Dalintis „Apranga – rezultato dalis“

Apranga – rezultato dalis

Geriau visai nesportuoti, nei tai daryti apsiavus netinkamus batelius. Tą pasakytų bet kuris bėgimo specialistas. Profesionalūs sportininkai įsitikinę, kad tobulai parinkti sportiniai bateliai ir apranga – vienas sėkmės palydovų.

Reikalavimų sąrašas

„Apranga ir avalynė yra rezultato dalis“, – įsitikinęs geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas, pasaulio čempionas Andrius Gudžius. Jam svarbiausia, kad jo dėvima sportinė apranga nevaržytų judesių, išlaikytų šilumą, leistų odai kvėpuoti.

„Kitaip tariant, kad neužkonservuotų kūno, sugertų prakaitą ir kartu jausčiausi sausas“, – sakė disko metikas.

Sportiniams bateliams keliamų reikalavimų sąrašas ne ką trumpesnis: svarbus pado minkštumas, sukibimas su paviršiumi, pado amortizacijos lygis, pado susiuvimas su medžiagine dalimi, judesių laisvumas, elastingumas. Žinoma, taip pat labai svarbu, kad pėda tvirtai jaustųsi bate ir galėtų atlikti tikslius ir koordinuotus judesius.

Avalynės nekeičia

Varžybose diską A.Gudžius meta avėdamas tuos pačius batelius kaip ir treniruotėse.

„Pripranti prie avalynės, todėl menkiausi pakeitimai gali atsiliepti raumenims. Jei su vienais bateliais sportuoji pusmetį, jie įsimina pagal pėdą, pagal raumenų apkrovimą, prisitaiko prie kulno. Tad staiga pakeitus avalynę keičiasi ir raumenų apkrova, o tai gali turėti įtakos ir rezultatams“, – paaiškino jis.

Nei aprangos, nei avalynės spalvos didelės reikšmės jam neturi. „Prie visko galiu prisitaikyti“, – nusijuokė sportininkas, pridurdamas, kad svarbiausia – patogumas.

Štai kartą jam teko atsidurti ne pačioje patogiausioje situacijoje, kai per varžybas naujausių technologijų besiūlė apranga per jungtis atsiklijavo. Tiesa, didelės įtakos sportininkui tai nepadarė.

„Mano rungtis tokia, kad galima tokias problemas išspręsti, o plyšę marškinėliai nelabai turi įtakos judesiams. Bet kitose rungtyse gali turėti. Ir didelės“, – svarstė sportininkas.

Svarbi bėgimo dalis

Gerokai nemalonesnis incidentas yra nutikęs bėgikei Eglei Balčiūnaitei. Pernai pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone varžovė užlipo lietuvei ant batelio, o šis plyšo, sukeldamas didelių nepatogumų.

„Apranga ir avalynė – vieni svarbiausių bėgimo atributų. Prasta avalynė gali netgi traumuoti, o netinkama apranga – varžyti judesius ir sukelti nepatogumų. Turiu įvairaus pobūdžio treniruočių ir tam skirtą avalynę. Pavyzdžiui, jei darau ištvermės treniruotę, renkuosi ilgiems nuotoliams skirtus batelius plonu padu. Žinoma, dar avalynė priklauso ir nuo paviršiaus, patalpos, oro.

Jei einu į salę dirbti su svoriais, man svarbu, kad bateliai tvirtai mane laikytų ant žemės ir nekryptų čiurna. Taip pat ir su apranga. Ji turi būti patogi, leisti odai kvėpuoti, neapsunkinti“, – sakė olimpietė.

Vežasi šešias poras

Vykdama į treniruočių stovyklas lengvaatletė vien sportui įsideda šešias poras batelių. Dvi ilgesnėms atkarpoms, vieną šuoliams, dvi poras specialių startukų ir dar porą dirbti su svoriais salėje.

„Ir, žinoma, dar laisvalaikio. Jie taip pat turi būti patogūs“, – šypsojosi sportininkė.

Tiesa, E.Balčiūnaitė nemažą dėmesį skiria ir aprangos dizainui. „Esu iš tų, kurie mėgsta atsižvelgti, kad apranga atrodytų estetiškai. Jei man nepatinka spalva, tikrai jos nesirinksiu. Man svarbu ne tik, kaip ji atrodo ant manekeno, bet ir ant manęs“, – sakė sportininkė.

Žirklės

Eglė Balčiūnaitė: „Kartą varžybose Lietuvoje įvyko kuriozinė situacija. Turėjau nusimauti tampres, bet iš virvučių susidarė toks tvirtas mazgelis, kad tiesiog neatsirišo. Ėmiau panikuoti, bet netrukus atsirado žirklutės ir jį nukirpome. Visada stengiuosi būti pasiruošusi, kad tokie dalykai nesutrukdytų varžytis. Arba jei žinau, kad gali nutikti tokių nesklandumų, stengiuosi, kad tai būtų lengvai pašalinama.“

Andriaus Gudžiaus pergalingas metimas 2017 m. pasaulio čempionate

Tekstas: Lina Motužytė
Nuotraukos: Alfredas Pliadis, Vytautas Dranginis

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Atlikėja Beatrich: kiekvienas iš mūsų galime pasijusti superžvaigžde

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį