Dalintis „Bėgikas R. Saulius kasmet išbando po naują hobį“

Bėgikas R. Saulius kasmet išbando po naują hobį

Vilnietis lengvaatletis Rapolas Saulius yra tikras aktyvaus sporto gerbėjo pavyzdys – nors jam penkias dienas per savaitę tenka treniruotis varžyboms, jis vis tiek randa jėgų išbandyti ir kitas sporto šakas –  ne tik bėgimą. Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas labiausiai mėgsta laisvalaikį leisti ant dviračio, važinėti riedučiais ir motociklu, o naujausias jo pirkinys – vienaratis, kuriuo, bėgiko teigimu, nebuvo taip lengva išmokti važiuoti. Apie šį ir kitus Rapolo hobius skaitykite mūsų interviu.

Kaip atradote vienaratį? Kodėl būtent tokia transporto priemonė „užkabino?

Viskas prasidėjo nuo to, kad vienaratį nusipirko mano kaimynas. Mane labai sudomino, kaip įmanoma ant jo išlaikyti pusiausvyrą, tad paprašiau kaimyno pabandyti. Po keleto valandų bandymų ir begalės kritimų pavyko pavažiuoti pirmuosius metrus. Smagu prisiminti, kiek emocijų suteikė tie bandymai ir, galų gale, sėkmė. Taip diena po dienos ėjau pas kaimyną mokytis važiuoti, kol vieną dieną tiesiog pasiūliau perpirkti vienaratį ir jis sutiko. Po keleto mėnesių išmokau ne tik ant jo važiuoti į priekį, bet ir atbulomis bei viena koja.

Ar tai tik Jūsų hobis, o gal keliavimo po miestą priemonė?

Šiuo metu vienaratis yra mano laisvalaikio leidimo būdas, bet ateityje, pabaigęs lengvosios atletikos karjerą, norėčiau sudalyvauti vienaračių varžybose.

Rapolas Saulius

Ar važinėjimas vienaračiu padeda stiprėti kojoms ir atvirkščiai, ar bėgimas padeda šiam pomėgiui?

Važinėjimas vienaračiu padeda išlaikyti pusiausvyrą, bėgant per barjerus. O visa kita, manau, nelabai susiję.

Kokių dar pomėgių – sportinių ir ne tik – turite? Kaip juos atradote?

Esu aktyvus ir naujovėms atviras žmogus. Man patinka viskas, kas susiję su judėjimu, tad mėgstu laisvalaikį leisti ant dviračio, važinėti riedučiais ir motociklu.

Turiu tokią tradiciją – kiekvienais metais, tik pasibaigus sportiniam sezonui, stengiuosi išbandyti kažką naujo. Pavyzdžiui, užpraėjusiais metais išsilaikiau motociklo teises, bet tų metų sezoną nespėjau pakeliauti. Užtat kitų metų šiltąjį sezoną pavyko juo išvykti į užsieni aplankyti draugo iš Slovakijos, su kuriuo susipažinau varžybų metu. Taip pat aplankiau Lenkiją, Čekiją, Vengriją.

Rapolas Saulius kairėje

Tiek kelionių metu, tiek Vilniuje mėgstu važinėti riedučiais – „ant jų“ apžiūrinėjau Budapeštą.

Tačiau šiuo metu esu aktyviausiai įsitraukęs į šokius – jau apie metus mokausi salsos, bachatos bei kizombos šokių. Į juos mane atvedė buvusi 100 m barjerininkė Rasa Mažeikaitė. Kartu pabandėme pašokti ir mane šie šokiai labai sužavėjo bei suteikė daug teigiamų potyrių. Buvo naktų, kad nuo emocijų pertekliaus net nepavykdavo užmigti.

Rapolas Saulius su partnere pirmoji pora)

Na o šią vasarą svajoju išsilaikyti giluminio nardymo kursus arba skraidymo parasparniu teises.

Ar šie pomėgiai yra Jūsų treniruočių dalis? Jei ne, kaip treniruojatės rungtynėms? Kaip atrodo Jūsų sportinė rutina?

Šie pomėgiai yra mano aktyvaus gyvenimo dalis. Tuo tarpu sportinę rutiną reikia derinti su programuotojo darbu įmonėje „Vinted“. Tad dieną dirbu, o vakare manęs laukia intensyvios treniruotės. Sportuoju 5 dienas per savaitę, o laisvu laiku bandau rasti laiko pašokti.

Rapolas Saulius ketina išlaikyti giluminio nardymo kursus

Kokioms rungtynėms šiuo metu ruošiatės? Kas dar planuose ir svajonėse?

 Šiuo metu visi pasiruošimai yra sustoję dėl rankos lūžio. Tai jau trečias kartas per pusantrų metų, kai bėgdamas per barjerus treniruotėse ir varžybose susilaužau stipinkaulio kaulą. Tad šį sezoną labiausiai laukiu stipinkaulio operacijos (juokiasi). Kas galėjo pagalvoti, kad 400 m bėgimas su barjerais yra toks pavojingas.


Na, o artimiausias ateities planas yra kuo greičiau atsistatyti ir parodyti sau bei kitiems, kad galiu pasiekti Lietuvos rekordą, o gal net ir dar daugiau. Manau, kad tai reali svajonė, nes jau šio sezono paskutinėse varžybose tokia galimybė buvo visai čia pat, jei nebūčiau nukritęs po paskutinio šuolio per barjerą.

Kalbino: Karina Vladičkė
Nuotraukos: Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Baltijos lengvosios atletikos čempionate – Truskausko ir Kilty vedamų lietuvių triumfas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį