Dalintis „Anykščiai – žiemos pramogų kryptis“

Anykščiai – žiemos pramogų kryptis

Žiemą norint atsipūsti daugumai mūsų įprasta keliauti į Druskininkus ar Ignaliną. Taip pat – į užsienį. Tačiau Anykščiai su visais siūlomais džiaugsmais nenusileidžia nė vienai iš pastarųjų krypčių. Vieno savaitgalio čia gali ir neužtekti, bet įsitikinkite patys. Pramogų Anykščiuose yra pačių įvairiausių.

Populiariausia žiemos pramoga slidinėjimas

Trasos. Iškritus sniegui, Anykščiuose esantis žymusis Kalitos kalnas pritaikomas slidinėti. Žiemą čia įrengiamos 4 trasos, jų ilgis svyruoja nuo 200 iki 400 metrų. Kad nereikėtų į tokį aukštį ropštis pačiam, ant Kalitos kalno viskas paruošta slidinėti – į viršūnę užkelia net 5 keltuvai (atskiru keliami tik vaikai ir pradedantys slidininkai).

Nuoma. Neturintys reikiamos patirties į pagalbą gali pasikviesti ten dirbančius profesionalius instruktorius, o neturintys slidinėjimo įrangos visada gali ją išsinuomoti vietoje esančiame snieglenčių bei slidžių nuomos punkte.

Inventoriaus nuomos kainos čia mažesnės nei, pavyzdžiui, „Snow“ arenoje Druskininkuose. Slidžių ar snieglentės komplekto (su batais) nuoma 3 val. ant Kalitos kalno tekainuoja 9 eurus.

21

Šviesa ir šiluma. Čia galima čiuožti iki pat vėlaus vakaro, net nusileidus saulei – slidinėjimo trasos tamsiuoju paros metu apšviečiamos. O pavargus ant Kalitos kalno yra kur atgauti jėgas ir sušilti rankas – slidininkų patogumui įrengtos šildomos patalpos lankytojų centre.

Ekstremalams. Snieglentininkai ar slidininkai ekstremalai renkasi ant Kalitos kalno įkurtą Sniego parką su atskiru keltuvu. Šis parkas įrengtas glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline slidinėjimo asociacija. Svarbu žinoti! Norint išbandyti Sniego parko figūras būtina mūvėti šalmą.

Anykščių rogutės ir vasarą, ir žiemą

Nors vasaros rogučių trasa Anykščiuose sufleruoja apie garantuotą pramogą šiltuoju metų laiku, ši trasa veikia ir žiemą. Ji įkurta ant to paties žymiojo Kalitos kalno, slidinėjimo trasų pašonėje.

img_1548

Važiavimas paprastomis rogutėmis šiai pramogai nusileidžia tuo, kad vasaros rogučių trasoje įrengti 5 posūkiai, tramplinas ir netgi kilpa, kuri gerokai sustiprina pojūčius. Tačiau bijoti nėra ko – rogutėse įmontuoti išcentriniai stabdžiai neleidžia važiuoti didesniu nei 40 km/val. greičiu, o saugos diržai užtikrina papildomą saugumą. Šios pramogos kainos taip pat nesikandžioja: 2 Eur – suaugusiesiems, 1,50 Eur – vaikams iki 14 metų.

Antano Baranausko Anykščių šilelis iš aukštai

Žiemą lankantis Anykščiuose patartina nepraleisti progos pažiūrėti įspūdingo peizažo nuo Medžių lajų tako. Tai statinys, kuris sužavėjo ne tik lietuvius, bet ir užsienio svečius, o praėjusią žiemą įvertintas tarptautiniu mastu – Jungtinių Tautų pasaulio turizmo organizacijos rengiamuose prestižiniuose turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimuose Medžių lajų tako kompleksui suteiktas aukščiausias įvertinimas.

Šis ypatingas takas prasideda nuo žemės paviršiaus ir tęsiasi 300 metrų, tolygiai kildamas net į 21 metro aukštį. Taku keliaujama tarp medžių, vis aukštėjančių šakų, vėliau palei viršūnes, galiausiai – virš jų. Tikslas – geriau pažinti mišką.

Laju takas

Medžių lajų tako pabaigoje – apžvalgos bokštas su 34 metrų aukštyje įrengta aikštele, iš kurios matyti garsaus Lietuvos poeto Antano Baranausko apdainuotas Anykščių šilelis, Šventosios upės vingiai, tolumoje – aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštai… Iškritus sniegui, vaizdas nusidažo balta spalva ir primena tobulą paveikslą, kuris ilgai išlieka atmintyje.

Jungtinių Tautų pasaulio turizmo organizacijos rengiamuose prestižiniuose turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimuose Medžių lajų tako kompleksui suteiktas aukščiausias įvertinimas.

Lietuvos turizmo sektoriuje tikra sensacija tapęs statinys yra unikalus ne tik Baltijos šalyse – tai pirmas tokio pobūdžio kompleksas visoje Rytų Europoje. Lankytojams jis nemokamas, tačiau galima palikti paramą.

Vaizdas iš lajų tako

Beje, netoli įėjimo į Medžių lajų taką stūkso gamtos, kultūros ir mitologijos vertybė – Puntuko akmuo. Dauguma mūsų jį lankėme dar mokydamiesi mokykloje, taigi tai puiki proga atgaivinti jaunystės prisiminimus.

Žirgais per miškus vaizdai lyg iš filmo

Jodinėjimas žirgais žiemą – patirtis, kuri įsimins ilgam, ir geros nuotraukos – garantuotos. Anykščiuose bei jų apylinkėse yra net 4 žirgynai. Du iš jų – gerai žinomi, du reklamuojami mažiau.

Pavyzdžiui, 11 sportinių žirgų ir dar būrį paruoštų turistinėms kelionėms turintis sporto klubas „Origonas“ yra gana populiarus, todėl norint jame apsilankyti reikia iš anksto registruotis.

origonas

Niūronių kaimo apylinkėse įsikūrusiam žirgynui vadovauja didelę sportinę patirtį turintis treneris Virginijus Uogela. Kartu su Virginijumi grakščiais žirgais josite vaizdingomis Anykščių apylinkėmis, apšerkšnijusiais miškais, įšalusia Šventosios upės pakrante. Jausmas – lyg dalyvautumėte filme apie caro laikus.

Niūronių kaime įsikūręs sporto klubas „Vilartas“ taip pat laukia svečių visais metų laikais. Čia auga 18 nuosavų sportinių ir laisvalaikiui skirtų žirgų, keletas privačių, ir jų vis daugėja. „Vilarto“ gražuoliai išjoja į miškus, kai būna iki 7 laipsnių šalčio (akademinė valanda risčia – 20 Eur žmogui). Be to, žiemą čia yra galimybė pasivažinėti karieta ar pačiuožti kinkomomis rogėmis.

Kartodromas žiemą sutraukia ekstremalus

Kartodromo trasa – dar vienas pasirinkimas žiemą puikiai praleisti laisvalaikį Anykščiuose. Čia galima važiuoti kartingais, kitomis transporto priemonėmis, o atvykus su didesne grupe dalyvauti mini varžybose.

Kartodrome įrengtos net 3 trasos: pramoginės ilgis – 850 m, sportinės – 1050 m, skirtos vaikams – 300 metrų. Tad jeigu įspūdžių ant Kalitos kalno nepakaks, kartodromas laukia pojūčių ištroškusių ekstremalų (10 min. – 12 Eur).

kart_ziema3

Beje, praktiškas dalykas – kartodrome karaliaujantis technikos sporto klubas ,,Motorsportas“ siūlosi išmokyti valdyti kartingus ant slidžios kelio dangos.

Pabaigoje

Tai tikrai ne visos pramogos, kurias galima išbandyti Anykščiuose šaltuoju metų laiku. Nors žiemą jų kiek mažiau nei vasarą, vieno savaitgalio tikrai neužteks visiems žiemos malonumams išmėginti.

Be minėtų, spaudžiant šaltukui čia dar galima panirti į kosmosą Menų inkubatoriuje sukurtame „Cosmos Paukščių Take“, aplankyti 10 muziejų, užlipti 186 laiptelius į Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelę ir, žinoma, pasimėgauti SPA malonumais ir pirtimis Anykščių poilsio kompleksuose.

Anykščių medžių lajų takas

 

[alert color=”violet”]Įdomybė

Puntuko akmenyje iškalti lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei jų testamento žodžiai lietuvių tautai. Šiuos bareljefus ir žodžius Antrojo pasaulinio karo metu, 1943 m. vidurvasarį, per 180 dienų iškalė skulptorius Bronius Pundzius, 10-ųjų skrydžio metinių proga. Kad naciai nepastebėtų, Puntukas buvo paslėptas po netikra daržine.[/alert]

Tekstas – Ingos Norke
Nuotraukos – Anykščių turizmo informacijos centro

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Tinkamas slidžių vaškavimas – didesnė motyvacija

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį