Dalintis „5 patarimai, kaip išlikti aktyviems šaltaisiais mėnesiais“

5 patarimai, kaip išlikti aktyviems šaltaisiais mėnesiais

Tikriausiai ne vienas davėme sau naujametį pažadą 2024-aisiais daugiau laiko praleisti gamtoje bei dažniau treniruotis. Šie norai puikiai suderinami, pasirinkus sportą lauke. Deja, žiemą tai padaryti ne taip paprasta. Savo patarimais, kaip išlikti aktyviems šaltuoju sezonu, pasidalino New York Post leidinio ekspertė profesorė Dr. Alexis Colvin.

Tinkamai apsirenkite

Veikloms lauke šaltuoju metu profesorė rekomenduoja rengtis sluoksniais.

„Drabužių sluoksniavimas padeda kūnui tinkamai prisitaikyti prie temperatūros pokyčių, išgarinti drėgmę ir apsaugo nuo vėjo, lietaus ar šalčio“, – sako A. Colvin.

Kelių, pečių ir šlaunikaulių sutrikimų srityje besidarbuojanti medikė teigia, kad pirmasis drabužių sluoksnis turėtų būti pasiūtas iš drėgmę sugeriančio audinio, po to reikėtų rengtis šildančiais drabužiais ir galų gale – vėjui ir vandeniui nepralaidžiais rūbais. Taip pat, treniruojantis lauke, reikėtų šiltų kojinių ir pirštinių, mat pėdos ir delnai yra linkę prarasti šilumą pirmiausia.

Įvertinkite oro sąlygas

Kaskart prieš treniruotę gryname ore A. Colvin rekomenduoja įvertinti, ar lauke nėra per šalta – ypač jei sergate astma, nes šaltas oras kartais gali išprovokuoti šios ligos paūmėjimą.

„Norėdami to išvengti, apšilimą atlikite viduje, o išėję į lauką, uždenkite nosį ir burną gobtuvu, šaliku ar kauke“, – tvirtina medikė.

Jei vis tik lauke per šalta, sportui verčiau rinkitės vidaus patalpas.

Apšilkite viduje

Pasak A. Colvin, prieš išeinant iš namų į šaltą orą, svarbu užsitikrinti, kad jūsų kūnas būtų apšilęs ir pasiruošęs išskirti daug energijos. Todėl svarbu apšildyti kūną dar patalpose.

„10-15 minučių dinamiškas apšilimas prieš einant į lauką yra puikus būdas paruošti kūną“, – sako pašnekovė.

Apšilimo metu pasukiokite riešus, pakilnokite į viršų kelius, pašokinėkite, kilnodami rankas (angl. – jumping Jacks) ir t.t.

Rinkitės ilgus pasivaikščiojimus

„Jei sunku rasti motyvacijos aktyviai treniruotei, rinkitės ilgus pasivaikščiojimus“, – pataria profesorė.

Taip pat, anot jos, žiemą galima pasinaudoti proga ir vietoje įprastos bėgimo treniruotės rinktis slidinėjimą kalnų ar lygumų slidėmis, pasivaikščiojimą, apsiavus sniegbačius ar čiuožimą ant ledo su pačiūžomis.

Avėkite tinkamus batus

Paskutinis A. Colvin patarimas – sportui lauke pasirinkti tinkamą avalynę.

„Nesvarbu, kokią treniruotę rinksitės, siekiant išvengti traumų, žiemą būtini batai su geru sukibimu. Taip pat svarbu būti atsargiems, apledėjusiais šaligatviais, keliais ar leidžiantis laiptais“.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: nypost.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

2023 metų Lietuvos lengvosios atletikos apžvalga

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį