Dalintis „David Budko: BMX – tai gyvenimo būdas“

David Budko: BMX – tai gyvenimo būdas

David Budko BMX sporto pasaulyje yra žvaigždė ir autoritetas jau 10 metų. Tiesa pasakius, jis pasiekęs tiek daug, kad yra vienintelis šio sporto atstovas lietuvis, kurį remia vienas garsiausių pasaulio prekės ženklų VANS.  Kalbamės apie pasiekimus, atsidavimą, traumas ir santykius su įstatymo sargais.

Papasakok mūsų skaitytojams apie save ir didžiausius pasiekimus BMX dviračių sporte.

Šiame sporte esu jau 11 metų, todėl būtų labai sunku išskirti vieną ar kelis didžiausius pasiekimus. Man prizinės vietos nėra pasiekimų atskaitos taškas, savo didžiausiais pasiekimais ne visada laikau laimėtas varžybas. Vienas reikšmingiausių dalykų šitame sporte yra būti bendruomenės dalim ir motyvuoti kitus. Tai nėra vien BMX sportas ar karjera, man tai gyvenimo būdas.

Ar dalyvaujant BMX varžybose reikia pačiam susigalvoti triukų ar yra kažkokia privalomoji programa? Kokiais kriterijais vadovaujantis renkami nugalėtojai?

Būną įvairių tipų varžybų. Tačiau privalomos programos BMX varžybos neturi. Sportininkas pats renkasi, kokius triukus atlikti ir kaip turi atrodyti jų visuma. Teisėjai dalyvius vertina pagal atliekamų triukų aukštį, greitį, sklandumą bei kūrybišką varžybų vietos išnaudojimą.

Kaip BMX sportas atsirado tavo gyvenime?

Mane nuo mažens žavėjo ekstremalus sportas. Kai pirmą kartą pamačiau, kaip su BMX dviračiu atliekamas triukas, likau sužavėtas. Ilgai nelaukus įsigyjau savo pirmą BMX dviratį.

Turbūt teko visko mokytis be trenerio? Iš kur sėmeisi žinių apie šį sportą?

Taip, viską teko mokytis be trenerio, bet esant dideliam entuziazmui trenerio net nereikia. Žinių apie BMX sėmiausi iš interneto, rajono bei žaidimų.

BMX atrodo ekstremalus sportas. Ar teko patirti rimtesnių traumų?

Ne tik atrodo, bet ir yra (juokiasi). Rimtų traumų teko patirti, ir ne kartą, tačiau jos nesustabdė.

Ar norint užsiimti šiuo sportu, reikia papildomai sportuoti salėje, bėgioti ir kitaip lieti prakaitą?

Viskas priklauso nuo to, ko tu sieki šitame sporte. Rūpinimasis savimi yra būtinas, jei nori nestovėti vietoje ir peržengti savo galimybių ribas. BMX sportas reikalauja daug fizinės jėgos, todėl reikalingas nuolatinis fizinis krūvis, sveika mityba. Papildomas sportas salėje, begiojimas ar bet koks kitas prakaito liejimas yra ne vien naudingas, bet dažnai – būtinas.

Šis sportas kartu yra ir tam tikra subkultūra. Kokia jos filosofija?

Vargu ar galiu teigti, kad yra viena ir vienintelė BMX filosofija. Mus kaip subkultūrą vienija ne tik dviračiai, bet ir pasaulėžiūra, gyvenimo būdas. Tai mus daro didele bei artima bendruomene visame pasaulyje. 

BMX triukams atlikti tinka borteliai, turėklai, sienos ir pan. Ar teko turėti reikalų su teisėsauga kūrybiškai pažiūrėjus į viešos ar privačios paskirties objektus?

Taip, teko. Tačiau bėda – ne ekstremalai. Bėda – žmonės, kurie, neįvertinę situacijos, daro išvadas. Negaliu kalbėti už visus, bet materiali žala jokiam privačiam ar viešam objektui dar nebuvo padaryta. 

Susirinkus BMX dviratininkų bendraminčių būriui turbūt patiriat įvairiausių nuotykių. Gal gali pasidalinti kokiu nors įsimintinu įvykiu?

Vieną konkretų įvykį išskirti būtų sudėtinga, visus nuotykius, kuriais noriu dalintis, stengiuosi įamžinti ir patalpinti soc. tinkluose: instagram @davidbudko Snapchat: @budkoknows Twitter: @davidbudko.

Ką patartum tam, kuris svarsto užsiimti BMX sportu?

Kylant klausimams apie dviračius, detales, saugos priemones drąsiai kreiptis į www.stillbmx.lt ir atvažiuoti į Karrambą varžybas Palangoje.

Ačiū už pokalbį.

[alert color=“violet“]David Budko BMX sporto pasiekimai:

– 1 vieta Karramba varžybose. Palanga, Lietuva;
– 1 vieta Fabu Jam. Vilnius, Lietuva;
– 2 vieta Grizins varžybos, Latvija;
– 1 vieta FISE Experience, Castelnau le Lez, Prancūzija;
– 1 vieta Monster Energy Pro Jam, Ryga, Latvija;
– 1 vieta Fise Streets. Prancūzija, 2013;
– 1 vieta Fise Streets. Prancūzija, 2015;
– Geriausias triukas VILJANDI BASH, Estija, 2015;
– 1 vieta Athens RideOn. Graikija, 2015;
– 2 vieta Viljandi Bash. Estija,  2016;
– 2 vieta Moscow Faces n Laces. Maskva, 2016;
– 1 vieta geriausio triuko rungtyje ir antra vieta varžybose Bowl Roskilde. Danija, 2016.[/alert]

Tekstas: SportlandMagazine
Nuotraukos ir video: iš David Budko archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Vilniaus sporto festivalis – geriausia proga rasti sportinę veiklą kiekvienam

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį