Dalintis „Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Kaune Lietuvos atstovai pasitinka puikios formos“

Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Kaune Lietuvos atstovai pasitinka puikios formos

Sausio 10-14 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks 2024 metų Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Toks renginys Lietuvoje organizuojamas pirmą sykį.

Šis čempionatas turėjo vykti Budapešte (Vengrija), bet dėl užklupusių finansinių sunkumų vengrai šią teisę perleido Kaunui.

Viso į Lietuvą atvyks apie 160 stipriausių Europos sportininkų. Mūsų šalies garbę gins dvi šokių ant ledo poros – Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed bei Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė. Moterų varžybose išvysime Aleksandrą Golovkiną. Sportinių porų ir vyrų grupėje Lietuvos sportininkų nebus.

Didžiausios viltys siejamos su S. Ambrulevičiumi ir A. Reed. Jau praėjusiais metais vykusiose Europos pirmenybėse jie liko per žingsnį nuo medalių – ketvirti. Nors stengiamasi garsiai nekalbėti, Lietuvos duetas šįkart labai realiai pretenduoja į bronzos medalius.

Tam optimizmo suteikia šio sezono rezultatai. Štai „Grand Prix“ varžybose Japonijoje S. Ambrulevičius ir A. Reed antrą sykį karjeroje iškovojo bronzos medalius. Jie už abi programas surinko 196,86 taško ir aplenkė pagrindinius savo konkurentus, praėjusių Europos pirmenybių bronzinius prizininkus suomius Juulią Turkkilą ir Matthiasą Versluisą (191,01 tšk.).

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed

Dar įspūdingiau mūsiškiai pasirodė varžybose „Challenger“ varžybose Zagrebe (Kroatija), kur jie peržengė didmeistrišką 200 taškų ribą ir su 200,11 taško tapo nugalėtojais.

„Tai išties nuostabus būdas užbaigti metus. Pastarosios savaitės ir mėnesiai leidžia jaustis tarsi svajonės išsipildyme“, – sakė A. Reed, dar padėkojusi visiems už didžiulį palaikymą.

„Šiame sezone atlikome šiek tiek korekcijų ir jaučiame, kad šie pasikeitimai mums tinka. Vis dar dirbame su savo programa ir džiaugiamės savo pasirodymais“, – yra sakęs S. Ambrulevičius.

Europos čempionate Kaune dėl aukso turėtų kautis dvi šiuo metu pasaulyje dominuojančios poros – pernykščiai čempionai italai Charlene Guignard ir Marco Fabbri bei vicečempionai britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas.

Savo asmeninius rekordus šiemet gerino ir Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala. Jie pakeitė trenerį ir treniruotis iš Helsinkio (Suomija) persikėlė į Madridą (Ispanija). Europos čempionatas šiai porai gali tapti dar vienu papildomu impulsu siekiant pergalių ateityje.

Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala

Tarp moterų iki paskutinės akimirkos nebuvo aišku, kas atstovaus Lietuvai Europos čempionate. Galutinai buvo nuspręsta po Kaune surengto Lietuvos čempionato. Nors jame triumfavo jaunoji Meda Variakojytė, Lietuvos čiuožimo federacija į Senojo žemyno pirmenybes nusprendė deleguoti daugiau patirties turinčią Aleksandrą Golovkiną. Pastaroji lapkritį taip pat fiksavo savo geriausią karjeros rezultatą – 158,67 taško.

Nusimato įspūdingas šou

Europos dailiojo čiuožimo čempionatą lydės šūkis „We want more“ (liet. „Norime daugiau“).

„Šūkis „We want more“ yra apie mus visus, – sakė vienas iš čempionato organizatorių. – Nesvarbu, kas bebūtum, kaunietis, suvalkietis, samarietis, dauguvietis, amerikietis, zelandietis, gerietis ar nelabai gerietis – visi mes norime daugiau. Norime kurti, atrasti, sutikti, pasiekti, mylėti, galėti suklysti ir būti savimi. Mūsų įsitikinimu, noras yra geras, jei jį sukelia teisingi motyvai. Todėl kviečiame visus kartu pasinerti į šią žiemos sidabru papuoštą kelionę ir kasdien norėti daugiau.“

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas „Žalgirio“ arenoje prasidės sausio 10 dieną 13 val., kai vyks porų trumpoji programa. 16.15 val. įvyks oficiali atidarymo ceremonija, o iškart po to – 17 val. vyks vyrų trumpoji programa.

Atidaryme dalyvaus oficialią čempionato dainą sukūręs DJ Jovani, taip pat pasirodymus surengs Beissoul & Einius ir Rafailas Karpis su choru „Ąžuoliukas“.

Sausio 11 dieną 12.30 val. vyks moterų trumpoji programa, o 19 val. poros atliks laisvąją programą, po kurios bus išdalinti pirmieji medaliai.

Sausio 12 dieną. 12.45 val. prasidės šokių ant ledo meninė programa, kurioje startuos ir abi Lietuvos poros. Vakare, 18 val., medalius išsidalins vyrai, varžysiantys laisvojoje programoje.

Varžybinės dalies kulminacija vyks sausio 13-ąją. 13 val. prasidės moterų laisvoji programa. Tuo tarpu 18.30 val. startuos šokių ant ledo laisvoji programa, po kurios, tikimės, ant prizininkų pakylos išvysime ir Lietuvos porą.

Tradiciškai Europos čempionatą vainikuos sausio 14-ąją vyksianti parodomoji GALA programa. Čia pasirodymus atliks geriausi čempionato čiuožėjai, o taip pat Kaunas sulauks ir neeilinių svečių.

Savo pasirodymą atliks šiuo metu karjerą sustabdęs Prancūzijos duetas Gabriella Papadakis ir Guillaume Cizeronas, kurie dar praėjusiais metais iškovojo auksą Pekino olimpinėse žaidynėse. Poros kolekcijoje šalia olimpinio aukso yra ir sidabras 2018 m. Pjongčange, penki pasaulio ir penki Europos čempionatų aukso medaliai.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Treneris Mantas Jusis: „Stengsimės, kad Paryžiuje Mykolas Alekna spinduliuotų olimpine ramybe“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį