Dalintis „Čiuožėjams D. Kizalai ir P. Ramanauskaitei olimpinis iššūkis gali virsti meškos paslauga“

Čiuožėjams D. Kizalai ir P. Ramanauskaitei olimpinis iššūkis gali virsti meškos paslauga

Neišsipildžius Lietuvos dailiojo čiuožimo mylėtojų lūkesčiams ir nesulaukus prezidento Gitano Nausėdos malonės dėl Lietuvos pilietybės suteikimo Sauliaus Ambrulevičiaus partnerei amerikietei Allison Reed, šios poros iškovotas olimpinis kelialapis atiteko jauniesiems Deividui Kizalai ir Paulinai Ramanauskaitei.

23-ejų metų D. Kizala jau yra patyręs šokėjas ant ledo. P. Ramanauskaitė jam yra trečioji partnerė. Su pirmąja partnere Guoste Damulevičiūte D. Kizala dalyvavo dviejuose pasaulio jaunimo čempionatuose bei jaunimo olimpinėse žaidynėse. Vis tik tuomet G. Damulevičiūtė nusprendė baigti sportininkės karjerą ir tęsti ją tik kaip trenerė, todėl D. Kizala stojo į porą su amerikiete Mira Polishook. Su ja lietuvis startavo pasaulio jaunimo čempionate 2019 metais. Deja, M. Polishook dėl traumos paskelbė apie karjeros pabaigą ir D. Kizalai vėl teko ieškoti naujos partnerės.

Beje, su M. Polishook lietuvis vos per kelis mėnesius sugebėjo pasiekti neblogus rezultatus. Pavyzdžiui, užimta 12-a vieta pasaulio jaunimo „Grand Prix“ etape Čekijoje. Jie sportavo JAV pas vieną geriausių pasaulyje dailiojo čiuožimo specialistų Igorį Špilbandą.

Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė

Kiek pačiuožinėjęs vienas, D. Kizala 2020 metais stojo į porą su P. Ramanauskaite. Pastaroji anksčiau dalyvavo solisčių varžybose ir buvo tapusi Lietuvos čempione. Vis dėlto ji po patirtos traumos nebegalėjo aukštu lygiu atlikti šuolių, todėl nusprendė išbandyti jėgas šokiuose ant ledo. Naujas duetas išvyko treniruotis į JAV pas tą patį I. Špilbandą.

Deja, bet COVID-19 pandemija smarkiai pakoregavo šios poros planus. JAV dėl pandemijos buvo uždarytos visos čiuožyklos ir D. Kizala su P. Ramanauskaite buvo priversti grįžti į Lietuvą. 2020 metų viduryje ši pora išvyko treniruotis į Helsinkį (Suomija) pas pasaulio čempioną Maurizio Margaglio.

Jauna Lietuvos pora sugebėjo per trumpą laiką įvykdyti Europos, pasaulio ir olimpinių žaidynių techninius normatyvus, bet jos rezultatai dar nė iš tolo neprilygsta S. Ambrulevičiui ir A. Reed. Pastarieji pasaulio reitinge užima 13-ąją vietą, o D. Kizala ir P. Ramanauskaitė šiuo metu yra 104-i.

Treneris Maurizio Margaglio, Paulina Ramanauskaitė, Deividas Kizala

Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė sako, kad olimpinės žaidynės jauniems lietuviams dar yra per aukšto lygio varžybos. Ji vis dar sunkiai gali susitaikyti su tuo, kad kelialapį Lietuvai iškovoję S. Ambrulevičius ir A. Reed negavo galimybės startuoti Pekine.

„Olimpinės žaidynės Deividui ir Paulinai nukrito tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Jaunimui tikrai nelengva, ypač psichologiškai. Kai viena pora iškovoja kelialapį, o važiuoja kita, tai gali būti kaip meškos paslauga. Sportininkas turi pasiekti tokį lygį, kad pats išsikovotų kelialapį“, – „Sportlandmagazine.lt“ kalbėjo L. Vanagienė.

Lietuvos čiuožimo federacija planavo, kad D. Kizala ir P. Ramanauskaitė seks vyresnių kolegų pėdomis ir 2026 metų olimpinių žaidynių Milane atrankoje jau kovotų dvi Lietuvos poros.

„Pridėjus dar nežinomybę dėl sporto finansavimo, peršasi mintis, kad sportas Lietuvai apskritai tampa nereikalingas. Olimpines žaidynes stebi milijardai žmonių, o Lietuvos valdžia nenori, kad mes ten atstovautume stipriausia sudėtimi. Man tai nesuprantama“, – atsiduso L. Vanagienė.

Kalbėdama apie stipriąsias D. Kizalos ir P. Ramanauskaitės puses, vieno geriausių Lietuvos čiuožėjų Povilo Vanago mama ir daugkartinė šalies čempionė L. Vanagienė sako, kad per pirmuosius dvejus metus dar sunku kažką vertinti.

Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė

„Galiu pasakyti tik tiek, kad sportininkai yra gerose rankose ir viskas priklauso nuo jų pačių bei motyvacijos. Bijau, kad ta motyvacija nedingtų po olimpinių žaidynių, nes jaunimas, sudalyvavęs svarbiausiose varžybose, gali pasijausti viską pasiekęs. Labai tikiuosi, kad taip nenutiks. Tiek Deividas, tiek Paulina yra darbštūs žmonės, o jų galimybėms įvertinti dar reikia palaukti bent keletą metų“, – aiškino L. Vanagienė.

LČF prezidentė sako dar nežinanti, kur ateityje treniruosis šis duetas. Kaune atsidarę nauji ledo rūmai jau yra tinkamo dydžio čiuožėjams, todėl po truputį atsiranda sąlygos tinkamai treniruotis ir Lietuvoje. Vis dėlto trenerio Lietuvoje iki šiol nėra.

„Norėtume, kad čiuožėjai treniruotųsi Lietuvoje, viskas būtų pigiau. Kol kas sąlygų tam neturime“, – pridūrė L. Vanagienė.

Šokėjų pasirodymas 2020 m. Winter Star turnyre Baltarusijoje

https://youtu.be/MrM8dNETvMw

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos čiuožimo federacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

NBA MVP lenktynės: ar serbų Džokeris bus nukarūnuotas?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį