Dalintis „Dviračių treko taurės idėja besidžiaugianti S. Krupeckaitė: „Turime išnaudoti areną““

Dviračių treko taurės idėja besidžiaugianti S. Krupeckaitė: „Turime išnaudoti areną“

Šiais metais Lietuvos dviračių treko kalendorius – kaip niekad įtemptas. To priežastis – pirmą kartą rengiamos „Voltas-Madaris“ Lietuvos treko taurės varžybos.

Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje iš viso bus surengti šeši taurės varžybų etapai. Dalyviai šiose varžybose yra skirstomi į elito ir mėgėjų grupes. Lietuvos dviračių treko taurės varžybų iniciatorius – buvęs profesionalus dviratininkas Darijus Džervus. Tokios idėjos atsiradimu bei realizavimu džiaugiasi viena geriausių visų laikų Lietuvos dviratininkių Simona Krupeckaitė, šiuo metu einanti Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) sporto direktorės pareigas.

„Tokių varžybų labai reikėjo ir labai smagu, kad turime iniciatyvių žmonių, kurie imasi iniciatyvos ir tą sugeba suorganizuoti. Lietuvoje turime puikią dviračių treko areną, todėl reikia ją išnaudoti tiek patyrusių, tiek jaunų sportininkų atžvilgiu. Jau dabar matome, kad šios varžybos atnešė vertingos patirties sportininkams“, – sakė S. Krupeckaitė.

Simona Krupeckaitė. Vytauto Dranginio nuotr.

Kiekvieno Lietuvos dviračių treko taurės etapo rytinėje programoje – 1 km asmeninės lenktynės laikui, 4 km komandų persekiojimo lenktynės, komandų sprintas, o vakarinėje programoje – eliminavimas, skrečas ir grupinės lenktynės dėl taškų.

„Varžybos tikrai vyksta įdomiai. Labiausiai džiugina, kad sportininkai čia kovoja, ne atvyksta tiesiog praleisti laiką. Daugelyje lenktynių vyksta įdomi kova, todėl tą smagu stebėti. Džiugu, kad su kiekvienu renginiu atvyksta vis daugiau dalyvių, tarp jų ir užsieniečių. Manau, kad turime tęsti šį projektą, nes taip parodome, jog galime organizuoti rimtus renginius, o žmonės gali pamatyti kokybišką produktą“, – pasakojo S. Krupeckaitė.

LDSF sporto direktorė pridūrė, kad organizaciniais gebėjimais jau buvo galima įsitikinti per Panevėžyje neseniai vykusias tarptautines varžybas „Panevėžys 2023“. 2021 metų pabaigoje „Kalnapilio“ arenoje buvo surengtas ir UCI dviračių treko Čempionų lygos etapas.

„Mums reikia daugiau dėmesio skirti dviračių trekui ir jį išnaudoti. Ypač šaltuoju metų laiku, kuomet sportininkai negali išvykti į užsienį. Trekas žiemą yra puiki alternatyva ir plento dviratininkams“, – pabrėžė S. Krupeckaitė.

Varžybų akimirkos. Algirdo Venskaus nuotr.

Lietuvos dviračių treko taurės varžybose jau įvyko penki etapai, o paskutinis vyks kovo 11-ąją. Kai kuriose rungtyse intriga išlieka iki pat paskutinio etapo. 10 geriausių elito grupės dviratininkų išsidalins beveik 4000 eurų.

Šiose varžybose savo jėgas išbando ir dauguma geriausių Lietuvos treko dviratininkų, rinktinės nariai. Konkurencingumo prideda ir nemažai dviratininkų iš užsienio. Štai belgas Remi De Mey‘us taikosi į prizininkų pakylą elito grupėje, tarp dalyvių nuolat galima išvysti latvius bei ukrainiečius.

LDSF sporto direktorė teigia, jog užsieniečių įkalbinėti ar kviesti į Panevėžį nereikia. Sportininkai bendrauja tarpusavyje, dalinasi patirtimi ir informacija apie varžybas savaime pasklinda už Lietuvos ribų. Kokybiškas trekas bei geras varžybų organizavimas tik dar labiau įtraukia dalyvius, todėl šis renginys gali tik augti.

S. Krupeckaitė neabejoja, kad šios varžybos prisidės prie geresnio sportininkų pasiruošimo naujam sezonui. Tą parodys būsimi startai ne tik treko, bet ir plento varžybose.

Varžybų akimirkos. Algirdo Venskaus nuotr.

„Kol kas viskas yra puiku ir neturėčiau prie ko prikibti. Galbūt kiek trukdo tai, kad „Kalnapilio“ arena yra dažnai užimta renginiais, todėl nepavyksta suderinti idealaus taurės varžybų grafiko. Iš pradžių buvo noras varžybas organizuoti vos ne kiekvieną savaitgalį, bet pamatėme, kad kiekvieną savaitę pritraukti sportininkus yra sudėtinga, jiems reikia laiko atsigauti. Visgi tai yra smulkios detalės, o apskritai viskas vyksta labai gerai. Patirties įgyja ne tik sportininkai, bet ir organizatoriai. Stebėdama iš šono, jokių trūkumų tikrai nematau“, – džiaugėsi S. Krupeckaitė, negailėjusi pagyrų taurės organizatoriams.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Komentarai

  1. Renata

    Labai smagu ir gražu. Panevėžys yra kaip ir dviratininkų miestas. Vyksta daug varžybų treke. Tik niekaip nesuprantu tokio dalyko, kodėl visur „lojama ‘ tik krepšinis !!! Per žinias tik krepšinis. O kur trekas? Kur dingo dviratininkai? Kodėl nėra reportažų apie treką? Man pikta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Šiaurės Amerikos taurės varžybose – Lietuvos kalnų slidininko sidabras ir karjeros rekordas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį