Dalintis „Žvėriško konkurencingumo pasaulio lengvosios atletikos čempionate Mykolas Alkena iškovojo bronzą“

Kvapą gniaužiančiame lengvosios atletikos pasaulio čempionato Budapešte disko metimo varžybų finale bronzos medalį iškovojo Lietuvos sporto vunderkindas 20-metis Mykolas Alekna.

Praėjusių metų planetos vicečempionas ketvirtuoju metimu pasiekė 68 m 85 cm rezultatą (65 m 23 cm, 67 m 8 cm, 64 m 37 cm, 68 m 85 cm, 68 m 7 cm, 68 m 7 cm).

Kitas finale dalyvavęs Lietuvos sportininkas, 2017 m. pasaulio čempionas 32-ejų Andrius Gudžius iškovojo šeštąją vietą. Jis geriausiu, antruoju, metimu nusviedė diską 66 m 16 cm (65 m 95 cm, 66 m 16 cm, X, X, 63 m 98 cm, 66 m 13 cm).

Praėjusiais metais pasaulio čempionate JAV, Judžino mieste Mykolas Alekna iškovojo sidabrą (69 m 27 cm), o A.Gudžius – bronzą (67 m 55 cm).

Mykolas Alekna

Pasaulio čempionato auksą iškovojo olimpinis čempionas švedas Danielis Stahlis. Jis titulą išplėšė paskutiniu metimu nusviedęs diską 71 m 46 cm. Tai naujas pasaulio čempionato rekordas.

Sidabras atiteko planetos čempiono titulo nepagynęs slovėnas Kristjanas Čehas, paskutiniu metimu pasiekęs 70 m 2 cm rezultatą ir iki D.Stahlio šūvio buvęs pirmoje vietoje.

Šeštadienį atrankos varžybose nei vienam disko metikui nepavyko įvykdyti kvalifikacinio normatyvo (66 m 50 cm). Toliausiai diską numetė D.Stahlis (66 m 25 cm). Antrąją vietą užėmė Mykolas Alekna (66 m 4 cm), trečiąją – K.Čehas (65 m 95 cm). A.Gudžius pasiekė šeštą rezultatą (65 m 50 cm). 20-tas buvo pasaulio čempionato debiutantas Martynas Alekna – 62 m 57 cm.

Net keturis pasaulio čempionato medalius yra iškovojęs Martyno ir Mykolo Aleknų tėvas Virgilijus Alekna. 2003 m. ir 2005 m. jis tapo planetos čempionu, o 1997 m. ir 2001 m. iškovojo sidabrą.