Dalintis „Daug žadantys NBA naujokai: kas šiemet žiba ryškiausiai?“

Daug žadantys NBA naujokai: kas šiemet žiba ryškiausiai?

2021-ųjų NBA naujokų birža išsiskyrė talentu ir viltis fanams teikiančiomis pavardėmis. Nors kol kas iššauti pavyko ne visiems aukštai pašauktiems lygos naujokams, šviežio oro gūsio netrūksta – atrodo, jog šioje NBA biržos klasėje dominuoja aukštaūgiai, nepaisant to, kad pirmaisiais numeriais buvo pašaukti gynėjai.

Net jei iš pirmųjų krepšininkų metų NBA išvadų pernelyg daryti nereikia, pasižvalgykime į geriausią krepšinį demonstruojančius naujokus.

Evanas Mobley

Evanas Mobley prieš Domantą Sabonį

Trečiasis šių metų šaukimas Klivlando „Cavaliers“ gretose įsitvirtino stebėtinai greitai. Tiek gynyboje, tiek puolime solidus Evanas Mobley savo konkurentams dėl pozicijos jau leido suprasti, kad vietą po saule su „Cavs“ uniforma dar teks išsikovoti.

Per 33 minutes renkantis po 13,8 taško ir 8,3 atkovoto kamuolio, vidurio puolėjas iš Pietų Kalifornijos universiteto atrodo puikiai pasiruošęs žaidimui NBA, o su mobilumu pasižyminčiu E. Mobley „Cavs“ skina pergales – jaunų žaidėjų kupina komanda žengia ketvirta Rytų konferencijoje.

E. Mobley taip pat išsiskiria įspūdingais epizodais gynyboje – per rungtynes išrašo po 1,8 bloko ir pagal šį rodiklį žengia aštuntas visoje lygoje. Puolėjas jau dabar atrodo kaip vienas kandidatų ateityje kolekcionuoti geriausiai besiginančio žaidėjo titulus.

Scottie Barnesas

Toronto „Raptors“ naujokas Scottie Barnesas dar sykį demonstruoja, kad Kanados ekipa su naujokais prašauna retai. Ketvirtuoju numeriu pašauktas puolėjas sezono starte rodo stabilumą ir per rungtynes pelno po 15 taškų bei sugriebia 8 kamuolius.

Daugiausiai minučių iš visų naujokų šį sezoną ant parketo praleidžiantis S. Barnesas vidutiniškai rungtyniauja apie 35 minutes ir tą gali daryti per tris pozicijas – nuo lengvo puolėjo iki centro.

Tiesa, tritaškių taiklumui šlubuojant, amerikietis geriausiai jaučiasi baudos aikštelėje ir savo produktyvumu po krepšiu primena minėtąjį E. Mobley – yra puikus lanko saugotojas bei puikiai mato aikštę ir taip pat gali skirstyti rezultatyvius perdavimus.

Cade Cunninghamas

Cade Cunninghamas kairėje

Pirmas šaukimas NBA naujokų biržoje debiutiniame sezone visada gauna daugiausiai dėmesio, o neretai surizikavus ekipoms tenka gūžčioti pečiais po nesėkmingų pasirinkimų. Visgi Detroito „Pistons“ pirmasis šaukimas Cade Cunninghamas kol kas kratosi panašių etikečių.

Kol „Pistons“ dar vienerius metus stringa lygos dugne, jaunasis gynėjas gauna itin daug žaidimo laiko ir jį išnaudoja tinkamai – pelno po beveik 16 taškų ir atsiskleidžia kaip ekipos puolimo lyderis.

Gruodžio pradžia gynėjui itin sėkminga – šis keturiuose iš paskutinių penkių mačų perkopė 19 taškų ribą ir lygoje jaučiasi vis užtikrinčiau, kol „Pistons“ sugeria nesėkmes ir jau fiksuoja 12-os pralaimėtų rungtynių seriją.

Franzas Wagneris

Į brolio Moritzo atstovaujamą Orlando „Magic“ komandą aštuntuoju numeriu pašauktas Franzas Wagneris įrodinėja, kad Vokietijos krepšinio ateitis – saugiose rankose.

Tokį pat slogų pasirodymą Rytų konferencijoje kaip ir Detroito „Pistons“ fiksuojanti „Magic“ ekipa bent neprašovė pasirinkdama augalotą 20-metį puolėją. F. Wagneris sezonui besiritant į antrą pusę renka po 14,3 taško ir žaidžia itin solidžią atkarpą pastaruoju metu.

Į Los Andželo „Lakers“ ir „Clippers“ krepšį pastarosiose rungtynėse vokietis sukratė po 20 taškų ir kol kas rezultatyvumu šioje naujokų klasėje nusileidžia tik paminėtiems S. Barnesui ir C. Cunninghamui.

Berlyno ALBA ekipoje karjerą pradėjęs F. Wagneris dar prieš dvejus metus atmetė vokiečių pasiūlymą likti klube – pasirinko studijas Mičigano koledže ir neprašovė pro šalį.

Chrisas Duarte

Chrisas Duarte kairėje

13-tu šaukimu Indianos „Pacers“ pakviestas gynėjas Chrisas Duarte yra viena nedaugelio klubo puoselėjamų vilčių. Mat savo didžiausias žvaigždes – Domantą Sabonį, Mylesą Turnerį ir Caris Levertą – „Pacers“ yra pasiruošę iškeisti.

Šį sezoną žaidimas ekipai nesiklijuoja, tačiau bent jau pirmojo rato viduryje pakviestas gynėjas turi dėkingą situaciją atsiskleisti – renka po beveik 13 taškų ir 4 rez. perdavimus.

C. Duarte kol kas puikiai išnaudoja žaidimą du prieš du su D. Saboniu – mėgsta dažnai mesti iš užtvaros ir po driblingo.

Itin sėkmingai C. Duartei susiklostė debiutinis mačas lygoje prieš Šarlotės „Hornets“ – įmetęs šešis tritaškius, gynėjas mačą baigė su 27 taškais. 20-ies taškų ribą C. Duarte šį sezoną peržengė du sykius.

Joshas Giddey

Kukliausią puolimą visoje NBA demonstruojanti Oklahomos „Thunder“ šį sezoną pozityvo turi nedaug – žengia paskutinė Vakarų konferencijoje.

Visgi šeštuoju šaukimu pasikviestas australas Joshas Giddey įpučia bent šiek tiek vilčių žvelgiant į ateitį – jo ir Shai Gilgeous-Alexanderio duetas susižaidžia vis geriau su kiekvienomis rungtynėmis.

O pats gynėjas J. Giddey debiutiniame sezone demonstruoja universalumą – renka po 10 taškų, sugriebia po beveik 7 kamuolius ir atlieka po 6 rezultatyvius perdavimus.

Ne be reikalo australas buvo išrinktas Vakarų konferencijos mėnesio naujoku nepaisant to, kad „Thunder“ murkdosi dugne. Trigubo dublio ritmu vis dažniau žaidžiantis gynėjas gali būti svarbi jaunos komandos dalis ateityje.

Alperenas Sengunas

Alperenas Sengunas kairėje

Šuolis į NBA iš Stambulo „Bešiktaš“ komandos turkui Alperenui Sengunui buvo visiškai savalaikis. 16-uoju šaukimu Hiustono „Rockets“ ekipą papildęs aukštaūgis gausina solidžių NBA centrų iš Europos gretas.

Po 9,5 taško ir 4,8 atkovoto kamuolio renkantis buvęs Turkijos lygos MVP nors ir nepasižymi atletiškumu, tačiau turi solidų metimą iš distancijos ir gali atstovėti po krepšiu gynyboje.

Savo žaidimu kiek Luisą Scolą primenantis turkas „Rockets“ žaidime yra rimta paspirtis nuo suolelio ir pastaruoju metu geru žaidimu prisidėjo prie ekipos septynerių pergalių serijos, kuri kilstelėjo klubą iš lentelės apačios – dabar Hiustono ekipa Vakaruose žengia 13 vietoje.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos dviračių treko karalienė S. Krupeckaitė viliasi, kad nauja karta išlaikys šalį pasaulio elite

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį