėjo viena kitą ir neprilygo grupės lyderiams prancūzams bei portugalams. Jei tokio rezultato galėjo tikėtis švedai, tai Kroatija gavo nemenką smūgį po sėkmingų rinktinės pasirodymų pastaraisiais metais.

Sugrąžinę į realybę rezultatai atskleidė karčią tiesą – rinktinei reikia naujų lyderių. Jėgomis susilyginti su pajėgiausiomis pasaulio ekipomis nebegalinti Kroatija turi iš kišenės traukti naujus talentus, jei nori išlikti elite.

Po 2018-ųjų pasaulio pirmenybių kroatai neteko galybės pavardžių – karjerą rinktinėje baigė Ivanas Rakitičius, Mario Mandžukičius, Vedranas Čorluka bei Danijelis Subasičius. Keturi kertiniai rinktinės vilkai paliko dabar matomas spragas aikštėje.

Įkandin jų užtarnauto poilsio patraukti kitąmet po Europos pirmenybių turėtų ir 35-erių Luka Modričius. Madrido „Real“ saugas yra vis dar kertinė figūra rinktinėje, tačiau nebeprimena prieš dvejus metus regėtos savo versijos.

Luka Modričius

Slogius metus užbaigę kroatai sudėtyje talentų dar turi – yra saugai Ivanas Perisičius, Mateo Kovačičius, Mario Pašaličius, Marcelo Brozovičius, gynėjas Šime Vrsaljko tačiau tai – ne pirmo ryškumo žvaigždės, kurios jau pasitiko saulėlydį rinktinėje.

Prieš artėjantį Europos čempionatą, kurio D grupėje kroatai susitiks su Anglija, Škotija bei Čekija, rinktinės strategui Zlatko Daličiui teks pasikankinti ir burti naują sudėtį aplink rinktinės lyderius bei tikėtis, jog planų nesujauks traumos.

Vokiečių galvos skausmai

Ne ką mažiau apmąstymų virs ir J. Lowo galvoje. Jo treniruojama Vokietijos rinktinė A diviziono ketvirtoje grupėje metus uždarė sugerdama šešis įvarčius praėjusį antradienį, kai paskutiniame grupės mače nusileido Ispanijai 0:6.

Tai buvo didžiausias rinktinės pralaimėjimas nuo pat 1931 m. patirtos nesėkmės prieš Austriją taip pat 0:6.

Po kartaus mačo baigties Vokietijos spauda netruko pasmerkti J. Lową – vienas didžiausių šalies dienraščių „Bild“ tautiečių pasirodymą pavadino „Jogio tragedija“, kvestionavo rinktinės veteranų neįtraukimą į sudėtį bei reikalavo ilgamečio rinktinės stratego galvos.

Joachimas Lowas

Ir visa tai – po ne itin didelės reikšmės Tautų lygos rungtynių, kurios nekeičia nieko, kaip kad teigė rinktinės vadovas Oliveris Bierhoffas.

Be abejo, jog Vokietijos pasirodymą ir trejų metų darbą vertinsime po artėjančio Europos čempionato, kuriame šiems teks grupė su pasaulio čempionais prancūzais, portugalais ir vengrais, tačiau pavojaus varpai tolumoje jau skamba J. Lowui.

Po fiasko 2018-ųjų pasaulio pirmenybėse grupių etape pasirodymą baigę tuometiniai čempionai užvirė kartų kaitą rinktinėje. Komandoje po kivirčų nebeliko Jerome‘o Boatengo, Matso Hummelso, Thomaso Mullerio, Mesuto Ozilo, karjerą komandoje baigė Mario Gomezas.

Nauja ir jauna karta su Leroy‘umi Sane, Serge‘u Gnabry ir Timo Werneriu priešakyje atrodo, jog taip pat gali blizgėti ir toliau išlaikyti Vokietiją konkurencingame lygyje, tačiau pastarieji rezultatai kol kas nedžiugina.

Tautų lygos A diviziono ketvirtoje grupėje Vokietija dukart įveikė Ukrainą, dukart sužaidė lygiosiomis su šveicarais bei per dvi akistatas su Ispanija iškovojo tašką ir liko antroje vietoje.

Neįkvepiantis pasirodymas gynyboje prieš artėjančias Europos pirmenybes sufleruoja, jog dabartinių pajėgų prie savų vartų nepakaks norint gero rezultato. Galinė ekipos linija atrodo per daug jauna ir nepatyrusi, tad belieka laukti atomazgos – ko po fiasko Ispanijoje imsis J. Lowas? J. Boatengas ir M. Hummelsas grįžti dar gali.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Aktorė G. Glemžaitė: subjurus nuotaikai, renkuosi sportą gamtoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį