Dalintis „Domanto Sabonio mainų stotelės: kas išvilios lietuvį iš Indianos?“

Domanto Sabonio mainų stotelės: kas išvilios lietuvį iš Indianos?

Pastaruoju metu lietuviai NBA klubuose neužsibūna – Jonas Valančiūnas dar praėjusią vasarą nutūpė Naujojo Orleano „Pelicans“ gretose, o Ignas Brazdeikis panašiu metu pasirašė sutartį su Orlando „Magic“. Atrodo, atėjo ir pajėgiausio NBA lietuvio Domanto Sabonio eilė permainoms. NBA mainų terminas jau ne už kalnų, o ekipos naudosis galimybe nugvelbti stringančioje Indianoje lyderiaujantį puolėją.

Galimybės, kad neretai trigubus dublius NBA lygoje fiksuojantis lietuvių puolėjas bus iškeistas, imtos aptarinėti dar praėjusių metų pabaigoje.

Gruodį JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad šį sezoną Rytų konferencijos dugne įstrigusi Indianos „Pacers“ ekipa būtų pasiruošusi iškeisti D. Sabonį arba jo komandos draugus Mylesą Turnerį ir Caris Levertą.

Kalbos kol kas liko tik kalbomis, tačiau šį sezoną po 18,9 taško ir 11,9 atkovoto kamuolio renkantis lietuvis praverstų ne vienai aukštesnius tikslus keliančiai ekipai. D. Sabonis gali praplėsti puolimą, pasižymi puikiu aikštės matymu ir perdavimais.

Domantas Sabonis

Kadangi nėra toks patikimas gynyboje, D. Sabonis atsiskleistų komandoje su geru lanko saugotoju, galinčiu solidžiau prižiūrėti baudos aikštelę nei tą daro 25-erių lietuvis.

Gandų apie kitas D. Sabonio karjeros stoteles JAV žiniasklaidoje netrūksta – štai penkios NBA komandos, kurioms „Pacers“ lyderio paslaugos praverstų.

Šarlotės „Hornets“

Į atkrintamąsias besikabinanti ir septintoje pozicijoje Rytuose žengianti Šarlotės „Hornets“ ekipa turi Achilo kulną – vidurio puolėjo poziciją. Su pagrindiniu centru Masonu Plumlee gynyboje neretai atsiveria skylės po krepšiu, o puolime jis taip pat yra ribotų galimybių žaidėjas, neatitinkantis startinio penketo lygio.

D. Sabonio prisijungimas dar labiau išplėstų „Hornets“ puolimo opcijas, kurių ir taip nestinga – dominuojančiam LaMelo Ballui šį sezoną puikiai talkina puolėjai Miles Bridges ir Gordonas Haywardas.

Už žaidimą kurti galintį D. Sabonį „Hornets“ turi ką pasiūlyti. Komandoje yra nemažai jaunų, nuo suolo kylančių krepšininkų, tokių kaip PJ Washingtonas ar Jamesas Bouknightas, taip pat ir laisvų pirmo bei antro rato šaukimų.

Bostono „Celtics“

Viena labiausiai nuviliančių šio sezono komandų Bostono „Celtics“ žengia tik pirmojo Rytų aštuntuko prieigose. Turinti solidų Jasono Tatumo ir Jayleno Browno duetą perimetre, „Celtics“ stinga lyderių po krepšiu.

Ekipą baudos aikštelėje neretai timpteli ne pirmos jaunystės Alas Horfordas, kuris veikiau galėtų kilti nuo suolo, tačiau dabar žaidžia puikų sezoną ant parketo praleisdamas beveik 30 minučių.

Be abejo, Visų žvaigždžių rungtynių dalyvio D. Sabonio atvykimas iš Bostono ištrauktų kelis jaunus ir talentingus krepšininkus, tačiau sustiprintų puolimą ir žaidimo kūrybą. Kartu su J. Tatumu ir J. Brownu, lietuvis galėtų suformuoti naują didįjį trejetą, kuris pastaraisiais metais lygoje jau tapo įprastu reiškiniu.

Alas Horfordas ir Domantas Sabonis

Dalaso „Mavericks“

Jei Dalaso „Mavericks“ ekipa nori papildyti kuriančių krepšininkų gretas D. Saboniu, jie turi vieną užduotį – išlaikyti Kristapą Porzingį. Latvio pakeitimas lietuviu būtų sunkiai įsivaizduojamas, tačiau žaisdami vienoje priekinėje linijoje jie gali išauginti „Mavs“ šansus patriukšmauti atkrintamosiose.

Visgi surinkti paketą D. Sabonio mainams „Mavericks“ gali būti sudėtinga užduotis – iš kepurės ekipa turėtų traukti ne vieną pirmojo rato šaukimą.

Šį sezoną atgimęs K. Porzingis kartu su Luka Dončičiumi „Mavericks“ įtvirtino pirmojo Vakarų konferencijos aštuoneto viduryje, tačiau tai ir yra ekipos lubos. Neturint solidžių pagalbininkų, „Mavericks“ vargiai peršoks pirmąjį atkrintamųjų raundą, kaip kad buvo praėjusius du sezonus, kai ekipa dusyk pralaimėjo Los Andželo „Clippers“ klubui.

Golden State „Warriors“

Sulaukusi sugrįžusio Klay Thompsono, Golden State „Warriors“ atkūrė „Splash“ brolystę, tačiau silpna komandos grandimi išlieka vidurio puolėjo pozicija.

Turinti puikų lanko saugotoją Draymondą Greeną, „Warriors“ turi ir prabangą per mainus prisivilioti D. Sabonį. Nors ekipoje yra jaunas vidurio puolėjas Jamesas Wisemanas, D. Sabonis yra kitokio stiliaus krepšininkas, galėsiantis kurti situacijas pajėgiems „Warriors“ žaidėjams perimetre ir puikiai įsipaišysiantis į trenerio Steve‘o Kerro schemas.

Šį sezoną vieni NBA lyderių „Warriors“ su D. Sabonio atvykimu neabejotinai taptų vienais favoritų triumfuoti pirmenybėse, tačiau už tai tektų atiduoti dalį jaunų komandos krepšininkų. Priešingu atveju, vidurio puolėjo pozicija išlieka problema, į kurią dėmesį atkrintamosiose varžovai sieks atkreipti.

Stephenas Curry ir Domantas Sabonis

Sakramento „Kings“

Šios savaitės pradžioje NBA apžvalgininkai ėmė sieti D. Sabonį su atkrintamųjų siekiančia Sakramento „Kings“ komanda. Du jaunus talentus De‘Aaroną Foxą ir Tyrese Haliburtoną turinti ekipa artimiausiu metu gali nuspręsti, kuriuo žaidėju pasitikėti ir apie jį burti komandą.

Du pajėgūs perimetro žaidėjai gali būti per didelė prabanga nuo 2005/06 m. sezono atkrintamųjų nemačiusiai komandai, tad „Kings“ rinkoje turėtų dairytis aukštaūgio, kuriuo gali tapti D. Sabonis.

Tačiau „Kings“ pozicija kol kas išlieka aiški – ekipa siekia pasilikti abu perimetro lyderius, bet vis tiek nori išlikti aktyvi perėjimų rinkoje ir prisivilioti skambų vardą kitais keliais. Šiuo metu komanda žengia 11-a Rytuose, laipteliu žemiau „Play-in“ barjero.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Aplink pasaulį virtualiai apibėgęs A. Ardzijauskas laukia Gineso rekordų komisijos atsakymo

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį