Dalintis „Baidarininkas A. Seja Duisburge įgyvendino abu savo tikslus“

Baidarininkas A. Seja Duisburge įgyvendino abu savo tikslus

Duisburge (Vokietija) vykęs pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas gana sėkmingai susiklostė Lietuvos sportininkams. Dvi Lietuvos įgulos iškovojo olimpinius kelialapius, o Artūras Seja dar tapo ir pasaulio čempionu.

Ryškiausiai nuskambėjo lietuvių finišas keturviečių baidarių 500 m varžybų finale, kuriame Simonas ir Mindaugas Maldoniai, A. Seja ir Ignas Navakauskas užėmė šeštąją vietą, bet to užteko olimpiniam kelialapiui savo šaliai. Šioje klasėje lietuviai dar niekada nebuvo dalyvavę olimpinėse žaidynėse.

„Įspūdžių labai daug. Pavyko iš esmės pasiekti viską, ką buvome užsibrėžę su treneriais. Pagrindinis tikslas buvo iškovoti olimpinį kelialapį keturvietėje, nes tai pavyko pirmą kartą Lietuvos istorijoje. Nebuvo lengva, nes pasaulio čempionatas keturvietėms buvo vienintelė olimpinė atranka ir visos šalys įdėjo daug pastangų“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo A. Seja.

Artūras Seja

Pasaulio čempionato finale lietuviai distanciją įveikę per 1 min. 20,164 sek. Olimpinius kelialapius užsitikrino dešimt geriausiųjų, tačiau tarp jų turėjo būti keturių skirtingų žemynų atstovai. A. Seja neabejojo, kad lietuviai gali iškovoti olimpinį kelialapį, bet atsipalaiduoti nebuvo galima. Dar labiau lietuvius pradžiugino mažas atsilikimas nuo lyderių. Antrą ir trečią vietas užėmusios įgulos mūsiškius aplenkė vos 0,5 sek.

„Prieš sezoną buvo sunku nuspėti kokia bus mūsų forma, bet jau pirmajame pasaulio taurės etape iškovojome aukso medalį. Nors Europos čempionate pasisekė mažiau, bet žinojome, kad esame labai arti olimpinio kelialapio. Visgi sportas yra toks dalykas, kad ruošiasi visas pasaulis. Kai tokia didelė konkurencija, tai net patekimas į finalą nėra garantuotas. Pasaulio čempionate po atrankinių ir pusfinalio plaukimų pamatėme, kad esame labai arti ne tik kelialapio, bet ir medalio“, – teigė A. Seja.

Olimpinis kelialapis yra iškovotas ne konkrečiai įgulai, o šaliai. Tai reiškia, kad kitame sezone stipriausia keturvietė vėl bus formuojama iš naujo.

„Manau, kad ši mūsų sudėtis išliks tokia pati. Mes visi visą laiką sportuojame kartu, pas tą patį trenerį. Visi gerai vienas kitą pažįstame ir žinome, dėl ko stengiamės. Taip, turime vaikinų, kurie taip pat norėtų patekti į keturvietę, todėl pavasarį vėl susirinks į atranką 8-9 žmonės, bet nemanau, jog reikėtų blaškytis, nes laukia atsakingas pasiruošimas olimpinėms žaidynėms, o mes esame susikoncentravę, puikiai vienas kitą jaučiame. Dėl to manau, kad olimpinėse žaidynėse startuosime ta pačia sudėtimi“, – aiškino A. Seja.

Tuo tarpu neolimpinėje 200 m vienviečių baidarių rungtyje A. Seja pirmą sykį tapo planetos čempionu. Jis šioje rungtyje varžovams nepaliko jokių vilčių ir laimėjo tiek atrankos, tiek pusfinalio, tiek finalo plaukimus.

Artūras Seja

„200 m rungtis dar buvo Tokijo olimpinėse žaidynėse. Po šių žaidynių ją išėmė, nors tai buvo viena iš prestižiškiausių ir žiūrimiausių rungčių. Ne visada tie pakeitimai būna į gerą pusę. 200 m distancija panašiai kaip lengvojoje atletikoje yra 100 m bėgimas – su daug emocijų, azarto žiūrovams“, – pastebėjo A. Seja.

Visgi motyvacijos Duisburge jam nestigo. Jis 2018 metais šioje rungtyje yra tapęs pasaulio vicečempionu ir norėjo pasiekti aukščiausią laiptelį.

„Po sidabro medalio 2018 metais labai norėjau laimėti. Po to prasidėjo „Covid19“ pandemija ir niekaip to padaryti nepavykdavo. Man ši rungtis vis tiek yra artimesnė. Kai esu vienas, galiu labiau viską kontroliuoti. Irkluojant keturiese viskas šiek tiek yra kitaip. Turėjau nuosavą azartą, galėjau atsipalaiduoti ir daryti tai, ką moku. Per savo karjerą tam treniravausi daug daugiau, nes su keturviete dirbu tik pastaruosius 1-2 metus“, – pabrėžė A. Seja.

Artūras Seja

27-erių lietuvis A finale distanciją įveikė per 35,243 sek. Antras finišavo kartvelas Badri Kavelašvilis (35,364), trečias – ispanas Carlosas Garrote (35,380).

„Šiemet taip pat laimėjau pasaulio taurės varžybas ir žinojau, kad mano forma šioje rungtyje yra labai gera. Į pasaulio čempionatą vykau medalio“, – prisipažino baidarininkas.

Kelialapį į olimpines žaidynes taip pat iškovojo dvivietę baidarę irkluojantys Andrejus Olijnikas ir M. Maldonis.

Sezoną pabaigę Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai dabar turės keletą savaičių poilsio, o po gero mėnesio jau pradės pasirengimą naujam, olimpiniam sezonui. Gruodį sportininkai turėtų vykti į pirmąją stovyklą užsienyje.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: BKI.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Ėjimo treniruotės: 7 mitai ir faktai

Ar turėtumėte vaikščioti kiekvieną dieną? Ar vienas ilgas pasivaikščiojimas geriau nei keli trumpesni? Ir kokiu greičiu reikia vaikščioti, kad jūsų…

Sekantis straipsnis:

Lietuvos funkcinio sporto čempionė K. Dūdaitė: „Gražus žmogus matuojamas ne centimetrais ar kilogramais“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį